• DOLAR
  %0,18
 • EURO
  %0,20
 • ALTIN
  %-0,41
 • BIST
  %-1,21
Karın ve Göbek Kısmına Estetik Müdahaleler

Karın ve Göbek Kısmına Estetik Müdahaleler

Düşük bel modası estetik cerrahide kendi alanını yarattı. Karınlarını ve göbek deliklerini düzenletmek isteyenlerin rakamında ciddi bir çoğalış var. Detaylar için yazımıza bir göz atın! Son senelerde pantolonların belleri o kadar düştü ki, üzerimize ne giysek belimiz, göbeğimiz kapanmaz oldu. Zira moda bunu gerektiriyor. Vaziyet böyle olunca da fazla kilolar pantolonun üstünden ortaya çıkıyor ve […]

Düşük bel modası estetik cerrahide kendi alanını yarattı. Karınlarını ve göbek deliklerini düzenletmek isteyenlerin rakamında ciddi bir çoğalış var. Detaylar için yazımıza bir göz atın!
Son senelerde pantolonların belleri o kadar düştü ki, üzerimize ne giysek belimiz, göbeğimiz kapanmaz oldu. Zira moda bunu gerektiriyor. Vaziyet böyle olunca da fazla kilolar pantolonun üstünden ortaya çıkıyor ve estetik olmayan bir görünüme neden oluyor. Şimdilerde bu sualin kökünden halledilebileceği tek adres olarak estetik cerrahi gösteriliyor. Günümüzün trend mevzusuyla alakalı görüşlerine müracaat ettiğimiz Plastic Surgery Clinic’den Op. Dr. Teoman Doğan, bu cins işlemlerin bedenlere göre değiştiğini söylüyor: “Gebelik geçirmiş ya da azıcık deforme olmuş bedenlerde bu işlem azıcık daha zaman alıyor. Ama bedenine iyi bakmış bir bayana bu harekâtı daha zahmetsiz ve basitçe uygulayabiliyoruz”.
Karın kısmındaki estetik müdahaleler ikiye dağılıyor. Devamlı olarak ve çok ölçüde kilo alıp vermekten ya da birkaç doğum suratından sarkan ve teni de çatlaklar ile deforme olan karınlarda bütün germe operasyonu yapılıyor. Fazla yağlanması olmayan ve göbek deliklerinin biçimlerinin düzelmesine de destekçi olacak biçimde fazla yağlardan kurtulmak isteyen genç bayanlarda ise yarım germe seçim ediliyor. Başka Bir Deyişle karnın alt kısmına sezeryan operasyonunda olduğu gibi bir kesi yapılıyor, alt karın geriliyor. Böylece hem çatlakları olan alt karın teniyle beraber yağlar da alınmış oluyor. Ancak cildinde hiçbir çatlak olmayan genç hastalarda liposuction her zaman en iyi seçim.

Germe işlemleri bir buçuk iki saat sürüyor. Operasyon sonrası takribî bir hafta kadar göbek sarılı kalıyor. Ama hasta bir haftanın sonunda rahatlıkla istediği dekolte giysiyi giyebilecek gidişata geliyor. Bu meseleyle hekimlere müracaat etenler daha çok bahar aylarını seçim etmeliler. Yaz sonunda 15 Eylül-15 Ekim tarihleri ise öteki arz bulan zaman aralığı.
Sezonun modası adaleli, erkeksi karınlar
Karın yağları dışında göbek deliği harekâtları da şu gizemeler yoğun olarak arz buluyor. Op.Dr. Teoman Doğan, hoş bir göbek deliğinin alt bakması gerektiğini söylüyor ve ilave ediyor: “Hoş olmayan bir göbek deliği yukarıya doğru bakar. Zati çok hoş bir karına sahip olup da, makûs bir göbek deliğine sahip birey rakamı çok az. O surattan yaptığımız işlemler genellikle tam karın bölgesine yapılıyor. Yağlar alınıyor, adaleler sertleştiriliyor, göbek deliği düzenleniyor, bel bölgesi inceltiliyor. Son senelerde trendlerde de bir farklılık oldu. Bayanlar da artık daha adaleli görünümde erkeksi karınlara sahip olmak istiyorlar”. Peki hoş bir karına sahip olmak için ne yapmak gerekiyor? Öncelikle yediklerimize dikkat etmemiz ve karbonhidratlı besinlerden uzak durmamız gerekiyor. Bunun yerine öğünlerimizde kabuklu ya da kepekli besinler bulundurmalıyız.
Yediklerimize paralel olarak da kumpaslı spor yapmalı, kumpaslı beslenmeli ve yeniden kumpaslı bir hayat yaşamayı ilke haline getirmek gerekiyor. Zira uzmanlara göre yalnızca operasyonla istenilen netice bütün olarak alınamıyor. Şahsın kendine bakıyor olması da çok ehemmiyetli bir etmen.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır