• DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,37
 • BIST
  %-1,07
Kepçe Kulak Estetik Operasyonu

Kepçe Kulak Estetik Operasyonu

Kepçe Kulak Estetiği Kulak estetiği operasyonu, kepçe kulak vaziyetinin düzenlenmesi için yapılır. Kulak estetiği altı yaş ve üzerinde yapılabilir. Kulak kepçesinin bayağıdan daha öne doğru kıvrık olmasına kepçe kulak denir. Çocuğun mektebe başlamadan kulak estetiği yapılması psikolojik açıdan faydalı olur. Daha evvel yapılmamasının nedeni ise kulak gelişiminin devam etmesidir. Kulak gelişimi büyüklük olarak altı yaşında […]

Kepçe Kulak Estetiği
Kulak estetiği operasyonu, kepçe kulak vaziyetinin düzenlenmesi için yapılır. Kulak estetiği altı yaş ve üzerinde yapılabilir. Kulak kepçesinin bayağıdan daha öne doğru kıvrık olmasına kepçe kulak denir. Çocuğun mektebe başlamadan kulak estetiği yapılması psikolojik açıdan faydalı olur. Daha evvel yapılmamasının nedeni ise kulak gelişiminin devam etmesidir. Kulak gelişimi büyüklük olarak altı yaşında vasati % 80-90 bitirilmiş olur. Ancak minik yaşlarda kulak estetiği genel anestezi altında yapılır. Yetişkin yaşlarda ise yerel anestezi ile yalnızca kulak uyuşturularak kulak estetiği yapılmaktadır.
Kulak estetiği ile alakalı ya da öteki estetik mevzularda detaylı bilgi almak için estetik siteme bakabilirsiniz. Kulak estetiği ile alakalı çok rakamda cerrahi teknik uygulanmıştır. Bu sebeple değişik estetik cerrahlar değişik yöntemleri seçim etmektedirler. Ancak uygun olan yöntem, kulak dışında iz vazgeçmeyen, tekerrür düzenleme operasyonu ihtimali en düşük olan ve kalıcı netice sağlayan tekniktir. Kulak estetiği genellikle kulak kepçesi arttan yapılan bir kesi ile başlar. Kıvrım yapılması istenen kıkırdak kısımları törpülenerek inceltilir. Daha sonra kıvrım oluşacak kısımlara dikiş konur. Operasyon sonrası kulak üzerini pansuman ile sarılır. Ertesi gün bandaj açılıp, saç bandı takılır. Kulak estetiği sonrası 3-4 gün saç bandı takılır.
Kulak estetiği cerrahi yöntem olarak çocuklarda ya da büyüklerde aynıdır. Ancak her hastada kulak biçimi değişik olmaktadır. Hatta aynı hastanın iki kulak biçimi çok değişik olabilmektedir. Bu sebeple her kulak biçimi için uygun noktalardan törpülemek ve dikiş koymak gerekmektedir. Burada kulağa yeni bir biçim vermek için bence estetik cerrahın sanatsal bir marifeti, oluşacak kulak biçimini bir satranç ustası gibi evvelden görebilmesi gerekmektedir. Operasyonda verilemeyen biçim saç bandı ile hiç bilgilemez. Başka bir deyişle kulak estetiği operasyonu kulak biçimini veren temel etkendir.
Saç bandı kulak estetiği sonrasında ilk günlerde ödemi eksiltmek, şişliğin azıcık daha ivedi düzelmesini sağlamak emeliyle bir de yatarken kulağın yastığa sürtünmesini ya da zorlanmasını önelemek emeliyle takılır.
Kulak estetiği için yapılan operasyon kesisi kulak kepçesi arka tarafındadır. Bu izin yeri kulak estetiği sonrasında arkadan bakılarak bile görünmez. Ancak kulak kepeçesinin dışa çekilmesiyle görünebilir. Bu iz 6-12 ayda giderek eksilir neredeyse bilinmez hale kazanç.
Kulak estetiği yapılmadan evvel iki kulak için de estetik cerrah ne yapacağını tasarlamalıdır. Ayrıca hasta ile kulak biçimi hakkında konuşulmalıdır. Kulak estetiği mevzusunda öteki ehemmiyetli nokta kulak memesinin biçimidir. Kulak memesinin baş ile yaptığı açı da kulak estetiği sonrasında kulak biçimini çok etkilemektedir. Bazı kulak yapılarında kulak kepçesine kıvrım yapıldıktan sonra kulak kepçesinin çekimi ile kulak memesi de arkaya doğru kıvrılmaktadır. Bu özellikle kulak kıkırdağının daha alt inip kulak memesine çok yakın oluğu hastalarda görülmektedir.
Ancak kulak memesinin kıvrılıp kıvrılmadığı bütün olarak operasyon esnasında ortaya çıkmaktadır. Şayet kulak memesi 30-34 derecedn fazla açı yapıyorsa arkaya kıvrılması için ya dikiş yöntemi uygulanır, yeterli olmazsa kulak memesi arttan doku çıkarılarak arkaya kıvrılması sağlanır.
Kulak estetiği mevzusunda öteki ehemmiyetli mevzu, kulağa kıvrım verildikten sonra kulak kepçesi üst kısmının telefon ahizesi biçimini almasıdır. Bu vaziyette kulak kepçesi üst kısmıda arkaya dikişlerle çekilerek düzenlenebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır