• DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,37
 • BIST
  %-1,07
Kendi Yağınızla İncelin

Kendi Yağınızla İncelin

Fiziksel olarak iyi görünme iç huzurunuzu çoğaldıran bir trend olarak yerini aldı. Bu kadar yoğun istek karşısında pozitif bir bilim olan tıbbın da üzerine en çok çalıştığı mevzu kuşkusuz zayıflama olarak ön sıralara geçti. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş ile son yarıyıllar oldukça revaçta olan “Kavistasyonla zayfılama” hakkında konuştuk. Son yarıyıllarda kavitasyonla zayıflama popüler […]

Fiziksel olarak iyi görünme iç huzurunuzu çoğaldıran bir trend olarak yerini aldı. Bu kadar yoğun istek karşısında pozitif bir bilim olan tıbbın da üzerine en çok çalıştığı mevzu kuşkusuz zayıflama olarak ön sıralara geçti.
Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş ile son yarıyıllar oldukça revaçta olan “Kavistasyonla zayfılama” hakkında konuştuk.
Son yarıyıllarda kavitasyonla zayıflama popüler hale geldi. Kısaca anlatır mısınız bu sistemi?
Gerçeğinde kavitasyon, zayıflamaya dayanakçı usuller arasında popüler. Kavitasyon, şimdiye kadarki usullerden çok daha güçlü. Yanlış bir idrak etme olmaması açısından bunu özellikle vurguluyorum ki bölgesel incelme ayrı zayıflama ise apayrı bir yaklaşımdır. Perhiz yapılmadan zayıflamanın olması olası değildir. Kavitasyon yağ hücresini geliştiren ve dolayısı ile biriktiği bölgede aşırılık olarak görülen bölgedeki her bir hücrenin hacmini küçültür başka bir deyişle yağ hücrenizi kompenentlerine ayırır. Yağ hücrenizi iç içe geçmiş matruşkalar gibi düşünün. Dıştaki büyük bebeğinde karakteristiği aynıdır. İiçtekinin de asıl kavitasyonla sağlanan o hücreleri küçültmektir. Hastanın operasyon sonrası izlediği 3 yada 4 günlük yağsız yemek ve kalorisi eksiltilmiş perhiz ile direk yağ hücrelerinin küçüldüğü görülür ve istenilen bölgeden incelme sağlanır.

Herkese uygulanabiliyor mu?
3 sene evvel “Ultralyse” olarak Türkiye’ye getirdiğim bu sistemin ilk kullanıcısıyım. Dolayısı ile çok fazla hasta tecrübesine sahibim. Bence sistemleri muhteşem kılan ve neticeyi iyi çıkaran netlikle kombinasyon rehabilitasyonları ve çalışılacak bölgenin ve çalışılacak bireyin iyi seçilmesi. Madrid Complutense Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalının Başkanı Prof. Jesus A . FDZ – Tresguerres içinde olduğum çalışma grubuyla ortak kararımızda asıl bir kavitasyonun kesinlikle hekim hakimiyetinde uygulanması zorunluluğu bir kere daha korunuldu. Artı bedeninde implant bulunan ya da trombositopeni başka bir deyişle kanamaya eğilimli ve steroid rehabilitasyonu gören immun supressif hastalar üzerinde de kullanılmaması önerildi.
Verimleri nelerdir? Rastgele biz hasarı var mı?
İncelme mevzusunda istenilen bölgeden yağ tahribini ve tüketilmeye hazır hale getirmesi… En büyük avantajı genel beden aşırılığı olan hastalar içinde perhizlerine paralel hatta daha süratli olan beden şekillenmeleri, bireyleri son derece memnun ediyor ve motivasyonlarını çoğaldırıyor. Uygulama sırasında oluşan ciddi çınlama hastayı bir ölçü rahatsız ediyor o surattan uygulanmaması gereken hasta grubuna menier gibi kulak rahatsızlığı olan bireylerinde ilave etmemiz zorunlu.
Bedenin her bölgesine uygulanabiliyor mu?
Natürel ki süratle büyüyen teknoloji ile bir hayli işletmede kavitasyon sistemlerini bünyesine kattı ve değişik bölgeler için değişik başlıklar üretildi. Ben muayenehanemde ultralyse kavitasyonunu yalnızca göğüs altı bölgesinde kullandırıyorum, eminlik aralığı bahsettiğim bölgeler için onaylandı ama çene altı sırt ve genital bölge gibi yerlere uygulamasının henüz onayı yok. Öteki değişik zayıflama yönetemleri gibi ilk başta yağları eritip ileride kilo alındığı nda kavitasyon yapılan bölgede bir araya gelme oluyor mu? Hayır, bunun rastgele bir yere yağ dokuyu biriktirme ya da belli bölgede çökme vs. gibi negatif tesirleri yok. Tekerrür kilo alındığında elbette aynı biçimde yağ hücreleri gelişecek ve o bölgede tekerrür oluşabilecektir.
Kavitasyon zayıflama uygulanırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?
En ehemmiyetlisi beden yağ adale kitleniz… Profesyonel olarak her hafta ölçülmeli ve hekiminiz tarafından değerlendirilmeli. Kesinlikle kavitasyon sonrası yağsız beslenme protokolünüz ayarlanmalı. Seans aralıklarında 7 ila 10 gün gibi müddetlerle ayarlanmalı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?