• DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,37
 • BIST
  %-1,07
Çam Terebenti Yağının Faydaları

Çam Terebenti Yağının Faydaları

Özellikle dökülen,cansız saçlarda, boyadan dolayı aşınan ve kepeklenen saçlarda, saç dipleri kaşıntılarında, çamterebentin yağı uygulaması oldukça verim sağalar. Zati, son yarıyıllarda da Dr Ahmet Marankinin, dökülen saçların bakımı için vermiş olduğu tekliflerde, çam terebentin yağını görmek muhtemel. Öncelikle çam tebentin yağının bereketlerinden bahsedelim. Daha sonra da saç bakımı için bir kaç teklifte bulunalım. ÇAM TEREBENTİN […]

Özellikle dökülen,cansız saçlarda, boyadan dolayı aşınan ve kepeklenen saçlarda, saç dipleri kaşıntılarında, çamterebentin yağı uygulaması oldukça verim sağalar. Zati, son yarıyıllarda da Dr Ahmet Marankinin, dökülen saçların bakımı için vermiş olduğu tekliflerde, çam terebentin yağını görmek muhtemel. Öncelikle çam tebentin yağının bereketlerinden bahsedelim. Daha sonra da saç bakımı için bir kaç teklifte bulunalım.
ÇAM TEREBENTİN YAĞININ BEREKETLERİ ;
* Solunum kasvetleri için yararlıdır. * Bel soğukluğu için kullanılabilir. * idarar yolu enfeksiyonları bereketlidir. * Astım, şeker, romatizma rehabilitasyonunda kullanılır ve grip yarıyılında bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. * Bedenin mukavemetli yakalanmasını sağlar. * Hemoroite yararlıdır. * Saç dökülmesine ve kepeğe karşı kullanılır. * İştah açıcıdır. * Anne sütünü artırır. * Regl adet söktürücü olarak kullanılır. * Kılcal damarları uyararak kan dolaşımını kumpaslar.
KULLANIM BİÇİMİ : Bir çağ kadehi suya 4 damla damlatılarak günde 3 kere alınır. Egzama, kuru cilde ve saça masaj yaparak uygulanır. Saç diplerine friksiyon biçiminde kullanılır. Sinüzit için sabah akşam burna 1-2 damla damlatılır. Ayrıca cilde masaj yapılarak kullanılır.

Yafta boyadan yanan saçlar boyadan yanan saçlara natürel bakım boyadan aşınan saçlara bakım uygulamaları boyadan aşınmış saçlara bakım çam derebenti çam derebentin özellikleri çam özü bereketleri saç çam özü yağının saça bereketleri ahmet maranki ve saç

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?