• DOLAR
  %-0,22
 • EURO
  %-0,22
 • ALTIN
  %1,55
 • BIST
  %3,14
Doğru Fondöten Tercihi

Doğru Fondöten Tercihi

Doğru Fondöten Tercihi Makyaj yapmak bayanların tutkunu olduğu eylemlerden biridir. Ancak makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar olmakla birlikte aynı zamanda doğru mahsullerin de birliktesi seçilmesi gerekir. Aksi halde cilt tonu ile anlaşmayan malzemeler vahim görünmenize neden olabilir.  Öyle ki fondöten dikkat edilmesi gereken en temel makyaj malzemelerinin başında kazanç. Doğru fondöten tercihi yapabilmeniz […]

Doğru Fondöten Tercihi Makyaj yapmak bayanların tutkunu olduğu eylemlerden biridir. Ancak makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar olmakla birlikte aynı zamanda doğru mahsullerin de birliktesi seçilmesi gerekir. Aksi halde cilt tonu ile anlaşmayan malzemeler vahim görünmenize neden olabilir.  Öyle ki fondöten dikkat edilmesi gereken en temel makyaj malzemelerinin başında kazanç. Doğru fondöten tercihi yapabilmeniz için öncelikli olarak cilt alt tonunuzu doğru tanımlamanız gerekir. Bunu ise kozmetik mağazalarındaki görevli şahıslardan bilebileceğiniz gibi aynı zamanda damarlarınızın renginden de kavrayabilirsiniz. Şayet ki bileklerinize baktığınız da damarlarınız yeşil görünüyor ise sarı alt tonlu bir bireysiniz. Bunun yanında şayet ki damarlarınız mavi görünüyor ise öyleyse siz pembe alt tonlusunuz. 

Fondötenler de sarı ve pembe alt tonlu olmak üzere genelde iki kolda renk spektrumuna gider. Bu nedenle sarı alt tonlu bir cilde sürülecek olan pembe alt tonlu fondöten suratınızın olduğundan daha fazla kızarık ve pembe durmasına neden olacaktır. Ayrıca siz ne yaparsanız yapın hiçbir biçimde deri renginizle bütünleşmeyecek ve suratınızda her zaman kalıp yahut maske gibi duracaktır. 

Bunu önlemek ve makyajı yanılgısız hale getirmek için fondöten tercihi oldukça ehemmiyetlidir. Fondöten seçerken test mahsullerini boyun bölgenizde ya da bilek içlerinizde sınayabilirsiniz. Bedeninizde fondöten sınamak için en uygun noktalar bu kısımlardır. Zira bu kısımlar sizin güneşe daha az maruz kalan asıl deri renginizi gösteren kısımlardır. Cilt tipinize göre fondöten tercihi Yanılgısız bir görüntü elde etmek istiyorsanız cilt tipinize en uygun fondöteni seçmelisiniz. Hangi cilt tipine hangi fondöteni kullanmanız gerekiyor ? Yağlı bir cilde sahipseniz; pudralı krem fondöten kullanmalısınız. Böylece cildinizin daha da parlamasını önleyebilirsiniz.Kuru bir cilde sahipseniz; tüp içinde bulunan akışkan fondötenleri seçim etmelisiniz. Böylece cildinizin kuruyup pul pul dökülmesini önleyebilirsiniz.Normal cilt tipine sahipseniz; krem fondöteni öneriyoruz. Hem uygulaması oldukça basittir hem de pürüzsüz bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.Orta yaşın üzerindeyseniz köpük fondöten bütün size göre! En ufak hataları dahi basitçe yok etmesi sayesinde olgun bayanların seçim etmesi gereken bir üründür.Unutmayın! Yalnızca fondöten sürerek yanılgısız bir görüntü elde edemezsiniz.Fondöten sürdükten sonra kesinlikle pudra da kullanmalısınız.Ne pudrasız fondöten, ne de fondötensiz pudra yeterli olmayacaktır.
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?