• DOLAR
  %-0,22
 • EURO
  %-0,22
 • ALTIN
  %1,55
 • BIST
  %3,14
Burçlara Göre Makyaj İmali

Burçlara Göre Makyaj İmali

Burçların yaşamımızdaki yeri malum. Doğumumuzdan başlayarak yaşamımızın her düzeyini etkileyen burçlar, hoşluğun en ehemmiyetli bitiricisi olan makyajda da kendini gösteriyor.Güzellik uzmanları her zaman bayanları karakterleri, surat tipleri ve bulundukları civara göre makyaj uygulamalarını öneriyor. İşte bu nedenle astrolojide yer alan toprak, hava, ateş ve su gruplarından yola çıkılarak uygulanan makyaj tarzlarından biri de sizin için. […]

Burçların yaşamımızdaki yeri malum. Doğumumuzdan başlayarak yaşamımızın her düzeyini etkileyen burçlar, hoşluğun en ehemmiyetli bitiricisi olan makyajda da kendini gösteriyor.
Güzellik uzmanları her zaman bayanları karakterleri, surat tipleri ve bulundukları civara göre makyaj uygulamalarını öneriyor. İşte bu nedenle astrolojide yer alan toprak, hava, ateş ve su gruplarından yola çıkılarak uygulanan makyaj tarzlarından biri de sizin için. Ateş grubu iddialı  Koç, Aslan ve Yay bu grubun temsilcileri. Ateş grubu bayanları, dikkat toplamayı ve sürükleyiciliklerini ön tasarıya çıkarmayı beğeniyorlar. Fark edilmek en büyük istekleri. Makyajlarında da dikkat çekici çizgileri ve renkleri kullanmaları gerekiyor. Ateş grubu bayanlarının rengi kırmızı ve siyah. Gözlerde siyah far ve kalem kullanmaları öneriliyor. Eye-liner, göz makyajının bırakılmaz mahsulü. Gölgelemelerde beyaz farlar çok işlerine yarıyor. Dudak Boyasında ve allıkta kırmızı tonları seçim ederlerse içlerindeki dikkat toplama isteğini tatmin edebilirler. Su grubu sezgisel Yengeç, Akrep ve Balık bu grubun burçları. Grubun rengi yeşil. Sezgilerin ve içgüdülerin temsilcisi su grubu, yeşilin her tonunu kullanabiliyor. Özellikle nil yeşili kullandıklarında daha sırlı iletiler verebilirler. Göz makyajında bırakamayacakları, kahverengi kalemler ve beyaz farlarla yapılmış gölgeler. Çocuksu derilerine şeftali rengi allık kullanmaları gerekiyor. Dudak Boyası tercihinde ise pembenin tam tonları, ayrıca oranj, su grubu bayanlarının kullanması gereken renkler.                   Hava grubu bağımsız  Hava grubunun burçları olan İkizler, Terazi ve Kova, serbestliğin ve bağımsızlığın temsilcileri. Hava grubu bayanlarının rengi, mavi ve pembe. Gözlerde maviden laciverte kadar her tonu rahatlıkla kullanabiliyorlar. Yanaklarda ise pembe allık ciltlerine ışıltı katıyor. Dudak Boyası tercihinde de yeniden pembe ve tonları ağırlık kazanıyor. Toprak grubu sakin  Toprak grubu bayanları sakin ve evcimen tabiatlı. Boğa, Başak ve Oğlak bu gruptan. Mübalağayı beğenmiyor ve sadeliği seçim ediyorlar. Makyajda da sade ve göze çarpmayan renkleri uygulamaları gerekiyor. Kahverengi, toprak grubunun rengi. Suratın her kısmında kahverengiyi rahatlıkla kullanabilirler. Farlar, allıklar, dudak boyasılar hep bu rengin kontrolünde. Pastel tonlardan seçecekleri makyaj malzemeleri kullanmaları öneriliyor. Sarih derililer, şeftali tonlarını da makyajlarında uygulayabiliyorlar. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?