• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,12
 • ALTIN
  %0,48
 • BIST
  %1,77
Selülitsiz Bir Vücut İçin Neler Yapmalıyım?

Selülitsiz Bir Vücut İçin Neler Yapmalıyım?

Hava başkalaşımı, stres, yoğun iş temposu,hava lekeliliği gibi bir hayli faktörden dolayı cildimiz aralıksız deforme oluyor. Bu deformeyi durdurabilirsiniz.Cildiniz hangi tipte olursa olsun, fazla güneşlenme, mevsim başkalaşımları ve hormonal faktörler sebebiyle nemsizlik, hassasiyet veya kuruluk gibi meselelerle karşılaşabilirsiniz. Bu vaziyette yapmanız gereken, özel bakım programları uygulamaktır. Cilt bakımı için evvel temizletme başka bir deyişle keselemenin […]

Hava başkalaşımı, stres, yoğun iş temposu,hava lekeliliği gibi bir hayli faktörden dolayı cildimiz aralıksız deforme oluyor. Bu deformeyi durdurabilirsiniz.
Cildiniz hangi tipte olursa olsun, fazla güneşlenme, mevsim başkalaşımları ve hormonal faktörler sebebiyle nemsizlik, hassasiyet veya kuruluk gibi meselelerle karşılaşabilirsiniz. Bu vaziyette yapmanız gereken, özel bakım programları uygulamaktır. Cilt bakımı için evvel temizletme başka bir deyişle keselemenin cilt bakımı için ehemmiyeti inkar edilemez. Haftada bir defa cildi ölü hücrelerden gözetmek için keseleme yapılmalıdır. Vücudun üst kısımlarına doğru dairesel hareketlerle yapılır. Ardından cilt kesinlikle ıslatılır. Göğüsler, boyun el ve bacaklar dış tesirlere daha sarihtir, her gün bakım ister. Cildin temel elastikliğini gözetmek ve ileriki yaşlarda sarkma ve çizgileri eksiltmek için genç yaşlarda gözetici ve ıslatıcıları kullanmak gerekir. Cilt hem sıcak hem soğuktan etkilenir. Nemini yitirir, duyarlılaşır ve kurur. Cildi diri yakalamak için sene süresince ıslatıcı kullanmak verimlidir. Cildin gerildiğini ve kuruduğunu anında anlayabiliriz.

Vücudun en büyük düşmanı selülitlerdir. Genç yaşlı, kilolu cılız fark etmez. Her bayanda oluşur. Selülit, kısaca, tendeki yapının bozulup, yağ dokularının su, tuz ve metabolizma atığı maddelerle dolarak şişmesi anlamına geliyor. Bu gidişat, lenf ve hücrelerarası akışkanın birikmesine neden oluyor ve teni “portakal kabuğu” görünümüne büründürüyor. Kısıca selülit tenin alt katmanında, yağ dokusunun hemen etrafında oluşan ve tenin üst kısmında pütür pütür görüntü vazgeçen bir hastalıktır. Dolaşım bozukluğu, irsiyet, yaş, cinsiyet, hormonal kumpassızlık, hareketsizlik, abuhava şartları, psikolojik faktörler gibi pek çok yaradılış sebebi var. Sıhhatli beslenme, spor yapma, gerekirse gözetici kremlerle selülitle savaşılır. Selülit sıhhatle orantılıdır.

Yafta Selülit İçin Rehabilitasyon Usulleri selülit rehabilitasyonu selülit Selüliti yasaklama Buruşukluk ve çatlak yasaklama Selülit maskeleri selülit kremleri selülitin sebepleri selülitsiz bir beden için neler yapmalıyım selülitsiz bir beden için hekim önerileri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?