• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,07
 • ALTIN
  %-0,02
 • BIST
  %1,17
Kırışıklıkları Önleme Formülü

Kırışıklıkları Önleme Formülü

CİLDİNİZ YAŞLANMASIN Uzmanlara göre alttaki cilt bakım teklifleri ile cildiniz her zaman genç kalır. İşte teklifler… Daha fazla domates ve domates mahsulü harcayın: Domates mahsullerindeki likopenin güneş ışınlarının cilt ihtiyarlatıcı tesirini yüzde 20-40 oranında eksilttiğini gösteren çok rakamda araştırma var. Antioksidan eforu zengin üç meyveye öncelik verin: Yüksek antioksidan içerikleri sebebiyle erik, üzüm ve elmanın […]

CİLDİNİZ YAŞLANMASIN
Uzmanlara göre alttaki cilt bakım teklifleri ile cildiniz her zaman genç kalır. İşte teklifler…
Daha fazla domates ve domates mahsulü harcayın: Domates mahsullerindeki likopenin güneş ışınlarının cilt ihtiyarlatıcı tesirini yüzde 20-40 oranında eksilttiğini gösteren çok rakamda araştırma var.
Antioksidan eforu zengin üç meyveye öncelik verin: Yüksek antioksidan içerikleri sebebiyle erik, üzüm ve elmanın beslenmede öncelik taşıması gereken meyveler olduğu belirtiliyor.
Omega-3 zengini balıklardan daha çok faydalanın: Omega-3 yağ asitlerinden EPA’nın güneş ışınlarına bağlı cilt zararını eksiltmede ehemmiyetli bir tesiri olduğu tanımlanmıştır. Ülkemiz balıklarında da Omega-3 bol ölçüde mevcut: Uskumru, hamsi, levrek bunlardan kimileri.
Omega-6 yağ asitlerinden destek alın: Nebatsal yağlarda zeytinyağı, fındık yağı, ayçiçeği yağı bulunan Omega-6 yağ asitlerinin de cilt arkadaşı olduklarını unutmayın.
Turunçgillerden zengin bir gıda tasarıyı yapın: Yalnızca portakal, greyfurt harcamakla kanaat etmeyin. Turunç kabuğunda bulunan “d-limonene” adlı maddenin cilt arkadaşı olduğu tanımlandı.
Yeşil ve siyah çaydan faydalanın: Özellikle yeşil çayın güçlü bir cilt arkadaşı olduğu şüphesiz. Yesil ve siyah çaydaki daha az tesirlidir bu efor, ihtiva ettikleri polifenollerle iliskilidir.
Daha çok sebze harcayın: Sebzelerin de en renkli olanlarını ve en tazelerini harcayın.
Keten tohumu ile tanışın: Keten tohumunda Omega-6 yag asitlerinin de bulundugunu öğrenirseniz, bu ucuz ama tesirli besinin cildiniz için de ehemmiyetli bir destek olduğunu unutmazsınız.

Yafta CİLDİNİZ YAŞLANMASIN Daha fazla domates ve domates mahsulü harcayın Antioksidan eforu zengin üç meyveye öncelik verin Omega-3 zengini balıklardan daha çok faydalanın Omega-6 yağ asitlerinden destek alın Turunçgillerden zengin bir gıda tasarıyı yapın Yeşil ve siyah çaydan faydalanın Daha çok sebze harcayın Keten tohumu ile tanışıni ErkenYaşlanmayı Önleyin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?