• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,16
 • ALTIN
  %-0,98
 • BIST
  %-1,26
Sivilcelerden ve Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Sivilcelerden ve Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Cildinizin en büyük düşmanı sivilceler… Peki sivilcelerden nasıl kurtulmalı, cildi nasıl arınmalı? İşte arayıpta bulamadığınız suallerin yanıtları… İşte uzmanlara göre sivilceyle başa çıkmanın muhtelif usulleri: Gözenekleri daraltmak için Gözeneklerin açılması için ilk etapta gözenekleri kapatmaya çalışmak yerine, yağ ifrazatını durdurmak veya dengelemek gerekir. Yağlı ciltler her zaman su ölçüyü az olan ciltlerdir. Su ölçüyü az […]

Cildinizin en büyük düşmanı sivilceler… Peki sivilcelerden nasıl kurtulmalı, cildi nasıl arınmalı? İşte arayıpta bulamadığınız suallerin yanıtları…
İşte uzmanlara göre sivilceyle başa çıkmanın muhtelif usulleri:
Gözenekleri daraltmak için Gözeneklerin açılması için ilk etapta gözenekleri kapatmaya çalışmak yerine, yağ ifrazatını durdurmak veya dengelemek gerekir. Yağlı ciltler her zaman su ölçüyü az olan ciltlerdir. Su ölçüyü az olduğu zaman ölü hücrelerin doku yüzeyine çıkıp asitli katman ile koruma etmeni oluşturması güçleşir. Bu nedenle cildin yüzeyi dış etmenlerden hasar görür. O halde ciltteki su ölçüyü artırılmalıdır. Yağ ifrazatının yavaşlatılması, ciltteki su ölçüsünün artırılmasıyla asıllaştırılır. Bunun için de su bazlı mahsullerin doğru kullanılması koşuldur.

Cildinize uygun mahsulü kullanmak için de bir uzman hekime danışmanızda fayda var. 35 yaş altı ciltlerde, gözenekler kendiliğinden kapanır.
Gözenekleri arınan bantlar işe yarıyor mu? Siyah noktaları eksiltmek için uygulanan usullerden biri de bantlardır. Siyah noktaları kimi zaman tümüyle ortadan kaldıran bu bantların kullanımı çok basittir. Bantları yapıştırmadan evvel uygulayacağınız alanı nemlendiriyorsunuz, suyla beraber yapışık bir özelliğe kavuşan bandı yapıştırıp kuruyunca çıkartıyorsunuz. Ancak siyah noktaları alan bu bantlar, gözenekteki yağları boşaltamıyor. Oksitlenen kısmı alabilen bantların, dokunun içindeki kanalı kapatan yağ kütlesini alması olası değil.
Siyah noktalardan nasıl kurtulursunuz? Siyah noktalar oluştuktan hemen sonra bir uzmana müracaat etip arındırılarak, uygun mahsulle tekerrür oluşmamasını sağlamak gerekir. Oluşmaması için de cildi, sabah akşam arınmak gerekir. Ancak bunu sabunla yapmamak uygundur.
Cildi nasıl arınmalı? Cildi, cinsine göre arınma sütü ve tonikle arınmak en doğrusudur. Ardından sürülecek bir ıslatıcı kremle bakım bitirilebilir. Makyaj yapılmasa dahi, gündüz çok kirlenen cildi akşam uyumadan kesinlikle arınmak gerekir.
Siyah noktalarınızı siz arınmayın Yapılan yanlışlardan biri de siyah noktaları şuursuzca sıkmak. Böylece kılcal damarlarda ve doku altı hücrelerinde tahribat alana gelebiliyor. En iyisi bir cilt uzmanına gidip siyah noktaları arındırmak”.

Yafta siyah noktalar sivilcelerin bunalması hasarlı mı cilt pakliği nasıl yapılmalı bantların doğru kullanılması için ne yapmak gerekir yüzdeki gözenekler nasıl kapatılır

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?