• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,17
 • ALTIN
  %-0,42
 • BIST
  %-1,86
Pratik Makyaj

Pratik Makyaj

İşiniz olduğunda Bazen aniden dışarı çıkmamız gerekebilir, fakat yataktan kalktığımız gibi dışarı çıkmamız doğru olmadığınıda öğreniyoruz. Kısa vakitte makyaj yapmak ve hoşlaşmak pekte kolay olmadığı gibi ihtimallerimizde ergonomik olmaya öğreniyor. Bu gibi mevzularda bayanların nasıl bir strateji izleyeceğini kolay yoldan Pratik Makyaj nasıl yapacağını size alttaki açıklamamızda gayet sarih olarak kavrattık. Şimdi sizi paylaşımımızla baş […]

İşiniz olduğunda Bazen aniden dışarı çıkmamız gerekebilir, fakat yataktan kalktığımız gibi dışarı çıkmamız doğru olmadığınıda öğreniyoruz. Kısa vakitte makyaj yapmak ve hoşlaşmak pekte kolay olmadığı gibi ihtimallerimizde ergonomik olmaya öğreniyor. Bu gibi mevzularda bayanların nasıl bir strateji izleyeceğini kolay yoldan Pratik Makyaj nasıl yapacağını size alttaki açıklamamızda gayet sarih olarak kavrattık. Şimdi sizi paylaşımımızla baş başa vazgeçiyoruz. Doğru tonu seçin: Çoğumuzun yaptığı şey moda olan rastgele bir rengi almadan evvel elimizin üst yüzeyinde sınamak. “Dudak Boyasını parmak ucunda sınamak daha iyi bir fikir” diyor ünlülerin makyaj sanatçısı Starley Murray, “Bu biçimde rengi suratınızın yanını yakalayabilir ve nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.” Ayna yok mu? Parmak ucu yeniden de daha iyi zira dudağınızın hem yapısına hem rengine daha yakın bir seçim Kuru ciltten kurtulun: Dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş fırçanızla dudaklarınızı da fırçalarsanız ölü tenden kurtulursunuz ve dudak boyasınız daha hoş uygulanır, kaygan ve yumuşak.
Makyaj İmali Çizgileri doldurun: Ağzınızı kapatın ve renklisini uygulamadan evvel renksiz bir parlatıcıyı dudak çizginizin hafifçe dışına taşırın. Dudaklarının üzerinde hafif buruşukluklar olanlar için çok yararlı bir yöntem; “görünmez pudra gibi” diyor bir öbür ünlü makyaj uzmanı Shalini Vadhera,”Dudak Boyasınızın bulaşmasını da önler.”
Ömrünü uzatın: Dudak Boyasınız yemek süresince dudağınızda kalsın istiyor ama ömrünü uzatabilecek yöntemleri hoşlanmıyor musunuz? İşte makyaj gurusu Laura Mercier ’den bir ipucu; olağan bir lipstick ile bir kat çekin, sonra tek katlı bir peçeteyi dudaklarınızın üzerine bastırın ve fırça ya da sünger ile yumuşakça bu peçete üzerinden pudralayın. Rengin statiklenmesine ve uzun zaman muhafaza edilmesi için muhteşem bir strateji. Dolgunlaştırın: Son değiş için alt dudağınızın ortasına altın ya da gümüş tonlarında bir lipstick ile dokunun. Bunun dolgun dudaklara sahip olmak için en kısa ve süratli yol olduğunu hangi makyaj ustasına sorsanız söylüyor. Ama unutmayın ki dudaklarınızı emer ya da büzerseniz Jolie tesirini kaybedersiniz.
GÖZLER Sarkmalarla savaşın: Kaşınızın bütün altındaki bölgeyi beyaz ya da eş sarih tonlarda bir far ile hafifçe renklendirin diyor Trucco kozmetiklerinin sanat direktörü Jo Davis; “Suratınızın aydınlanmasına ve kaşlarınızın olduğundan kalkık gözükmesine neden olur ki bu da bitkin gözleri hoşlaştırmak için ehemmiyetlidir.”
Eye liner ’ınız bulaşmasın: Eye linerı kalem ya da ince bir fırça ile uygulayın ve sonra geçimli bir renkteki toz far ile üzerinden geçin. Daha da uzun zaman sabretmesi için, far fırçanızı göz kapağınıza sürmeden evvel Visine ile ıslatın.
Gözlerinizi daha büyük gösterin: Kirpiklerinizin dibine bir kirpik kıvırıcı yerleştirin ve usulca uçlara doğru çekin, gitgide bastırarak diyor Sidney ’den makyaj uzmanı Napoleon Perdis.
Rimele gelince: Suya dayanıklı rimellere bayılıyor ama çıkartmak için uğraşmayı hoşlanmıyor musunuz? Ünlülerin kendilerini ellerine teslim ettiği Nick Barose evvel bir kat olağan maskara, sonra üzerine de su geçirmeyenini sürerek bu meseleye çözüm getirebileceğinizi söylüyor: “Bu biçimde suya dayanıklı yöntem kirpikleriniz yerine olağan rimel katına kilitlenir ve böylece istediğiniz zaman çok daha kolay çıkar.”
Gözlerinizi genişletin: Daha tazelenmiş görünmek için beyaz göz kalemi kullanın – fakat bu sefer gözlerinizin altına, üstüne değil. Alt kirpik aralarına ve göz içine usulca sürün ve gözyaşı kanallarına gelmeden durun.
KUSURSUZ BİR SURAT Hataları kapatın… stratejik olarak: Tüm surata fondöten – ya da çok fazla kapatıcı- sürmeniz suni görünebilir hatta sezdirebilir diyor Mercier. Ve yalnızca lüzum dinlenen alanlarda kullanılmasını öneriyor. Lüzum olmayan yerlerde vazgeçin kendi cildiniz parlasın
Yumuşak bir değiş deneyin: Yüzük parmağınız makyaj uygulamak için en uygun vasıta diyor Davis, zira en cılız olanıdır. Çok daha güçlü olan işaret parmağı rengi çok yoğun uygulayabileceği gibi nazik cildinizi aşırısıyla dövebilir de.
Parlayın: Her suratın natürel gölgeleri vardır ve onları aydınlatırsanız çok daha iyi görünürsünüz diyor Kevyn Aucoin Beauty ’den makyaj sanatçısı Craig Jessup. Bu gölgeleri bulmak için, aynada kendinize tebessümmeniz yeterli; “Daha karanlık alanları göreceksiniz – alt dudağınızın altı ya da gözlerinizin iç köşeleri gibi”. Bu kısımları aydınlatmak için, parlak beyaz göz farından faydalanabilirsiniz.
Ufak bir surat germe harekâtı: Allığınızı sürmeye elmacık kemiğinin üst kısmından başlayın ve sonra yanağınız süresince yatay olarak fırçalayın – çapraz ya da alt doğru değil – suratınızın ortasına gelene kadar. “saç diplerinizde koyu olan allık elmacık süresince eksildiğinde yarattığı tesire bayılacaksınız, tersi yerin” diyor Murray, “Zira sizi çok daha genç gösterecek.”
Sevgili Kullanıcılarımız nasihatlerimizi uygulayarak en kısa zaman en iyi biçimde Doğru makyaja sahip olabilirsiniz..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?