• DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %0,38
 • ALTIN
  %0,39
 • BIST
  %-1,07
Kalıcı Makyajın Avantajları

Kalıcı Makyajın Avantajları

Kalıcı makyajın avantajları; yerel anesteziyle de uygulanabilen sızısız bir medikal uygulamadır. Kalıcı makyaj veya hoşluk uzmanlarının değimiyle mikro-pigment uygulamasını sizler için inceledik. Kalıcı makyaj veya hoşluk uzmanlarının değimiyle mikro-pigment uygulaması, mikro, sterilize ve tek kullanımlık bir iğneyle natürel ve mineral renklerin ten yüzeyinin hemen altına aşılanması olarak açıklanıyor. Anti alerjik boyalar özellikle surat ve beden […]

Kalıcı makyajın avantajları; yerel anesteziyle de uygulanabilen sızısız bir medikal uygulamadır. Kalıcı makyaj veya hoşluk uzmanlarının değimiyle mikro-pigment uygulamasını sizler için inceledik. Kalıcı makyaj veya hoşluk uzmanlarının değimiyle mikro-pigment uygulaması, mikro, sterilize ve tek kullanımlık bir iğneyle natürel ve mineral renklerin ten yüzeyinin hemen altına aşılanması olarak açıklanıyor. Anti alerjik boyalar özellikle surat ve beden kullanımı için planlanmış olup, katkı ve koku maddesi kapsamaz. Daha çok kozmetik-vurma sayılabilecek bu harekât sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda natürel cilt rengine geçimli makyaj uygulanıyor. Bu sayede cilt deki bazı küçük hatalar kapatılabiliyor veya anatomik bozukluklar giderilebiliyor. Böylece bayanlar daha bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir. Tarihçesi: Uzak Doğu’da başlı başına bir kültür olan bu metodun orijini çok uzun senelere sabretmektedir.  Geçmişi  500 seneyi aşan bu yönteme Kaptan Cook, coğrafi bulgularında tesadüfmüş ve 1774 senesinde Avrupa’ya taşımıştır. O zamandan bugüne kadar geniş kitleler tarafından kabul görmüş, incelenmiş ve yeni yöntemler geliştirilerek zenginleştirilmiştir. Hangi bölgelere uygulanır? Majör uygulama alanları, kaş, göz, dudaktır. Ayrıca bazı hastalıklar neticeyi kaş, kirpik ve saç kaybı oluşmuş şahıslarda bu alanlar natürele benzeyen çizgilerle kalıcı olarak doldurulabilir. Meme operasyonları neticeyi göğüs ucu oluşturulmasında, tendeki renk değişikliklerinin giderilmesinde, bazı kirlerin tenin sıradan rengine dönüştürülmesin de,  suni ben ve eşi arzları karşılamada rahatlıkla kullanılabilir. Kaş uygulaması kimlere yapılır? Kaşları seyrek olanlar, hiç kaşı olmayanlar, kaşlarında yara ve operasyon sonrasında boşluğu kalanlar, kaşının biçimini sevmeyenler, kaşları ince ve asimetrik olan şahıslarda uygulanır. Göz uygulaması kimlere yapılır? Gözlüksüz makyaj yapmakta zorlananlar, makyaj yaparken elleri titreyenler, göz etrafını apaçıklaştırmak isteyenler , suratına göre ufak gözleri olanlara uygulanır. Ayrıca istenilen renkte çizgi çekilerek gözlere daha anlamlı bir ifade de verilebilir. Dudak uygulaması kimlere yapılır? Dudak kenar çizgisinin kalıcı olarak çizilmesini ve aşikarlaşmasını isteyenlere, üst veya alt dudaklarında asimetri bulunanlara, dudak etrafı meçhul ve dudak renginin soluk olduğu şahıslara ,dudakların çekici ve dolgun bir görünüme kavuşturulmasını arz edenlere uygulanır. Kalıcı makyajın avantajları nelerdir? Kalıcı makyaj yöntemiyle kadınların makyaj için tükettikleri zaman kaybı tamamen ortadan kalkmış olur. Sporcular, çalışan kadınlar, günün her saati makyajlı ve hoş görünmek isteyenler ve makyaj yapmakla zaman kaybettiğini düşünen tam bireyler için ideal bir yöntemdir. Uygulama: Uzmanlar 11 kaş biçimi olduğunu söylüyor. Evvel surata biçimine göre kaş çiziliyor. Daha sonra kirpik ekimi ve eye liner uygulaması yapılıyor. Böylece gözler kendinden sürmeli gibi görünüyor.
Kalıcı makyajın son adımında dudaklar var. Dudakların hem içi dolduruluyor hem de kontürleniyor. Renk olarak kırmızı veya pembe gibi naturel renkler seçiliyor. boyalar, tamamen nebat köklerinden oluşuyor. Mahsuller hipo-allerjik. Kalıcı makyajda 50’ye yakın renk bulunuyor. Kimyevi olmadığı için vasati dört sene kalıyor. Uygulama gerekirse iki seansta hakikatleşiyor. İkinci seans ilkinden 21 gün sonra yineleniyor. Çalışma genel olarak bir buçuk saat sürüyor. Renk ve biçim tanımlanıp statikleniyor. Ayrıca bireye alerjik testler yapılıyor. Uygulama sonrası kalıcı makyaj 3-5 sene sabrediyor. Saçlar dolgunlaştırılıyor Saç diplerine yapılan kalıcı makyaj metodu ise saçında seyreklik olanlara o bölgelerde renk koyulaşma biçiminde uygulanıyor. Uygulama bir buçuk saat sürüyor ve 20-25 gün sonra rötuş yapılıyor. Kalıcı makyajın kalıcılığı uygulanan bölgeye ve renge göre değişiyor koyu renkler daha uzun vakit kalabiliyor. Vasati iki-üç sene kalıyor. Harekât sırasında su bazlı boyalar kullanılıyor. Bireye özel iğne uçları kullanılıyor. Saçların maliyeti lüzuma göre değişiyor. Kalıcı makyaj büyük basitlik sağlıyor! Kalıcı makyaj parlak ve yüzeysel görünen sıradan makyaja oranla daha natürel görünüyor. Bunun yanı gizeme makyajı tazeleme, yenileme, ekleme gibi tasalar ortadan kalktığı için, şahıs hem zamandan hem de bütçeden tasarruf sağlıyor. Kalıcı herkese uygulanabiliyor. Uzmanlar ise kalıcı makyaj yaptıran alıcı grubuna çalışan bayanların dominant olduğunu söylüyor. Seyrek, çok sarih renk ya da yarım kaşları olanlar, alıngan gözleri suratından maskara kullanamayanlar, seyrek kirpikleri davacı olanlar, lens kullananlar, kozmetik mahsullerine alerjisi olan bayanlar, artrit hastaları, stresli veya ağır işlerde çalışanlar, atletler, sporcular, profesyonel yaşamda kesintisiz iyi görünmek zorunda olanlar kalıcı makyaja en çok rağbet edenler arasında bulunuyor. Yöntem, yüzde estetik açıdan simetri yaratmak isteyenler ve parçalamayan makyajın avantajını kullanmayı kasteden bayanlar için de ideal.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?