• DOLAR
  %0,18
 • EURO
  %0,17
 • ALTIN
  %1,40
 • BIST
  %3,14
Cilt Kirlerine Nebatsal Kürler

Cilt Kirlerine Nebatsal Kürler

Cilt kirlerinin giderilmesinde uygulanan natürel rehabilitasyon usullerinden gerçekten işe yarayanlar ve kullanımının öbürlerine oranla daha fazla olanlarını birarada toplayıp sizlerle paylaşmak istedim.Tariflerin tesirleri cilt tipine göre değişiklikler göstermektedir.Cilt meseleleriniz için öncelikle Hekime müracaat etmeniz gerektiğini bir defa daha hatırlatalım.Elma Sirkesi :Aynı ölçülerde Su ve Elma sirkesini bir kapda kaynatınDaha sonra bu karışım ile suratınıza buğu […]

Cilt kirlerinin giderilmesinde uygulanan natürel rehabilitasyon usullerinden gerçekten işe yarayanlar ve kullanımının öbürlerine oranla daha fazla olanlarını birarada toplayıp sizlerle paylaşmak istedim.
Tariflerin tesirleri cilt tipine göre değişiklikler göstermektedir.
Cilt meseleleriniz için öncelikle Hekime müracaat etmeniz gerektiğini bir defa daha hatırlatalım.
Elma Sirkesi :
Aynı ölçülerde Su ve Elma sirkesini bir kapda kaynatın
Daha sonra bu karışım ile suratınıza buğu banyosu yapın.
Ayrıca gene Aynı ölçülerde Su ve Elma sirkesini ile suratınızı 3-4 günde bir silerek de cilt kirlerinizden kurtulabilirsiniz.

Anason Tohumu :
Anason tohumları bir kaba konarak üstünü kapatıncaya kadar su ilave edilir ve kaynatılır. Tohumlar süzülerek atılır ve elde edilen su soğuduktan sonra cilde masaj yapılarak sürülmesi haline cilt kirlerin önlenmesi ve canlılık kazanması sağlanır.
Arpa Unu :
Arpa unu hamur haline getirilerek surata maske halinde sürülür ve 2 saat vaktince bekletilir. Bu operasyon neticesinde yüzdeki kirler yok olur.
Aşk Otu :
Aşk otu kökü kaynatılarak elde edilen akışkan, yüzdeki kirleri yok eder.
Biberiye :
Biberiye, merhem haline getirilerek bedene sürülerse cildi güzelleştirir, buruşuklukları giderir. 2 gram kurutulmuş biberiye yaprağı ve çiçeği bir tas içinde 20 dakika kaynatılarak, beden yıkandığını hoşlaştırır, pürüzsüz hale getirir.
Maske :
Haftada bir gün bir tatlı kaşığı süzme yoğurt ve bir çay kaşığı karbonatı karıştırın. Cildinizde bir saat bekletip ovarak çıkarın.
Bir çorba kaşığı denk ölçüde mısır unu , nemlendirilmiş kil, el kremi ve suyu karıştırın ve cildinize sürün. 5 dakika ovarak peeling yapın.
Bu, cildinizdeki ölü teni çıkarır ve porselen gibi cilde sahip olursunuz
Kudretnarı :
Kabakgiller familyasından, tırmanıcı, ince gövdeli, bir senelik bir nebattır. Yaprakları saplı ve el gibi parçalıdır. Meyvesi olgunlaşınca, birbirini ufalar. Meyveleri 10-15 cm boyunda kabarık ve iki uçta incelmiş biçimindedir. Üzerinde kabarcıklar vardır. Turuncu – sarı renktedir. Ev ilaçlarında, zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılır.
Egzama ve öteki cilt hastalıklarında verimlidir. Yaraların ivedi kapanmasını sağlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır