• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,00
 • ALTIN
  %0,04
 • BIST
  %0,68
Kuru Ve Aşınmış Ciltler İçin Öneriler

Kuru Ve Aşınmış Ciltler İçin Öneriler

Son üç aydır deniz, güneş ve kum ile devam eden flörtünüz sona ermek üzere… Yazın tadını çıkarmış olsanız da, güze girerken bu muhteşem üçlünün sizde vazgeçtiği zararlara bakım uygulamanız şart.Yaz günlerinin ardından güzü bakımlı ve pürüzsüz bir ciltle karşılamak isteyenlere pratik tekliflerde bulunuyoruz…* Dış etmenlerden eskiyerek cansızlaşan cildimizin parlak bir görünüm kazanması için ölü hücrelerden […]

Son üç aydır deniz, güneş ve kum ile devam eden flörtünüz sona ermek üzere… Yazın tadını çıkarmış olsanız da, güze girerken bu muhteşem üçlünün sizde vazgeçtiği zararlara bakım uygulamanız şart.
Yaz günlerinin ardından güzü bakımlı ve pürüzsüz bir ciltle karşılamak isteyenlere pratik tekliflerde bulunuyoruz…
* Dış etmenlerden eskiyerek cansızlaşan cildimizin parlak bir görünüm kazanması için ölü hücrelerden kurtulmamız gerekiyor. Bunun için de ılık bir duşun ardından lif kullanabilirsiniz.
* Kollarımızın en çok kuruyan bölgesi hep dirseklerdir. Dirseklerinizdeki bu nem problemine son vermek için yumuşak bir beden fırçasıyla cilde masaj yapıp, ıslatıcı kapsayan bir losyon kullanabilirsiniz.

* Uzmanlar, pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenlere cilt kuru haldeyken fırçalama teklifinde bulunuyor. Her sabah üç dakika süresince ayaklarınızdan, kalbinize doğru bedeninizi fırçalarsanız, kan dolaşımınızı hareketlendirmiş ve cildinizi canlandırmış olursunuz.
* Natürel mahsuller hepimizin bir numaralı seçimidir. En kolayından, herkes gözlerine bir kere de olsa salatalık koymayı sınamıştır. Natürel bakım mahsullerine meraklıysanız; deniz tuzu, badem ve biberiye yağları gibi natürel mahsulleri seçim edebilirsiniz.
* Bedenimize sıhhatli bir görünüm veren güneş hakikatinde hiç de masum değil. Cildimiz de bunun farkında olacak ki, kendini güneşin hasarlı ışınlarından gözetmek için kalınlaşıp kuruyor. Bu gidişattan korunmak için denizden sonra cildinizi çok tahriş etmeyen duş jellerini kullanın.
* Bitkinlik ve stres cildin en büyük düşmanlarındandır. Kendinizi iyi sezmediğiniz günlerde granüllü ya da asitli mahsuller yerine alıngan ciltler için üretilmiş olan meyve enzimleri ya da mineral tuzlar kapsayan mahsulleri kullanın. Bedeninize gül yağı uygulayarak da cildinizi rahatlatabilirisiniz.
* Uzmanlar, sırttaki yağ bezlerinin öteki bölgelere göre daha çok çalıştığı için sivilce problemlerinin yaşandığını belirtiyor. Bu problemi önlemek için salicylic asit kapsayan bir arınıcı kullanılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır