• DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %0,38
 • ALTIN
  %0,39
 • BIST
  %-1,07
Bronzluğun kalıcı olması için pratik bilgiler

Bronzluğun kalıcı olması için pratik bilgiler

Tatilden döndünüz. Ama bronz cildinizin size veda etmesini istemiyorsunuz. Peki onu nasıl uzun bir müddet daha gözetebilirsiniz? İşte, bronzluğu gözetmenin ve güneşin hasarlı tesirini alan saçlar ile gözleri kurtarmanın pratik yolları. Muhteşem bir biçimde bronzlaşmış ve enerji toplamış bir halde tatilden döndünüz. Böyle bir gidişatta isteyeceğiniz tek bir şey olabilir; tatil sonrası görüntünüzü uzunca bir […]

Tatilden döndünüz. Ama bronz cildinizin size veda etmesini istemiyorsunuz. Peki onu nasıl uzun bir müddet daha gözetebilirsiniz? İşte, bronzluğu gözetmenin ve güneşin hasarlı tesirini alan saçlar ile gözleri kurtarmanın pratik yolları.
Muhteşem bir biçimde bronzlaşmış ve enerji toplamış bir halde tatilden döndünüz. Böyle bir gidişatta isteyeceğiniz tek bir şey olabilir; tatil sonrası görüntünüzü uzunca bir müddet daha gözetebilmek… Uzun süreli bronzluğun ilk gizemi ne kadar müddette ona kavuştuğunuza bağlı.
Şayet yalnızca birkaç gün içinde renk değiştirmişseniz o zaman işiniz azıcık daha güç demektir. Ama yeniden de özenli bir güneş sonrası bakımıyla tatil görüntünüzü bir müddet daha devam ettirmeniz muhtemel.
Elinizde hala after-sun losyonu kaldı mı? O zaman, bu mahsulü beden losyonu olarak kullanmaya devam… Hem yaz mevsiminin serin tazeliğini sezmenizi sağlayacak hem de cildin kurumasını, erken ihtiyarlamasını ve güneşin verdiği hasarları önleyen zengin içeriğiyle cildinizi gözetecek.
Göz buruşukluklarına alıngan masaj
Zaman zaman gözlüksüz güneşe çıktığınız da oldu natürel. İşte bu, özellikle alıngan göz etrafı için hayati bir risk. İlk buruşuklukların oluştuğu göz etrafı güneşin negatifliklerinden de kısmetini alan en alıngan bölge. Dolayısıyla özel bir bakıma lüzum dinliyor.

Acil bakım için akşamları yenileyici göz bakım kremini parmak uçlarınızla hafif masajlar eşliğinde cilde yedirin. UV ışınlarına maruz kalmış alıngan cilde iyi gelecektir. Aynı zamanda rahatlık veren göz pedleri hem cilde gerginlik kazandırıyor hem de nem lüzumunu karşılayarak acil bakımını sağlıyor.
Tatil sonrası yevmiye strese yenik düşen surat, sıhhatle parlayan cildin bir anda kurumasına da yol açar. Buna karşı haftada iki üç kere boyun ve dekolteyi de içeren maske uygulaması yapmak koşul.
Islatıcılı maskeler, hücrelerin su ambarlarını yine doldurmalarını sağlayarak cildin daha fazla kurumasını önler. Peeling maskeleri de cilt yüzeyindeki kurumuş ölü ten hücrelerini arınarak bronzluğun yine aşikar bir biçimde ortaya çıkmasını sağlar.
Cilde parlak bir bronzluk kazandırmak için iki şeye lüzum var; nem ve yağ… Mikro yağ küreciklerinin cildin derinliklerine erişmesini sağlayan lipozom teknolojili beden losyonları ve yenileyici tesirli beden kremleri bunun için ideal. Böylece kremlerin ve losyonların cilde daha derin tesir etmesini basitleştirmiş olursunuz.
Saçlara muhteşem bakım
Tatil saçlarınıza yaramadı mı? Saç uçlarınız inceldi ve kırıldı, saçlarınız matlaştı… Çok fazla güneş, rüzgar ve suyun saçlar üzerindeki negatif tesirlerini sistematik bir saç onarma bakımıyla ortadan kaldırabilirsiniz.
Saçlarınızı aynı zamanda bakım yapan şampuanlarla yıkayıp ve duruladıktan sonra haftada bir kere saç kürü uygulamalısınız.
Pantenol saçlarınıza daha önceki parlaklığını yine verecek, keramid de saç uçlarındaki zararları onaracaktır.

Yafta Cilt Bakımı bronzlaşmak bronz cilt bakımı bronzlaşmış cilt kalıcı bronzluk

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?