• DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,37
 • BIST
  %-1,07
Fosil İle Sıkı Bir Vücuda Sahip Olun

Fosil İle Sıkı Bir Vücuda Sahip Olun

Hoşluğuna düşkün bayanlar artık daha sıkı bir bedene kavuşmak için fosilden medet ummaya başladı! Yaz aylarının yanaşması ile beraber muhtelif usullerle selülitsiz, daha diri, daha sıkı bir bedenin hayalini kuran bayanlar Almanya’nın güneyinde gitgide artan oksijen beceriksizliği sebebi ile zaman içerisinde tamamen yok olan denizin dibindeki enkazların oluştuğu fosile umut bağladı. Estetisyen Nurdan Saat bu […]

Hoşluğuna düşkün bayanlar artık daha sıkı bir bedene kavuşmak için fosilden medet ummaya başladı!
Yaz aylarının yanaşması ile beraber muhtelif usullerle selülitsiz, daha diri, daha sıkı bir bedenin hayalini kuran bayanlar Almanya’nın güneyinde gitgide artan oksijen beceriksizliği sebebi ile zaman içerisinde tamamen yok olan denizin dibindeki enkazların oluştuğu fosile umut bağladı.
Estetisyen Nurdan Saat bu bakımın özelliğini, ”Güney Almanya’nın batık denizlerinden, hayvan nebatların fosilleşmiş hali. Oksijen noksanlığından dibe çöküp orada fosilleşiyorlar. Taşlaşıyor. Bunlar denizden çıkarılıyor. Daha sonra öğütülerek beden bakımlarında kullanılıyor” dedi.

Posidonien kayalarından elde edilen bu fosilin yüzde 15 oranında ‘taş yağı’ kapsadığı termik özelliklerini bundan elde ettiği belirtildi. Fosil özellikle kuru, yağlı, bitkin ve gevşek cilde canlılık kazandırmak için kullanılıyor. Tüm beden jelatinle kaplanarak, özel bir su yatağında titreşim ve ısı takviyeyi ile fosil balçığının kuruması bekleniyor. Sıcak su kapsayan yatak ile alakalı estetisyen Saat, ”Haliyle birey hem sıcak suda balçığı bedende kurutuyor, zehirli madde atıyor, bedeni sıkıştırıyor. Aynı zamanda su yatağında uyuduğu için yer çekiminden 20 dakika kadar uzak kalıyor ve bedenini dinlendiriyor” dedi.
Fosil ile hoşlaşmaya çalışan, bedenindeki sarkmalardan yakınan 25 yaşındaki grafiker Pınar Akın, toz haline getirilmiş fosili, bir ölçü ılık su ile karıştırılarak bedenine sürerken titreşimli sıcak su yatağına uzandı. Pınar Akın, ”Sürülürken soğuktu ama şuanda bedenimde gerginlik, serinleme ve sıkılaşma seziyorum” dedi.
Turizmci Güneş Aliçavuşoğlu ise takribî 3 aydan bu yana fosili bedenine sürdürdüğünü söyledi. Babasının maden mühendisi olduğunu belirten Aliçavuşoğlu bu terimlere alışık olduğunu ancak, fosille hoşlaşacağını usundan geçirmediğini söyledi.
Fosil bakımının en büyük özelliğinin ürünşöhret natürel olması olduğunu belirten Nurdan Saat, ”Neticede bu ürün batık denizlerden çıkartılıyor ve fosilimiz kum haline getiriliyor. Bu bakımı hiçbir biçimde katkı maddesi koymadan, natürel halini öğüterek uyguluyoruz. Haliyle natürel vitamin ve mineraller, bedene aktive olduğu için şahsın bedenindeki noksan olan mineralleri bitiriyoruz” diye konuştu.
Fosil bakımı, sıcaktan dolayı varisi olan ve tansiyon hastalarına önerilmiyor. Aynı fosil bakımı surata da uygulanabiliyor. Haftada 1 kere yapılması önerilmektedir.

Yafta beden sıkılaştırma bedendeki sarkmaları önlemek natürel beden bakımı fosil kimlere hasarlıdır

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?