• DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,37
 • BIST
  %-1,07
Göz Biçimine Uygun Makyaj Teknikleri

Göz Biçimine Uygun Makyaj Teknikleri

Herzaman olduğu gibi 2011 Senesinde de Makyaj kadınların hoşluk yolundaki en büyük adımlarıdır. Hoş bir görünüme sahip olabilmek için göz ve surat biçiminize uygun makyajı uygumalı, asla mübalağaya kaçmamalısınız. Düşük Gözler Birbirini bitiren renklerde 3 far seçin. Renklerden biri sarih biri orta biride koyu tonlarda olmalı.Tek ambalajda satılan üçlü göz farları uygun bir alternatif oluşturabilir. […]

Herzaman olduğu gibi 2011 Senesinde de Makyaj kadınların hoşluk yolundaki en büyük adımlarıdır. Hoş bir görünüme sahip olabilmek için göz ve surat biçiminize uygun makyajı uygumalı, asla mübalağaya kaçmamalısınız.

Düşük Gözler
Birbirini bitiren renklerde 3 far seçin. Renklerden biri sarih biri orta biride koyu tonlarda olmalı.Tek ambalajda satılan üçlü göz farları uygun bir alternatif oluşturabilir.
UYGULAMA
1.Koyu renk farla alt kipçiklerinizin ortasından başlayıp dışarı doğru bir çizgi çekin. Çizginin ucunu göz kenarınızın dışında hafifçe yukarı kaldırın. 2.Aynı operasyonu üst kirpikleriniz süresince de uygulayın ve iki çizgiyi birleştirin. 3.Sünger üçlü bir aplikatör veya bir pamuklu çubuk desteğiyle dağıtarak hafifleştirin. 4.Sarih renk farı üst göz kapağınızın tamamına sürün. 5.Yine orta koyuluktaki farla göz dış kenarına gölge yapın. 6.Kirpiklerinizi kıvırın ve iki kat rimel sürün….

Ufak Gözler
Bir koyu birde sarih renk far seçin.
UYGULAMA
1.üst göz kapağınızın tamamına sarih renk farı sürün. 2.Koyu renk bir kalemle kirpik diplerine çizgi sürükleyerek göz etrafınızı tanımlayın. Çizgiyi dışa doğru dağıtın 3.Koyu renk farı gözün dışına doğru göz çukurunun üzerine sürün. Dışa doğru hafifçe dağıtın. 4.Gözün iç kenarına beyaz renk far sürün. Sarih ve koyu farlar arasındaki renk farkının hudut oluşturmaması için renkleri birbirine iyice yedirin. 5.Kirpiklerinizi kıvırın ve iki kat rimel sürün.
Ayrık Gözler
Yumuşak tonda kestane rengi bir far ile koyu renk bir öbür far seçin.
UYGULAMA
1.Kestane rengi farı burnunuz ile gözünüz arasındaki bölgeye uygulayın. Farın kir gibi durmasını yasaklamak için rengi iyice dağıtarak gölge havası verin. 2.Koyu renk farı göz kapağınızın hareketli kısmına sürün. 3.Aynı farla gözün dış kenarına dışarı taşarak yuvarlayın. 4.Koyu renk kalemle göz kapağınızın üstüne ve gözün iç kısmına çekin. 5.Yalnızca üst kirpiklerinize iki kat rimel sürün.
Yuvarlak Gözler
Bir koyu, bir sarih tonda iki far rengi seçin. Renkler birbiriyle geçimli olmalı.
UYGULAMA 1.Sarih renk farı göz kapağınızın tamamına uygulayın. 2.Koyu renk farı göz kapağınızın yalnızca hareketli kısmına sürün. Göze daha uzun bir form kazandırmak için renkleri uygularken gözün dışına ve yukarıya doğru çalışın. 3.Göz kapağınıza, kirpiklerin hemen dibinden, boylu süresince kalem çekin ve çizgiyi göz kenarından dışarı doğru taşırın. 4.Kirpiklerinizi kıvırın ve iki kat rimel sürün.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır