• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %0,16
 • ALTIN
  %0,72
 • BIST
  %3,14
Kaş Alma Teknikleri

Kaş Alma Teknikleri

Hanımlarımız özellikle bu paylaşımı iyi okuyun. Konutumuzda kaşlarımızı düzenlerken, aşırılıkları alırken, şekillendirirken kimi zaman kaş biçimini bozmuşluğumuz olmuştur.Kaşlar şahsiyetin aynasıdır. Kaşlarınızın karakterinizi yansıtmasını ve etkileyici bakışlara sahip olmak istiyorsanız uzmanların sizlere bazı teklifleri var… adale alma1 Etkileyici kaşlara sahip olun! ‘Kaş ’ deyip geçmemek gerekir. Zira değişken bir kaş modasının dahi yaratıldığı günümüzde, değişmeyen bir […]

Hanımlarımız özellikle bu paylaşımı iyi okuyun. Konutumuzda kaşlarımızı düzenlerken, aşırılıkları alırken, şekillendirirken kimi zaman kaş biçimini bozmuşluğumuz olmuştur.Kaşlar şahsiyetin aynasıdır. Kaşlarınızın karakterinizi yansıtmasını ve etkileyici bakışlara sahip olmak istiyorsanız uzmanların sizlere bazı teklifleri var…

adale alma1 Etkileyici kaşlara sahip olun! ‘Kaş ’ deyip geçmemek gerekir. Zira değişken bir kaş modasının dahi yaratıldığı günümüzde, değişmeyen bir hakikat var: Şekle sokulmuş kaşlar, suratınızı aydınlatır ve sizi gençleştirir. Tipiniz için en uygun kaş formunu nasıl bulacağınızı, bu yazıdan öğrenebilirsiniz.
Öncelikle, suratınıza en uygun kaş biçimini bulmanız gerekiyor. Bunun için, bir kalem alın ve burun kanatlarınızdan birisine yaslayıp, fotoğraftaki gibi dik olarak suratınızda tutun. Kaş, kalemin denk geldiği noktadan başlamalıdır. Sonra kalemi şakağınıza doğru eğin. Bu nokta da kaşın bittiği yer olmalıdır. Kaşın başlangıcı ve sonu tek bir hattır. Kaşlarınızı, bu hat çerçevesinde şekillendirin.
KAŞ YAYINIZI TANIMLAYIN Kaşınızın azami olacağı nokta, gözbebeğinizin üzerinden yakaladığınızda kalemin ucunun gösterdiği noktadır. Kaşınızı almaya başladığınızda dikkat edin: Burundan itibaren kaşın üçte ikisi yukarıya doğru ve kalan üçte biri de alt doğru gitmelidir. Şayet kaşın iç kısmı çok kalın ve dış kısmı çok inceyse, önden ortaya kadar kaş kalemi ile düzeltin
ACITMADAN ALIN Kaşlarınızı alırken her zaman çıkış doğrultularına göre çekin. Evvel alt kenardan başlayın. Üst kenarı yalnızca inceltin.
Dikkat: Fazla kaçırmayın! Birkaç kez fazla alırsanız, yerlerine yenileri çıkmayabilir.
BOŞLUKLARI DOLDURUN Evvel kaş fırçası ile alt doğru tarayın. Bu biçimde boşlukları görmeniz muhtemel olur. Sonra kaş kalemi ile incecik çizgiler halinde boşlukları doldurun. Son olarak da kaşlarınızı yukarıya tarayın.
PROFESYONELLER NE KULLANIYOR? Eliniz aşina değilse, cımbız ile ince kaşları basitçe alabilir, azıcık ustalaşınca da uzmanların kullandığı kaş pensine geçiş yapabilirsiniz. Hangisinde daha rahat ediyorsanız, onu seçim edin.
Kaş modasını yaratan dünyanın en hoş bayanları:
40 ’LI YILLAR İnce kaşlar modaydı. Bir ilahe olan Greta Garbo ’nun kaşları neredeyse tamamen alınmıştı.
50 ’Lİ YILLAR Bütün aksine kalın kaş modası vardı. Ceylan gözlü Audrey Hepburn, kaşlarını kalın kalın boyardı.
70 ’Lİ YILLAR Natürel görünüm revaçtaydı. Mariel Hemingway, kalın ve kıvırcık kaşları ile natürel görünümün temsilcilerindendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?