• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,12
 • ALTIN
  %0,48
 • BIST
  %1,77
Saçlarınıza En Sıhhatli Şampuanı Seçin

Saçlarınıza En Sıhhatli Şampuanı Seçin

Saçlarınızı şampuanla yıkadığınız zaman şampuan tercihini herzaman yapmalısınız. Şampuanda marka ve saç derinize göre şampuan tercihi yapmalısınız. Uçuz ve markası meçhul Şampuanlar saç sıhhatimiz için çok ehemmiyetli bir yer almaktadırlar. Saç teninize uygun şampuan tercihi yaparak saç sağlığınıza gözetebilirsiniz. En önemliside saçlarınızdaki meseleye uygun karışımlar kapsayan şampuanlar seçim etkenizdir. sampuan secimi Sıhhatli şampuan tercihi! Başka […]

Saçlarınızı şampuanla yıkadığınız zaman şampuan tercihini herzaman yapmalısınız. Şampuanda marka ve saç derinize göre şampuan tercihi yapmalısınız. Uçuz ve markası meçhul Şampuanlar saç sıhhatimiz için çok ehemmiyetli bir yer almaktadırlar. Saç teninize uygun şampuan tercihi yaparak saç sağlığınıza gözetebilirsiniz. En önemliside saçlarınızdaki meseleye uygun karışımlar kapsayan şampuanlar seçim etkenizdir.

sampuan secimi Sıhhatli şampuan tercihi!
Başka Bir Deyişle şayet saç diplerinizde kepeklenme varsa, kepek şampuanı kullanmanız koşul. Ama aynı zamanda röfle saçlarınızı kuruttuysa, saçlarınıza hangi şampuanı kullanırsınız?
Yanıt yeniden kepek şampuanı natürel ki. Zira reel anlamda saç kırıklarınızı onaracak bakım kreminiz olacaktır. İşte bu nedenle seçeceğiniz bakım kremi kesinlikle onarıcı ve güçlü tesire sahip bir krem olmalıdır.. Sanırım buraya kadar kavradınız.
Peki saçınızı kaç kere şampuanlamalısınız?
Mesela sıradanda saçlarınızı 2 günde bir yıkadınız ama bu hafta sular kesikti ya da fırsat bulamadınız ve 4 gündür saçınızı yıkayamıyorsunuz…
Ne yapmalısınız?
3 şampuan ancak pakler diye düşünüyorsunuz, saç dipleriniz de çok yağlanmış. Zati çok tez yağlanan bir cilt tipiniz de var. O zaman öncelikle saçlarınızı sabah yıkadığınızda akşam dipleri yağdan parlıyorsa yağlı saç şampuanı kullanın, ama hakikat ehemmiyetlisi saçlarınızı 4 gün sonunda devirirken 2′den fazla şampuan yaparak saçlarınızı hırpalayacağınızı öğrenmenizdir. Kısacası 3′deri fazla şampuan saça hasar verir!
Doğru devireme biçimi
Birinci şampuanlamanın ortasında, saçlarınıza azıcık daha su ilave edin ve yıkamaya devam edin. Sonra çalkalayıp ikinci şampuanlamaya başlayın. Böylece saçlarınız arınılmış olacaktır. Şayet fazla yaparsanız uçlarınızı iyice kurutmuş olursunuz öğrenesiniz.
Ve kremlemeye gelince; saçınızın suyunu sıkın ve kremi emebilecek hale getirin, gerekirse havluyla nemini banyodayken alabilirsiniz. Böylece tesir 3 katına çıkar. Çoğunlukla banyoda sürülen krem saçtaki fazla su sebebi ile tesirini bütün veremez ve tabiî ki uygulama yaparken saç boy ve uçlarına dikkatlice yedirin. Saç diplerine sakın krem sürmeyin, zira bu stil bir uygulama saçınızda dökülmelere neden olacaktır.
Saçınızı devirirken çok sıcak su kullanmayın ve tırnaklarınızla kaşıyarak saçlarınızı deviremeyin. Bu stil faktörler saç tenindeki yağ keselerinin fazla çalışmasına ve saçınızın yağlanmasına neden olur.
İşte saç bakımının esası şampuan ve krem kullanımı hakkında usuma gelen ehemmiyetli ayrıntılar bunlar. Yakında konutta saç bakımı ismine neler yapılabilir sizlerle paylaşacağım.

Yafta doğru şampuan tercihi en iyi şampuan hangisi en iyi şampuan hangisidir saça uygun şampuan sıhhatli şampuan şampuan alırken nelere dikkat etmeliyiz şampuan tercihi Şampuan Markaları Şampuan Maliyetleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?