• DOLAR
  %0,18
 • EURO
  %0,17
 • ALTIN
  %1,40
 • BIST
  %3,14
Asma Yöntemi İle Cilt Gerdirme

Asma Yöntemi İle Cilt Gerdirme

Cildi germe ve derleme yöntemi olarak son 1-2 yılda tüm dünyada fazla alaka ile karşılaşan Happy Lift uygulaması, estetik cerrahide devrimsu baskın bir yöntem olarak gözüküyor. Uygun ellerde yapıldığında son derece kolay ve tehlikesiz bir yöntem olan Happy Lift’in esasında cilt altına yerleştirilen iplerle o bölgeye lift yapmak, başka bir deyişle gerdirmek uyuyor. Surat, boyun, […]

Cildi germe ve derleme yöntemi olarak son 1-2 yılda tüm dünyada fazla alaka ile karşılaşan Happy Lift uygulaması, estetik cerrahide devrimsu baskın bir yöntem olarak gözüküyor.
Uygun ellerde yapıldığında son derece kolay ve tehlikesiz bir yöntem olan Happy Lift’in esasında cilt altına yerleştirilen iplerle o bölgeye lift yapmak, başka bir deyişle gerdirmek uyuyor. Surat, boyun, göğüs ve kalçalar ise bu yöntemde en çok baş vurulan bölgeler. Yöntem ve detayları hakkında Öğretim görevlisi Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Melisa Eczacıbaşı ile görüştük.
Happy Lift nasıl bir yötem? Happy Lift veya değişik ismiyle asma yöntemi, tende rastgele bir yara ve kabuk izi vazgeçmeden, süratli ve pratik bir biçimde reelleştirilen ve daha öncekinden yapılan surat gerdirme operasyonlarından bile estetik cerrahlar tarafından dahi daha çok alaka gören, devrim yaratan bir yöntem.

En çok hangi yaş grubuna ve nasıl uygulanıyor? Dr. Melisa Eczacıbaşı, sarkmaları toparlayabilen ve dolayısıyla yüzde genel bir gerginlik ve canlılık yaratan bu yöntemde insan dokusuna yabancı olmayan ve uzun bir vakit dayanabilen polilatit ve kaprolaktondan yapılmış ipler kullanıldığını belirtiyor. İpler, yerel anestezi uygulandıktan sonra, çok ince bir iğne ile, sterilize koşullarda ten altı yağ dokusuna yerleştiriliyor, bu esnada ise hasta zati kurnazdır. Yalnız yerel anesteziden dolayı hiçbir his dinlemiyor. İp iğnenin değişik tarafından çıkana kadar iğne içine yerleştiriliyor, daha sonra tenin altında kalacak biçimde iğne çekilerek çıkarılıyor. Dıştan kalan ipuçları ise kesilerek ten içine gömülüyor. Bu ipler natürel asitlerden oluştuğu için vasati 8-12 ay içinde ten altında erimeye başlıyor ve aynı bölgede ipin yerinde bağ doku oluşmaya başlıyor, bağ doku başka bir deyişle sert doku büyümesi ile beraber tende derleme ve sertleşme alana geliyor. İplerin uygulandığı bölgede hafif derecelerde şişlikler ve morluklar büyüyebiliyor. Bunlar da vasati 3-5 günde geçiyor. Bu yöntem kadın ya da erkek herkeste uygulanabilen bir yöntemdir.
En çok hangi bölgelerde uygulanıyor? En çok surat ve boyun bölgesinde uygulanmakla beraber göğüs ve kalça kaldırmak emeli ile uygulanabiliyor.
Uygulamaya karar vermeden evvel en çok dikkat edilmesi gereken hususlar Surat biçimi ve anatomisine dikkat etmek gerektiğini ehemmiyetle vurgulayan Dr. Melisa Eczacıbaşı, özellikle bu mevzuda eğitimi ve deneyimi olan uzman doktorlar tarafından uygulanmalıdır diye belirtiyor. Rehabilitasyondan evvel hastanın genel muayeneleri, kan şekeri ve doku ile alakalı rastgele bir hastalığı olup olmadığı inceleniyor, çok ileri yaştaki bireylerde ise cilt tonusu tamamen kaybolduysa iyi neticeler vermeyebilir.
Uygulamadan sonra dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Uygulama vasati 1 saat gibi bir müddette hakikatleşiyor. Doğru yapıldığında rastgele bir tehlikeyi olmayan bu yöntemde uygulamadan sonraki birkaç gün bölgelerde gerginlik oluşturulmaması dikkat ediliyor. Uygulamadan sonraki birkaç güne kadar boyun yastığı, 2-3 yastıkla yatmak ve omuzları yüksekte yakalanmak ehemmiyetlidir, cilt pakliği ve makyaj arınma ise çok nazik ve yumuşak hareketler biçiminde olmalı. Hasta vasati 2 hafta içersinde klasik genel hayat alışkanlıklarını dönebiliyor ve vasati 1 ay sonra ciddi egzersizleri rahatlıkla yapabiliyor.
Tesir ne kadar sürüyor? Happy liftin kalıcılığı bireyden şahsa göre değişmekle beraber vasati 2-4 yıl sürüyor, uygulamadan memnun kalınmadığı takdirde ipleri çıkartmak ve yeni bir uygulama yapmak muhtemel. Happy liftin hakikat neticeyi ise ancak 6 ay sonra yanı ipler eriyip bağ dokusu oluşmaya başladığında görülüyor, bununla beraber destekleyici koşullar yanı uyku, beslenme ve stresten uzak durmayı dikkat edeceksiniz.
Kısa bilgiler 1. Yerel anestezi ile hakikatleşiyor. 2. Kanama, iz, kabuklanma yok. 3. Vasati bölge başına 1 saat sürüyor. 4. Tesir vasati 2-4 yıl sürüyor. 5. Yapılan bölgelerde 1-1.5 cm lifting yapıyor. 6. Surat daha genç ve fresh görülüyor. 7. Cilt tonusu yerinde olan kadın, erkek her yaş grubunda uygulanabiliyor.
Detaylı bilgi ve sualleriniz için www.melisaeczacibasi.com [email protected]

Yafta Dr. Melisa Eczacıbaşı Happy Lift uygulaması Happy Lift cildi gerdirmek cilt gerdirme yöntemi Cilt Hastalıkları Uzmanıından açıklamalar Cilt Hastalıkları Uzmanınından cilt gerdirme yöntemi asma yöntemi ile cilt gerdirme cilt gerdirme en çok kimlere yapılır en çok hangi bölgede cilt gerdirilir cilt gerdirilirken hasta kurnazken mi yapılır asma yöntemi ile yapılan harekâtların yan tesirleri ne zaman geçer cilt gerdirildikten sonra dikkat edilmesi gerekenler

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?