• DOLAR
  %-0,22
 • EURO
  %-0,22
 • ALTIN
  %1,55
 • BIST
  %3,14
Bebek Yağı ve Kullanımındaki Yanlışlıklar

Bebek Yağı ve Kullanımındaki Yanlışlıklar

Nivea tarafından yaptırılan bir araştırma neticelerine göre güneşderi korunmayı öğrenmediğimiz ortaya çıktı! Nivea’nın bağımsız bir araştırma firmasına yaptırdığı araştırmanın neticeleri, Türkiye’de yaşayan bayanların, güneşin hasarlı tesirleri mevzusunda yeterince bilgi sahibi olmadığını, olanların ise mevzuya fazla umursamadığını ortaya koyuyor. Bebek yağı tüketiminin yaz aylarında çoğalmasının nedenlerinin incelendiği çalışmaya göre, bebek yağını satın alanların yüzde 32’si, ürünü […]

Nivea tarafından yaptırılan bir araştırma neticelerine göre güneşderi korunmayı öğrenmediğimiz ortaya çıktı!

Nivea’nın bağımsız bir araştırma firmasına yaptırdığı araştırmanın neticeleri, Türkiye’de yaşayan bayanların, güneşin hasarlı tesirleri mevzusunda yeterince bilgi sahibi olmadığını, olanların ise mevzuya fazla umursamadığını ortaya koyuyor.
Bebek yağı tüketiminin yaz aylarında çoğalmasının nedenlerinin incelendiği çalışmaya göre, bebek yağını satın alanların yüzde 32’si, ürünü bronzlaşmak emeliyle kullanıyor.

Bebek yağında, güneşin hasarlı ışınlarını filtre eden ve negatif tesirlerine karşı gözeten Güneş Koruma Etmeni GKF bulunmamasına karşın ürünşan bronzlaşma emeliyle kullanılması, bilgisizliğin ciddi bir mesele olduğunu vurguluyor. Uzmanlar, güneşe çıkarken kesinlikle GKF kapsayan ve güneş için özel olarak geliştirilen bir ürünşan kullanılmasını nasihat ediyor.

Araştırmaya göre; bayanların %19’u, bebek yağının tez bronzlaştırmasının avantaj olduğunu korunuyor. Katılımcıların %15’i bebek yağı kullanarak güneşlenmenin doğuracağı hasarları öğrenmiyor, %41’i bu mevzuda tereddüt olduğunu belirtiyor. %44’lük bir kesim ise alana gelebilecek hasarların farkında olduğu halde kullanmayı seçim ediyor. Bebek yağı, bronzlaşmak emeliyle en çok 15-17 ve 25-29 yaş arasındaki gençler ve bayanlar tarafından kullanılıyor. Bu vaziyetin doğuracağı hasarlardan habersiz olanların çoğu 18-24 yaş grubunda yer alıyor. 25-29 ve 35-39 yaş gruplarında ise hasarları reel dışı bulanlar çoğunluğu oluşturuyor. Neticeler, özellikle gençlerin, güneşin hasarlı tesirleri hakkındaki bilgisizliğini dikkat topluyor.

Bebek yağı neden erişkin cildine uygun değil? Bebeklere özel geliştirilen bir ürün, erişkin cildinin lüzumlarını bütün anlamıyla karşılayamaz. Zira erişkinlerin cildinde, yaş ilerledikçe geçmişe oranla değişik lüzumlar alana kazanç. Bebek yağı, yalnızca bebekler için özel olarak geliştirilen, ciltteki nem kaybını ve kuruluğu önleyen bir bakım ürünüdür. Bebek yağı ıslatıcı ürün olarak kullanıldığında, erişkin cildinin lüzumlarını karşılayamaz.

Erişkin cildinin nem dışında, bakıma ve beslenmeye de lüzumu vardır. Bu nedenle değişik cilt tiplerinin lüzumlarını karşılamak için hazırlanmış içeriklere sahip beden bakım ürünlerinin kullanılması gerekir. Yeniden bu nedenle bebek yağının duştan sonra bakım ürünü olarak kullanılması da doğru değildir. Yalnızca ıslatmak, cilt için yeterli bakımı sağlamaz. Güneşlenme sonrası kullanıldığında, güneşin cilde kaybettirdiklerini karşılama edemez. Güneşlenmenin ardından cildi yine ıslatmak, bakım yapmak, rahatlık ve serinlik hissi vermek için, buna müteveccih faktör maddeler aloe vera vb kapsayan güneş sonrası bakım ürünleri kullanılmalıdır.

Yafta nivea kremleri bebek yağının kullanımı bebek yağı nivea nın araştırması nivea kreminin araştırma neticeleri bronzlaştırıcı bebek yağları bebek yağında yanlış bildiklerimiz bebek yağını kimler kullanmalı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır