• DOLAR
  %-0,22
 • EURO
  %-0,22
 • ALTIN
  %1,55
 • BIST
  %3,14
Yüzgerme Estetiği Nasıl Asıllaşır

Yüzgerme Estetiği Nasıl Asıllaşır

Surat Germe Estetiği İnsan suratında stres, yer çekimi, sigara ve güneşin negatif tesirleri yaş ilerledikçe sarkma ve buruşukluk ile ortaya çıkar, ayrıca surat kemikleri incelir, hacim kaybeder; Adaleler zayıflar, hafifler ve yer çekiminin tesirine yenik düşerek sarkmaya başlar; Yağ dokusu zayıflar, eksilir ve incelir ve bu surattan üzerindeki ten bollaşır, buruşur, elastikiyetini yitirerek tüm yumuşak […]

Surat Germe Estetiği
İnsan suratında stres, yer çekimi, sigara ve güneşin negatif tesirleri yaş ilerledikçe sarkma ve buruşukluk ile ortaya çıkar, ayrıca surat kemikleri incelir, hacim kaybeder; Adaleler zayıflar, hafifler ve yer çekiminin tesirine yenik düşerek sarkmaya başlar; Yağ dokusu zayıflar, eksilir ve incelir ve bu surattan üzerindeki ten bollaşır, buruşur, elastikiyetini yitirerek tüm yumuşak dokular ile beraber sarkma yapar. Bu mekanizma ile yüzdeki sabit çizgiler ortaya çıkar. Diğer taraftan mimik adalelerinin senelerce çalışıp üzerindeki ten kıvrımların besbellileşmesi ile dinç çizgiler de ortaya çıkar. Surat germe harekâtı, ilerleyen yaşın bu cins tesirlerini ortadan kaldırmaya müteveccih yapılan face lift operasyonudur. Surat germe harekâtı ile beraber göz kapaklarının gerilmesi, çene altına liposuction, yağ ve doku injeksiyonu ve Nd-Yag lazer ile uygulamalaı yapılabilir.
Surat, anatomik olarak üç değişik bölgeye ayrılır. Üst surat, şakak bölgesi, alın ve kaşları içerir, bu bölgeye uygulanan teşebbüs üst surat germe operasyonudur. Orta surat, yanak ve üst dudak bölgesini kapsar, bu bölgeye uygulanan teşebbüs orta surat germe operasyonudur. Alt surat, çene altı ve boyun bölgesini kapsar, bu bölgeye uygulanan teşebbüs alt surat ya da boyun germe operasyonudur. Her bir bölgeye tek tek ya da bir arada cerrahi teşebbüs uygulanabilir.
Üst surat germe, kaşları kaldırmaya, alın ve şakak bölgesini germeye müteveccih olarak yapılır. Normal operasyon tekniği ile saçlı bölgeden her iki kulak kepçesinin arasındaki mesafe kesilir, alın teni sıyrılarak gerdirilir. Bu teknikte operasyon izi saçların içinde uzun bir çizgi olarak gizli kalır. Cilt bolluğu olmayan olaylarda endoskopik teknik kullanılır ve saçların arasında 2 cm uzunluğunda 4 adet kesi ile operasyon reelleştirilir.
Orta surat germe harekâtı, yanakların sarkıklığını gidermeye ve yanak tenini germeye müteveccih olarak yapılır. Operasyonun kesisi kulak dibi hatlarından yapılır, bu sayede görünür bir iz kalmaz. Cilt bolluğu olmayan olaylarda endoskopik teknik uygulanır ve izler yalnızca saçlı ten içinde 2 cm uzunluğunda saklı kalır.
Boyun germe harekâtı genellikle orta surat germe harekâtı ile bir arada uygulanır. Boyun germe harekâtında yapılan operasyon kesisi kulak arttan saçlı tene doğru uzatılır. Boyun teni ve adaleleri hürleştirilerek yukarıya doğru asılır. Boyundaki sarkma ve buruşukluklar giderilir, çene açısı keskinleşir, gergin bir boyun görünümü kazandırılır. Kesi, kulak artta kaldığı için, dışarıdan bakıldığında görünür bir iz kalmaz.
Operasyon yerel veya genel anestezi altında yapılır ve süresi yapılacak operasyonlara göre 4-7 saat sürer. Sağlık Kurumunda kalış süresi 1 gündür. Operasyonu takip eden 2 gün süresince surat, hafif baskılı bir sargı ile sarılır. Operasyondan sonra surat bölgesinde ağrı, gerginlik hissi, şişlik, morarma ve ten yüzeyinde miskinlik gibi şikayetler olabilir. Ağrı rahatsız edecek şiddette olmaz ve ağrı kesici ilaçlar ile rahatlıkla hakimiyet altına alınabilir. Şişlik ilk birkaç gün içinde süratle eksilir, geri kalan ve dikkat toplayacak kadar besbelli olmayan hafif şişliğin kaybolması ve cildin surat üzerine bütün olarak oturması takribî 4-6 ay sürer.
Operasyondan 1 hafta evvel, mimik adalelerinin hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan dinç çizgilerin tekerrür oluşmasını yasaklamak ve bu adalelerin operasyon evveli rahatlamasını sağlamak üzere botox uygulaması yapılır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır