• DOLAR
  %1,53
 • EURO
  %0,53
 • ALTIN
  %2,86
 • BIST
  %0,76
Liposuction Yöntemindeki En Yeni Teknik Islak Liposuction

Liposuction Yöntemindeki En Yeni Teknik Islak Liposuction

Bedenlerindeki aşırılıklardan kurtulmak isteyenler liposuction, karın germe ve meme küçültme ve derleme operasyonlarına başvuruyor.Spora ve perhize karşın bedenlerinin biçimini bozan yağ kitlelerinden şikayet edenler için liposuction en çok müracaat etilen yöntemler arasında. Son senelerde liposuction yöntemindeki en ehemmiyetli büyümenin ”ıslak liposuction” olduğunu belirten Acıbadem Bakırköy Hastanesi’nden Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Atilla […]

Bedenlerindeki aşırılıklardan kurtulmak isteyenler liposuction, karın germe ve meme küçültme ve derleme operasyonlarına başvuruyor.
Spora ve perhize karşın bedenlerinin biçimini bozan yağ kitlelerinden şikayet edenler için liposuction en çok müracaat etilen yöntemler arasında. Son senelerde liposuction yöntemindeki en ehemmiyetli büyümenin ”ıslak liposuction” olduğunu belirten Acıbadem Bakırköy Hastanesi’nden Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Atilla Arıncı, ”Bu yöntemde liposuction yapılacak bölgelere özel aygıtlarla bazı özel solüsyonlar veriyoruz. Ardından o bölgeyi şişirip yağları akışkanla beraber geri alarak kanamanın en alt seviyede yakalanmasını sağlıyoruz” dedi.

Yağ aldırdıktan sonra spora devam Liposuction bir zayıflama yöntemi değil. Yalnızca diyetisyen himayesinde zayıflama perhizi yapan, beslenmesine dikkat edip sporu yaşam biçimi haline getirdiği halde fazla yağlarından şikayet edenlerde kullanılacak bir yöntem. Bacak içleri, basen, karın, kol içlerinde biriken ve bedenin profilini bozan yağların alınmasında liposuction tesirli oluyor. Ama her bölgeye özel, değişik çaplardaki kanüller ince uzun boru var. Prof. Dr. Atilla Arıncı, liposuction uygulanan her bölgeye özel bakımlar yapılmasını, karında uygulanıyorsa muhakkak bir vakit korse giyilmesini öneriyor. Yöntem 18 yaşın altındakilere pek sık uygulanmıyor. Daha çok 30-40’lı yaşlardaki bayanlardan arz geliyor.
Makûs yapılırsa morluk ve çöküntü oluşuyor Uzman ellerde uygulandığında, dokuda çöküntülerin oluşmadığını belirten Prof. Dr. Arıncı, ”Makûs yapılırsa tende çöküntü oluşabilir. Liposuction yapılan civarın koşulları, yapanların tecrübeyi de ehemmiyetli. Operasyon sonrasında morluk, kanama olabilir, bunlar zamanla ortadan kalkar” diye konuştu. Bu yöntemle yağ aldıranlar, işlemden bir ay sonra denize girebiliyor. Yağ alınmış yerlerde yine yağ aşırılıklarının oluşma tehlikeyi az. Ancak, bu kez de yağ alınmayan yerlerde aşırılıklar oluşabileceğinden kontur bozukluklarından sakınmak için, beslenmeye özen göstermek ve spora devam etmek gerekiyor.
Gergin karın Yurtdışında ”tummy tuck” olarak adlandırılan karın germe operasyonları, özellikle de gebelikten sonra bedenlerini sevmeyen bayanlar için ideal. Gebelik sonrası yarıyılda karın bölgesindeki tende çatlak, sarkma, yağlanma oluyor. Zorlanmayla beraber karın adalelerin arası açılarak karın fıtıkları oluşuyor. Karın sanki bir gömlek gibi alta doğru sarkıyor. Karındaki sarkık olan ten, göbeğin altında kalan bölgede kalan tüm çatlaklar ve yağların hepsi, iç çamaşırı veya bikini altında kalacak bir yara iziyle ortadan kaldırılıyor. Bu iz zamanla eksiliyor, ince bir ip biçimini alıyor. Bireylerin yara iyileşmesi iyiyse erken yarıyılda iyi netice alınıyor. Bazı bireylerde yara iyileşmesine bağlı olarak izlerin geçmesi zaman alıyor. Operasyondan sonraki iki aylık yarıyılda ağır sporlardan, efor gerektiren işlerden uzak durmak gerekiyor. Kilonun korunması emeliyle beslenme programı uygulanması, kumpaslı egzersiz yapılması ehemmiyet taşıyor.
Göğüsleri gençler geliştiriyor, orta yaşlılar küçültüyor Meme operasyonları bayanların en çok rağbet gösterdikleri operasyonlar arasında gösteriliyor. Prof. Dr. Atilla Arıncı, genç kızların daha çok meme geliştirme operasyonlarına, 30-40 yaş grubundaki doğum yapmış bayanların ise meme küçültme operasyonlarına yöneldiklerini belirtiyor. Meme geliştirmede, son senelerde silikon jel takmalar seçim ediliyor. Meme altından girilerek harekâtın izi en aza indiriliyor. Meme geliştirmede kullanılan takmalarda da yenilikler var. Sertleşmeyi eksilten, natürel yapıda, muhtemel bir kaza sırasında zarar görmeyen ve sızdırma yapmayan takmalar kullanılıyor. İdeal miktar omuzların genişliği, şahsın beden yapısı ve isteğine göre tanımlanıyor. Meme küçültmeden sonra meme ucunda geçici bir his kaybı olabiliyor, ama bir vakit sonra bu gidişat kendiliğinden düzeliyor. Süt kanallarıyla alakalı uygun teknik kullanılırsa emzirmede rastgele bir mesele yaşanmıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?