• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %-0,03
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,77
İstenmeyen Dövmelerden Kurtulma Yolu

İstenmeyen Dövmelerden Kurtulma Yolu

Hırpalama son zamanlarda gençler arasında git gide popülerleşmeye başladı. Bazısı sevgilisinin adını bedeninde ebedileştiriyor, bazısı hoşlandığı bir biçimi kimi ise onun için anlam ifade eden figürler yaptırıyor bedenine. Fakat bu bireyler gençliğin verdiği rahatlıkla vurmayı yaptırdıklarından birgün o vurmadan bunalabileceklerini ya da ileriki hayatlarında o hırpalamanın onlara mesele teşkil edeceğinden hiç kuşku etmiyorlar.Gün geliyor vurmanızı […]

Hırpalama son zamanlarda gençler arasında git gide popülerleşmeye başladı. Bazısı sevgilisinin adını bedeninde ebedileştiriyor, bazısı hoşlandığı bir biçimi kimi ise onun için anlam ifade eden figürler yaptırıyor bedenine. Fakat bu bireyler gençliğin verdiği rahatlıkla vurmayı yaptırdıklarından birgün o vurmadan bunalabileceklerini ya da ileriki hayatlarında o hırpalamanın onlara mesele teşkil edeceğinden hiç kuşku etmiyorlar.
Gün geliyor vurmanızı sildirmeniz gerekebiliyor. Bu harekât hırpalama yaptırmaktan daha külfetli ve maliyetli bir iş malesef.
Sanılanın aksine hırpalama sarih renkli olduğu zaman sildirme harekâtı daha güç oluyor, en çok beyaz derili insanlarda netice alınabiliyor. Lazerli Hırpalama sildirme harekâtında verim %100 olmuyor her zaman.
Siyah, tek renk hırpalamaların çıkarılması, sarı kırmızı, yeşil vurmalardan daha kolay oluyor. Bu stil vurmalarda cildin yanması vb. meseleler ortaya çıkıyor ya da rehabilitasyon eksik kalıyor.
Hırpalamanın silinmesini etkileyen bir etkende hırpalamanın derinliği. Hırpalama boyası ne kadar derindeyse silme harekâtı o kadar güç oluyor. Zira hırpalama lazerle silindiğinden lazer ışığının tesiri tenin ne kadar altına inerse o kadar azalıyor.
Lazerle Hırpalama sildirmede büyük rol oynayan öteki etkense hırpalamanın yapıldığı bölge. Misalin surat ve boyun bölgelerinde çalışmak daha kolay oluyor. Zira o bölgede yüksek enerji ile çalışılabiliyor bunun nedeni o bölgenin daha süratli iyileşme özelliğinin bulunması. Surat ve boyun bölgesinden uzaklaştıkça hırpalama sildirme harekâtı dahada güç bir hal alıyor.
Yukarıda belirtildiği gibi lazerle hırpalama sildirme harekâtı her hırpalamada % 100 netice veremeyebiliyor.
Hırpalama sildirme harekâtı yalnızca lazer ile yapılmıyor. Öteki yöntemler misalin: Zımparalama ve o bölgeyi kesip atma.
Kesip atma harekâtı minik bir vurmanız varsa o bölgenin teni kesilip alınıyor ve bedeninizin başka bir yerinden ten alınıp o bölgeye yama yapılıyor. Fakat bu operasyonda renk değişiklikleri yaşanıyor bu surattan büyük vurmalarda değilde misalin tek bir harf yada minik bir biçim olan vurmalarda genelde bu harekât uygulanıyor.
Öteki bir yöntem olan Zımparalama da ise hırpalama surat, omuz gibi bölgelerde ve yüzeyselse uygulanabiliyor. Zımparalama ile hırpalama sildirme harekâtı 1 ile 3 seferlik seanslarda tamamen yok olabiliyor. Ancak harekât sırasında kanamalar olur ve seanslar müddetinde pansuman yapılması, güneşe çıkılmaması ve mikrop kapmamasına özen gösterilmesi gerekiyor.
Hırpalama taşınmasında hangi metot kullanılırsa kullanılsın bazı iz vazgeçme veya renk metamorfozu olma ihtimali olasıdır. Zamanı iyileşmesi tenin ebadının üzerine bağlı olan değişken bir vaziyettir. procedureler kullanılarak hırpalamanın derinliği ve hastanın iyileşme süresi hesaplanabilir.. Muhtelif prosedürleri hekime danışmak hasta için en iyi olandır. Bahsedilen alan hakkında tartışılmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?