• DOLAR
  %-0,16
 • EURO
  %-0,10
 • ALTIN
  %0,21
 • BIST
  %-1,59
Lekeleri Makyaj İle Kapatma Teklifleri

Lekeleri Makyaj İle Kapatma Teklifleri

Cildinizdeki lekeleri makyaj şikeleriyle kapatabilirsiniz. Kırmızı lekeleri yeşil, sarı lekeleri mor kalemle kapatın. Doğum lekelerine ise beyaz kalem sürün. Elbette fondöteninizi kullanmayı unutmayın. Lekeleri makyaj ile kapatma tekliflerini Kadinay.Net sizler için inceledi. Lekeleri Makyaj İle Kapatma Teklifleri.. Kadınların hoşluğunu gölgeleyen cilt lekelerini silmede; cildiye doktorunun önerdiği medikal rehabilitasyonun yanı gizeme makyaj şikelerinden de faydalanabilirsiniz! Yeşil renkte kapatıcı […]

Cildinizdeki lekeleri makyaj şikeleriyle kapatabilirsiniz. Kırmızı lekeleri yeşil, sarı lekeleri mor kalemle kapatın. Doğum lekelerine ise beyaz kalem sürün. Elbette fondöteninizi kullanmayı unutmayın. Lekeleri makyaj ile kapatma tekliflerini Kadinay.Net sizler için inceledi. Lekeleri Makyaj İle Kapatma Teklifleri.. Kadınların hoşluğunu gölgeleyen cilt lekelerini silmede; cildiye doktorunun önerdiği medikal rehabilitasyonun yanı gizeme makyaj şikelerinden de faydalanabilirsiniz! Yeşil renkte kapatıcı kalemle yüzünüzdeki kızarık bölgeleri, mor kalemle sarı lekeleri, pembe kalemle de doğum lekelerini saklayabilirsiniz. Natürel fondöteni eklemeyi unutmadan! Medical Park Göztepe Sağlık Kurumu Kompleksi Cildiye Uzmanı Dr. Can Cengiz ; kadınların hoşluğunu gölgeleyen cilt lekeleriyle alakalı şu bilgileri verdi: • Cildiye kısmına tetkike gelen hastaların üçte biri, cildinde hiperpigmentasyon cildin belli kısmının değişik bölgeden daha koyu olması şikayetiyle kazanç. Görünüş olarak rahatsız edici ve inatçı nitelikte olan bu lekeler, hastaların yaşamını negatif etkiler. Ancak tenin biyolojisi ve hiperpigmentasyon sebepleri aşinasında neredeyse herkesi mutlu etmek mümkün olmaktadır.
• Leke, cildimize renk kazandıran melanin hücrelerinin fazla çalışmasından kaynaklanan bir meseledir. Öncelikle söylenmesi gereken, tene rengini veren melaninin miktarı, kalitesi ve dağılımıdır. Tene rengini veren melanin; tenin basal tabakasında bulunan melanosit hücrelerin içinde bulunan melanosomlar pigment üretici makineler tarafından üretilir. Leke İçin Neden Çok! • Cilt lekelerine neden olan melanin hücrelerinin fazla çalışması meselesine birçok faktör zemin hazırlayabilir. Kullanılan ilaçlar, sistemik hastalıklar, yanlış kozmetikler, genetik nedenler, yoğun güneşe maruz kalınması, hormonlar, bazı enfeksiyon hastalıkları ve cildiyek hastalıklar lekeye neden olabilecek başlıca nedenlerdir.
• Dermatoloğa en sık gelen lekelenmeler şunlardır: 1- Melazma  hamilelik lekesi, 2-Solar lentigo güneş lekesi, 3- Postinflamatuar hiperpigmentasyon, 4- Göz altı koyuluk morluk. Lekeleri Makyajla Kapatma Tüyoları • Cilt lekelerinde; tıbbi rehabilitasyonlara ve piyasadaki bulunan mahsullere geçmeden evvel,  rehabilitasyonlardan netice alınana kadar homojen ve pürüzsüz bir cilt görünüm isteyenler bazı makyaj hilelerine müracaat etebilir! Lekeleri makyajla kapatmak için bir sonraki kozmetik alışverişinizde şu teklifler size bereketli olabilir:
• Yeşil renkte kapatıcı kalemler: Yüzünüzdeki kızarık bölgeleri daha az keskin hale getiren renktir.
• Mor, eflatun ve tonları renkte kapatıcılar: Mor ve tonları, yüzdeki sarı renkte lekelenmeleri kapatır.
• Beyaz, sarı ve tonları ile pembe ve tonları kapatıcılar: Melazma ve kahverengi lekelenmeleri kapatmak için kullanılır.
• Şehirk evvel yukarda tanımlanan kapatıcı concealer uygulandıktan sonra, bunun üzerine olağan renginize uygun kapatıcıyı fondöten veya pudranız kullanmalısınız.
• Dermatoloğunuz tarafından verilen medikal rehabilitasyon, en ehemmiyetli ve lüzumlu usullerdir. Ancak bu rehabilitasyonla birlikte cilt bakımınızda kullanacağınız bu tip mahsuller, özellikle lekeye eğilimli ciltler için kurtarıcı olacaktır! Doğum Lekelerine Özel Karışım •  Melazma başka bir deyişle hamilelik lekesi; surat bölgesinde genellikle üst dudak, burun üstü, yanaklar, alında ve daha ender olmak üzere boyunda dokunuşuk kahverengi tonlarda lekelenmelerdir. Melazmaya yaradılışında ve de çoğalışında birden çok nedenin rol oynadığı düşünülmektedir:
• Doğum veya hamilelik lekesi olarak adlandırılan melazma, doğum kontrol ilaçları kullanıldığında da ortaya çıkmakta, bu da bize östrojen ile irtibatını göstermektedir. Menopoz sonrası renginde rahatlama olabiliyor.
• Güneşin UV ışınları, bu lekenin oluşmasının başlıca nedenidir ve şiddetlenmesin de tek nedeni UV ışınıdır. Sarada kullanılan ilaçlar ve hormon salgılanmasına neden olduğu için stres de var olan melazmayı artırabilir. Wood Işığına Bakın! • Melazma lekesinin derecesi, dermatolog tarafından yapılan Wood ışığı tetkikinde anlaşılır ve ne kadar açılacağı bu tetkikte tanımlanır.
• Melazmanın rehabilitasyonunda; günlük bakımın yanı gizeme dermatolog size özel tıbbi ilaç ve/veya  karışım ve gidişatınıza bağlı olarak peeling glycolic,salisilik asit,TCA veya kombine önerebilir. Bununla birlikte şayet uygun görürse lazer de önerebilir. Güneş Lekeleriniz Varsa… • Güneş lekeleri; genellikle 1 cm çapında yuvarlak kahverengi lekeler olarak hem yüzde hem el sırtında görülür. Tek oluşma nedeni güneştir! Genellikle 50 yaş ve üzeri beliren bu lekeler; yanlış ismiyle öğrenilen ‘yaşlılık lekeleri ’ değildir. Güneşderi korunmuş bir ciltte bu lekeler hiçbir yaşta oluşmaz!
• Solar lentigolar daha fazla epidermal olduklarından, rehabilitasyonda mikrodermabrazyon, cryotherapy dondurma harekâtı ve uygun lazer cinsi kullanılabilir.
• Solar lentigonun tek nedeni güneş olduğundan, bu cins lekesi olan tüm hastaların mutlaka ben tetkiki yapılması gerekir. Bu tetkik, değişik yalnızca güneşe bağlı ten kanserlerinin erken teşhis ve rehabilitasyonu için ehemmiyetlidir. Cilt Lekelerinizin Sebebi Ağdalar Olabilir • Cilt lekelerinden Postinflamatuar Pigmentasyon PİH; tende bir böcek ısırığı, bir kesi, egzama, alerji, kıl dönmesi ve ağda sonrası gibi tenin iyileşirken bıraktığı kahverengi leke olarak kalan izdir.
• Burada en ehemmiyetli rehabilitasyon; bu cins lekelenmelerin oluşmasını engellemektir. Misalin; ağda özellikle sir ağda, uygun olmayan cilt bakımları, kullanılan yanlış cilt mahsulleri vs. sizde bu cins istenmeyen lekeler yapıyorsa, bunları yapmamak en uygun koruyucu ihtiyat olur.
• Rehabilitasyonda dermatatoloji doktoru hydroquinıne, retinoid,azeleic acid vs. önerebilir. Tüm lekelenmeler için geçerli güneş koruyucularını da yaşamınızdan hiç eksik etmemeniz gerekmektedir. Göz Altlarına K Vitaminli Krem • Göz altında beliren lekelenmelerin koyuluk ve morluk genellikle iki tipi vardır. Birincisi genetik sayılır ve göz altındaki kan dolaşımın daha yavaş olmasına bağlıdır. Bu genetik yatkınlık daha sık Latin Amerikalı ve Akdeniz ülkelerinde bulunur. Yavaş kan dolaşımı, göz teninin hemosiderin demir  taşıyan bir pigment birikimine neden  olur.
• Değişik bir neden de daha koyu cilt tiplerinin özellikle göz altlarında daha çok melanin oluşturmalarıdır. Uykusuzluk ehemmiyetli bir nedendir; ödem yarattığı ve dolaşımı daha da eksilttiği için göz altı lekelerini çoğaldırır. Esmerler Sünger Gibi! • Göz altı lekelerinden korunmada en ehemmiyetli silah; güneş koruyuculardır! Yaz ve kış kullanılmalıdır. Göz altı lekeleri, en güç rehabilitasyon olabilecek lekelenmelerdendir. Çoğalmaması için güneş koruyucu ve gözlük en ehemmiyetli etkendir.
• ‘Koyu deriliyim güneşderi korunmama gerek yok ’ inanışı sihirk bir hatadır! Bütün tersine; daha koyu derililer güneşi sünger gibi çekerek, zati koyu olan ten bölgelerini koruma emeliyle daha da koyulaştırır.
• Piyasada mevcut K-vitaminli kremlere dermatoloğunuz uygun görürse retinol eklenebilir. Bu lekelenmelerde, fazla peeling ve lazer rehabilitasyonlarının fazla yeri yoktur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?