• DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,28
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %-1,35
Ayak Bakımında Yapılması Gerekenler

Ayak Bakımında Yapılması Gerekenler

Kış mevsiminin tüm stresini taşıyan ayaklarınıza özel alakanın bütün sırası!Ayak banyosuyla ritüele başlamaya ne dersiniz? Banyo hafifletir, pakler ve aynı zamanda bakım yapar. Misalin, esansiyel lavanta yağının canlandırıcı ve tazeleyici bir tesiri var. Cilt yüzeyinin fazla buruşmaması ve yalnızca üst kısımdaki sertliklerin yumuşaması için ayak banyosunun beş dakikadan daha fazla sürmesi anlamsız aslında.Jiletten uzak durun […]

Kış mevsiminin tüm stresini taşıyan ayaklarınıza özel alakanın bütün sırası!
Ayak banyosuyla ritüele başlamaya ne dersiniz? Banyo hafifletir, pakler ve aynı zamanda bakım yapar. Misalin, esansiyel lavanta yağının canlandırıcı ve tazeleyici bir tesiri var. Cilt yüzeyinin fazla buruşmaması ve yalnızca üst kısımdaki sertliklerin yumuşaması için ayak banyosunun beş dakikadan daha fazla sürmesi anlamsız aslında.
Jiletten uzak durun Ayaklarınızı bir havlu dayanağıyla iyice kurulayın, bu arada parmak aralarını da netlikle bakımsızlık etmeyin. Şimdi özellikle topuk bölgesindeki sertlikten bir ponza taşı dayanağıyla kurtulabilirsiniz. Yaralanmalardan uzak durmak istiyorsanız, netlikle tırnak makası ya da jilet kullanmayın.

Şimdi sırada ayak tırnakları var… Ayak tırnakları netlikle yuvarlak değildir. Dolayısıyla tırnaklarınıza biçim verirken küt olmalarına dikkat edin. Tırnaklarınızın sivri uçlu kenarlarını da hafifçe törpüleyin. Aksi takdirde uzadıklarında batıkların yaradılışını yasaklamanız olası olmaz.
Ayaklarınızı iyice kremlemeden evvel yumuşak bir beden fırçasıyla hafifçe fırçalarsanız, cilt yüzeyindeki ölü ten hücrelerinden temizletmiş olursunuz. Her gün kumpaslı olarak kullandığınız krem hem ayaklarınızın ıslamasına takviyeci olacak, hem de bakımlarını yaparken pürüzsüz ve yumuşak olmalarını sağlayacaktır.
Eğer ayaklarınızın kuruluğunu davacıysanız, o zaman size teklifimiz kalın bir katman kremden oluşturduğunuz 10 dakikalık bir maske. Fazla kremi bir kağıt mendil dayanağıyla alabilirsiniz. Ayaklarınızı serinletmek için de eczanelerde ya da kozmetik mağazalarında bulabileceğiz ayak spreyleri ideal…
Rahatlamak için kolay usuller Gündüz ya da gece süresince yüksek topuklar üzerinde durmak zorunda kalmak, hem adaleleri hem de parmak uçlarını bitkin düşürür. Oturduğunuz yerde ayak bileklerinizi minik dairesel hareketlerle rahatlatabilirsiniz.
Sandalyeye tutunun. Ayaklarınız üryan halde, ağırlığınızı vererek evvel dışarı sonra da içe doğru üzerinde bir müddet durmaya çalışın. Aynı hareketi 10 defa tekrarlayın.
Buz gibi soğuk bir su şişesini yere vazgeçin. Üryan ayaklarınızla bir ileri bir geri döndürün.

Yafta Ayak Bakımı ayaklara nasıl özen göstermeliyiz? ayak bakımında neler yapmalıyız? ayak sızılarında neler yapabilirim? ayaklar için maske tırnaklar nasıl kesilmeli?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?