• DOLAR
  %0,07
 • EURO
  %0,05
 • ALTIN
  %0,20
 • BIST
  %-0,13
Pitozis Kaş düşüklüğü

Pitozis Kaş düşüklüğü

Kaş kaldırma nasıl yapılır? Kaç gün sürer? Hangi kaşlara harekât yaptırılmalıdır? Kaş kaldırma harekâtı uzun sürer mi? İyileşmesi ne kadar zaman alır? Pitozis nedir? Üst göz kapağının düşüklüğü blefaropitozis ya da yaygın olarak kullanıldığı üzere kısaca pitozis olarak adlandırılır. Yaş ve cinsiyete göre metamorfoz gösterebilmesine rağmen olağanda üst gözkapağı kenarı, korneanın hududunda ya da hududu […]

Kaş kaldırma nasıl yapılır? Kaç gün sürer? Hangi kaşlara harekât yaptırılmalıdır? Kaş kaldırma harekâtı uzun sürer mi? İyileşmesi ne kadar zaman alır? Pitozis nedir? Üst göz kapağının düşüklüğü blefaropitozis ya da yaygın olarak kullanıldığı üzere kısaca pitozis olarak adlandırılır. Yaş ve cinsiyete göre metamorfoz gösterebilmesine rağmen olağanda üst gözkapağı kenarı, korneanın hududunda ya da hududu 1-2 mm örter. Pitozis gidişatında üst gözkapağı kenarı, değişik derecelerde alta doğru kaymaktadır. Ağır pitozislerde tüm gözbebeği alanını, hatta tüm korneayı örtmüş olabilir. Pitozis, şahsı ve etrafını oldukça rahatsız eden bir kozmetik hata oluşturur. Bunun yanında özellikle ağır doğumsal gözkapağı pitozisleri, görmenin gelişimini yasaklayabilir. Bu sebeple uygun zamanda ve uygun usulle düzenlenmeleri lüzumludur.
Kaş kaldırma harekâtında: Düzenlemeler Düşük kaşlar yukarıya kaldırılır.

Gerekenler Analizler yapılır kan, idrar analizi, EKG, akciğer röntgeni. Yerel anestezi altında yapılır, sağlık kurumuna uyumaya gerek dinlenmez, takribî yarım saat sürer. 7 gün sonra dikişler alınır ve tamamen iyilişme 10 gün sürer.
Harekât nasıl reelleşir? Adale çizgizinin üst hududundan yapılacağı için izler saklanmış olur. Saklı dikiş tekniği kullanıldığı için dikiş izi fark edilmez.
Komplikasyonlar ve beklenmeyen tesirler Bir hafta içinde düzelecek morarma, asimetri.
Beklenen netice Harekât en az 10 sene tesirini sürdürür.
Hekimin Tarafından Dikkat Edilmesi Gerekenler:
Hastalarda hekim tarafından dikkatle takip edilmesi gereken bir kaç ehemmiyetli noktası vardır. Bunlar düşüklüğün doğum ve öncesindemi, yoksa daha sonramı alana geldiği, doğumda travma yaşanaıp yaşanmadığı, gözle alakalı harekât geçirilip geçirilmediği, adale zafiyeti hastalığı ya da iki gözde düşüklük olup olmadığı, baş ve çenenin yüzde meskeni ve geçmiş yaşamında anestezi uygulaması olup olmadığıdır.
Doğumsal düşüklük genellikle göz kürelerini oynatan adalelerin felci ile beraber görülür. Yatay dingile doğru olan şaşılıklar da düşüklükle beraber görülebilmektedir. Bu şahıslarda sanılanın aksine göz miskinliği olmaz, ancak kırma yanılgıları mevcut olabilir. Daha sonradan kazanılan bir düşüklükte adale zafiyeti, progresif eksternal oftalmopleji olarak öğrenilen tüm göz adalelerinin zayıflaması hastalığı ve 40 yaşından sonra büyüyen okülofarengeal distrofi isimli göz adaleyi hastalığı uslara gelmektedir.
Tedavisinde cerrahi usuller, silikon ve askı usulleri kullanılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?