• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,09
 • ALTIN
  %0,30
 • BIST
  %0,68
Cilt Bakımında Bitkisel Yağların Faydaları

Cilt Bakımında Bitkisel Yağların Faydaları

Her ne kadar kozmetik sanayisi teknolojik büyümelerin nimetlerinden yararlansa da, bayanlar nebatların natürel tesirlerinden bırakmak maksadında değil.Nebatsal yağlar, kıymetli içerikleriyledoymamış yağ asitleri, lesitin, vitaminler ve muhtelif mineraller, tenin işlevlerini desteklerler. Aromaterapik yağlar, nebatsal yöntemler ve karışımlar ananesel hoşluk uygulamaları olarak her zaman usumuzun bir köşesinde duruyor.Yüz için aromaterapik yağların oranının, genel olarak nebatsal taşıyıcı yağ […]

Her ne kadar kozmetik sanayisi teknolojik büyümelerin nimetlerinden yararlansa da, bayanlar nebatların natürel tesirlerinden bırakmak maksadında değil.
Nebatsal yağlar, kıymetli içerikleriyledoymamış yağ asitleri, lesitin, vitaminler ve muhtelif mineraller, tenin işlevlerini desteklerler. Aromaterapik yağlar, nebatsal yöntemler ve karışımlar ananesel hoşluk uygulamaları olarak her zaman usumuzun bir köşesinde duruyor.
Yüz için aromaterapik yağların oranının, genel olarak nebatsal taşıyıcı yağ içinde takribî yüzde 2 olması öneriliyor. Tercihen gece hafif masaj uygulaması ile yapılıyor ve tam gece tesir göstermesi için vazgeçiliyor. Taşıyıcı yağlar olarak ise şunlar nasihat ediliyor:
-Tatlı badem yağı: Bayağı masaj yağı, ferahlatıcı ve besleyici özellikleriyle tüm ten tipleri için ve her yaş için uygun. Alıngan ve kuru ciltler için özellikle nasihat ediliyor.
-Jojoba yağı: Amerikan yerlileri tarafından kullanılan antik bir rehabilitasyon yağı. Reelinde bütün bir yağ değil. Meksika çalılıklarından çıkan bir likit balmumu denebilir. Saç kürü olarak, ten hastalıkları ve boğaz cerahatlerinde kullanılıyor. Her tip tene uygun ve çok iyi penetre oluyor; vitamin ve mineral kapsıyor, okside olmaması ehemmiyetli bir özelliği. Yaz için ise 4 etken güneş gözeticisi.
Fındık yağı: Kuru ve yaşlı ciltler için özellikle uygun. Fındık aroması kapsıyor.

-Zeytinyağı: Gerek estetik gerekse ten istikametinden en tanınmış yağ. Yenileyici, besleyici ve irin önleyici özellikleri var. Natürel E vitamini kapsıyor, kuru ve çatlamış ciltlere özellikle uygun…
-Soya yağı: İzoflavonlar, nebatsal östrojenler olarak da öğrenilir. Antioksidan özellikleri yanında cilt yenilenmesini kolaylaştırdıkları ve ten ihtiyarlamasını geciktirdikleri belirtilmektedir. Özellikle soya izoflavonlarının biyolojik faydasının daha yüksek olduğunu, daha kolay emildiğini ve antioksidan bereket gösterdiğini düşündüren belirtilerden bahsedilmektedir. Soya yağı cildin incelmesini ve kurumasını yavaşlatarak, ihtiyarlamayı geciktiriyor. Soya fasulyesinin yağı, yüksekoranda kapsadığı lesitin ve A vitamini göz önünde bulundurularak ciltbakımında kullanılan diğer yağlara ilave edilebilecek endeğerli yağlardandır. Cildin beslenmesinde ehemmiyetli misyonlar üstlenebilir.
-Buğday tohumu yağı: Tonik, elastikiyet verici, ıslatıcı, besleyici, yenileyici özellikleri var. Karotenoid kapsıyor, doyamamış yağ asitleri D ve E vitamini bakımından oldukça zengin. Kuru, opak ve yaşlı ciltlere özellikle uygun. Natürel bir antioksidan. Oldukça ağır bir yağ, başka bir yağa yüzde 15 oranında ilave etmek uygun olur.
-Kabak çekirdeği yağı: Cildi muntazamlaştırır, yumuşatır ve ihtiyarlamasını yavaşlatır.
-Susam yağı: Hafif tesirli, cildi besleyici ve güneş ışınlarındanUV gözetici özellikler kapsar. Cilde derinlemesine işler, arınıcı ve hasarlı maddelerden temizletici olarak kullanılabilir.
Kaynak : Bagno di Roma

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?