• DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,37
 • BIST
  %-1,07
2011 Göz Kapağı Estetiği

2011 Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Yaş ilerledikçe kaş yapısı sarkar ve kaş ile beraber üst göz kapağı teninde bollaşma ve alt doğru sarkma oluşur. Alt göz kapaklarında ise tende bollaşma, buruşukluk ve göz altı torbalarının barizleşmesi alana kazanç. Blefaroplasti operasyonları üst ve alt göz kapaklarının estetik operasyonudur ve gerektiği taktirde kaş kaldırma veya alın germe ile beraber […]

Göz Kapağı Estetiği Yaş ilerledikçe kaş yapısı sarkar ve kaş ile beraber üst göz kapağı teninde bollaşma ve alt doğru sarkma oluşur. Alt göz kapaklarında ise tende bollaşma, buruşukluk ve göz altı torbalarının barizleşmesi alana kazanç.
Blefaroplasti operasyonları üst ve alt göz kapaklarının estetik operasyonudur ve gerektiği taktirde kaş kaldırma veya alın germe ile beraber yapılır. Operasyon, üst göz kapağında kıvrım çizgisi üzerinden, alt göz kapağında kirpiklerin hemen altından girilerek yapılır, bu sayede operasyon izleri aşikar değildir ve saklı kalır. Blefaroplasti operasyonları genel ya da yerel anestezi altında yapılabilir. Üst göz kapağı operasyonu 40 dakika ve alt göz kapağı operasyonu ise 1 saat sürer.

Operasyondan sonra aynı gün eve dönülebilir. Rahatsız edici bir biçimde ağrı şikayeti oluşturmaz. Göz kapaklarında operasyonun tesirinden kaynaklanan şişlik ve morarma oluşur ve 5-7 gün içinde eksilir ve geçer. Operasyondan 4 gün sonra uçak yolculuğu yapılabilir ve 1 hafta sonra işe dönülebilir. Operasyondan 1 hafta evvel, mimik adalelerinin hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan enerjik çizgilerin tekerrür oluşmasını yasaklamak ve bu adalelerin operasyon evveli hafiflemesini sağlamak üzere botox uygulaması yapılır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?