• DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %0,38
 • ALTIN
  %0,39
 • BIST
  %-1,07
Natürel Otlarla Cilt Arınma Losyonları

Natürel Otlarla Cilt Arınma Losyonları

Ihlamur, karahindiba, papatya, adaçayı, at kuyruğu, nane gibi otlarla konutta yapacağınız losyonlar, hem cilde kadife gibi parlaklık sağlayan, hem de buruşukları zamanla eksilten müthiş birer natürel toniktir. Her gün arınılan ciltte meseleler kolay kolay barınmaz. Fakat hem cildi arınayım hem de buruşukluklara karşı çaba edeyim diyorsanız, yöntemin tabiatta olduğunu belirtelim. Porselen görünümlü bir cilt elde […]

Ihlamur, karahindiba, papatya, adaçayı, at kuyruğu, nane gibi otlarla konutta yapacağınız losyonlar, hem cilde kadife gibi parlaklık sağlayan, hem de buruşukları zamanla eksilten müthiş birer natürel toniktir.
Her gün arınılan ciltte meseleler kolay kolay barınmaz. Fakat hem cildi arınayım hem de buruşukluklara karşı çaba edeyim diyorsanız, yöntemin tabiatta olduğunu belirtelim. Porselen görünümlü bir cilt elde etmek istiyorsanız, şifalı otların bu özelliğine göz atın. Yalnız kullanacağınız otların Anadolu’nun saf ve pak topraklarından bir araya gelmiş olması gerekmektedir. Egzoz gazlarının olmadığı yerlerden elde edilmeli ve usülüne uygun olarak kurutulmuş özellikteki nebatlar seçim edilmelidir. Zamanında bir araya gelmiş ve doğru şekilde kurutulmuş şifalı nebatlara nasıl erişeceğinizi bilmek için maille danışabilirsiniz.
Natürel tonikleri nasıl hazırlayabilirsiniz?
Ihlamur, papatya, adaçayı ve at kuyruğunu kaynamış suya atın. Bir kaba hepsinden birer tutam koyun. Üstünü kapatıp, 30 dakika demlenmesini bekleyin. Bu karışımın suyu da cildinize parlaklık sağlayan, buruşukları zamanla eksilten müthiş bir natürel toniktir.

Birer tutam Bir tepeleme dolu çorba kaşığı adaçayı yapraklarını ve ıhlamur çiçeklerini kaynatın, soğutun. Sabahları surat ve boynu bu su ile silerseniz zamanla buruşukluklar eksilir.
Kaynattığınız papatyanın suyu ile her sabah suratınızı silin. Ardından ıslatıcı kremi suratınıza sürün. Bu uygulama ile zamanla cilt elastikiyetini artırır, buruşukluklar görünümünü kaybeder.
Kıyılmış maydanoz kök ve saplarını 2 kadeh suda kaynatın. Sabah ve akşam bu su ile surat, boyun ve ellerinizi silin. Buruşukluklara karşı korur. Maydanoz suyu kuru ciltler için müthiş bir natürel losyondur.
Karahindiba yaprakları üzerine 2 yemek kaşığı 1 su kadehi su ilave edin. 15 dakika pişirin. Bu su soğuyunca pamukla cildinizi silin. Olağan ciltler için kullanılır.
Östrojen kapsayan nebatlar da çok verimlidir…
Adaçayı ve civanperçemi östrojen kapsayan nebatlardır. Bu iki nebattan birer tutam alın ve kaynatın. Suyu ile yüzünüzu pamukla silebilirsiniz. Hem parlak bir ten görüntüsu elde edersiniz hem de şayet menopoz yarıyılındaysanız, bundan dolayı östrojen noksanlığı sebebiyle görüntüsü bozulan cildinizi düzenleyebilirsiniz.
Kurutulmuş adaçayı, papatya, nane ve maydanozu birer tutam olmak kaydıyla bir kaba koyun. Bir buçuk su kadehi su ilave edin ve kaynatın. Soğuduktan sonra içine bir çay kadehi aloevera suyu katın. Fakat aloevera suyunu güvendiğiniz bir markadan satın almalısınız Azıcık da gül suyu ilave ettiğiniz de natürel toniğiniz hazırdır. Başka bir ananesel cilt paklik otu da ısırgan. Kıyılmış 2 yemek kaşığı ısırgan üzerine kaynamış bir kadeh su dökün. 15 dakika demlenmesini bekleyin. Bu su ile sabah ve akşam suratınızı silin. Olağan ciltler için kullanılır.
Tam bu natürel tonik kullanım operasyonundan sonra kesinlikle şayet cildiniz kuru ise yağlı bir krem kullanmalısınız. Şayet cildiniz yağlı ise, cilt tipinize uygun kreminizi, natürel losyonla teni silme uygulamasından sonra sürmelisiniz.
Serin günler, natürel hayatlar temenni ediyorum…

Yafta Hoşluk Hoşluk Gizemleri konutta cilt bakımı natürel cilt bakımı Kadın bakım bakımlı kadın hoş hoşlaşmak bakımlı memnune natürel natürel bakım natürel otlar natürel otlarla losyonlar natürel mahsuller konutta cilt losyonları

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?