• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,55
 • ALTIN
  %-1,03
 • BIST
  %-1,86
Güneşten Korunmanın En İyi Yolu

Güneşten Korunmanın En İyi Yolu

Güneşderi korunmanın en iyi yolunun güneş kremleri kullanmaktan geçtiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz!İngiliz tıp mecmuası The Lancet, güneşderi korunmanın en iyi yolunun, güneş kremleri kullanmaktan ziyade, güneşte kalmaktan sakınmak olduğunu belirten bir yazı yayımladı.İsviçre, Danimarka ve Amerika Birleşik Devletleri üniversitelerindeki dermatologlar, sırasıyla Stephan Lautenschlager, Hans Christian Wulf ve Mark Pittelkow, güneşderi korunma taktiğini “güneşe muhtemel olduğunca az […]

Güneşderi korunmanın en iyi yolunun güneş kremleri kullanmaktan geçtiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz!
İngiliz tıp mecmuası The Lancet, güneşderi korunmanın en iyi yolunun, güneş kremleri kullanmaktan ziyade, güneşte kalmaktan sakınmak olduğunu belirten bir yazı yayımladı.
İsviçre, Danimarka ve Amerika Birleşik Devletleri üniversitelerindeki dermatologlar, sırasıyla Stephan Lautenschlager, Hans Christian Wulf ve Mark Pittelkow, güneşderi korunma taktiğini “güneşe muhtemel olduğunca az maruz kalmak, şapka takmak ve gözetici elbiseler giymek” olarak açıkladı.

The Lancet’te güneşderi korunma mevzusunda yayımladıkları dizi yazıda dermatologlar, morötesi ışını yasaklayan elbiseler, hatta güneşin tesirlerinden gözetici olarak planlanmış elbiseler giymenin, güneş ışınlarından korunmanın en iyi yolu olduğu mevzusunda birleşiyor.
Yaygın inanışın aksine bazı dokuma cinslerinin hudutlu bir koruma sağladığına işaret eden uzmanlar, misalin sarih renkli keten bir gömleğin koruma etkeninin yalnızca 10 etmen olduğuna dikkati çekiyor.
Güneşderi gözetmede kumaşın dokuma cinsi, rengi, ağırlığı ve kalınlığı gibi bir hayli kriter bulunduğuna da dikkati sürükleyen dermatologlar, sarih renklerin koyu renklere kıyasla daha az gözetici özelliği olduğunu söylüyor.
Güneş kremlerinin bir hayli Batı ülkesinde yaygın kullanılan bir koruma stili olduğunu belirten dermatologlar, bol ölçüde kullanılmasının kremlerin faalliğindeki rolüne de işaret ederek, bu kremlerin kullanım yönergesine uygun şekilde ve güneşe çıkmadan 15 ila 30 dakika evvel sürülmesi gerektiğini de belirtiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?