• DOLAR
  %0,18
 • EURO
  %0,20
 • ALTIN
  %0,22
 • BIST
  %-0,13
Siyah Noktalar Nasıl Yok Edilir ?

Siyah Noktalar Nasıl Yok Edilir ?

Günümüzde bakımlı bayanların sivilce sonrası siyah nokta oluşmasından dolayı psigolojik bir kasvetleri olduğunu yapılan anketler ile isbatlanmıştır. Gerçeğin cildimizde siyah noktaların oluşmasındaki tek etmen sivilce yara izlerini ilaç rehabilitasyonuyla kurumasını beklemeden el alışkanlığı olduğu için kesintisiz elle sivilce ve iltihaplı sivilce üzerinde sıkarak problemi ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.Yüzünüzde siyah noktalar ve sivilceler var. Şayet tırnakla sıkarak […]

Günümüzde bakımlı bayanların sivilce sonrası siyah nokta oluşmasından dolayı psigolojik bir kasvetleri olduğunu yapılan anketler ile isbatlanmıştır. Gerçeğin cildimizde siyah noktaların oluşmasındaki tek etmen sivilce yara izlerini ilaç rehabilitasyonuyla kurumasını beklemeden el alışkanlığı olduğu için kesintisiz elle sivilce ve iltihaplı sivilce üzerinde sıkarak problemi ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.Yüzünüzde siyah noktalar ve sivilceler var. Şayet tırnakla sıkarak bu ikisinden kurtulmayı düşünüyorsanız büyük kusur ediyorsunuz. İşte siyah nokta ve sivilceden kurtulma usulü.
Sivilce veya tıbbî ismiyle iltihaplı sivilce, gençlerin ergenlik yarıyılında yaşadığı en büyük problem.
ebru şallı dan siyah nokta giderici maske
Leke ve çiller için maske: Malzemeler:
• 2 yemek kaşığı yoğurt • yarım limon suyu • yarım çorba kaşığı salatalık suyu
Uygulama: Malzemenin tamamını karıştırdıktan sonra göz etrafına ve dudak kenarına yanaştırmadan suratınıza sürün
20 dakika tesir etmesini bekledikten sonra suratınızı ılık su ile durulayın.
Haftada 3 defa uygulanabilir.
En sık tesadüfülen cilt problemlerinden biri olan sivilce, sanki gençlerin fobili düşü. En çok yanaklarda, alında ve sırtta oluşan iltihaplı sivilce, yağ bezlerinin bir hastalığıdır. Uzmanlar siyah noktaların, sivilcenin habercisi olduğunu söylüyor.
Sivilcenin pak olmayan bir cildin göstergesi olduğunu belirten uzmanlar, cilt pakliğinin ehemmiyetine dikkat çekiyor.
Dermatolog Yasemin Fatih, siyah noktaların cilt altında oluşan yağ ve lekenin simgeyi olduğunu ifade ediyor. Sivilcenin ergenlik yarıyılının kaçınılmaz bir neticeyi olarak görüldüğünü bildiren Fatih, cilt pakliğiyle bu sualin önüne geçilebileceğini aktarıyor. Siyah noktaların kesinlikle arınılması gerektiğini vurgulayan Fatih, “Siyah noktalar daha sonra oluşacak sivilcenin habercisidir. Başka Bir Deyişle siyah nokta yoksa sivilce de yoktur.” diye konuşuyor.
Özellikle sivilceleşmeye eğilimli ciltlerin tonik dayanağı ile günlük olarak arınılması gerektiğini aktaran Fatih, suratında siyah nokta olanların buğu banyosu yapması gerektiğini söylüyor. Siyah noktaların netlikle tırnakla bunalmaması gerektiğini belirten Fatih, ciltlerinde siyah noktası olan şahısların suratlarını on dakika havlu altında buğu banyosu yaptırmasının verimli olacağını bildiriyor.
Banyonun ardından siyah noktaların el dokunmadan kulak arınıcısıyla arınılmasının daha doğru olduğunu anlatan dermatolog Fatih, cilt üzerinde çok rakamda siyah nokta bulunması halinde kesinlikle bir uzmana danışılması gerektiğini vurguluyor.
Sivilce yaradılışının doğru bir bakımla büyük oranda önüne geçilebileceğini ifade eden dermatolog Yasemin Fatih laflarına şöyle devam ediyor: “Sivilceler cildin yağ bezlerinin bir hastalığıdır. Yağ bezlerinin cilde açılan kanalları tıkandığında sivilceler ortaya çıkar.
Yağ bezleri, sebum ismi verilen bir madde salgılarlar. Ergenlik yarıyılında sebum salgısı çoğalır ve ciltteki gözenekleri tıkar. Gözeneklerin tıkanması, sivilce yaradılışının ilk düzeyidir.” Bu evreden sonra gözeneklerin genişleyerek siyah noktaları oluşturduğunu ifade eden Fatih, bu alanlara leke, sabun ve makyaj artıkları, yağ ve ölü hücrelerin birikerek sivilceyi oluşturduğunu açıklıyor. Dermatolog Fatih, bu surattan sivilce problemi olan şahısların iltihaplı sivilce problemini daha az yaşaması için her gece yastığını değiştirmesi gerektiğini anlatıyor
İltihaplı Sivilce mevzusunda öğrenilmesi gerekenler
Akneli ciltlerde pH balansı bozulduğu için kesinlikle cilde en uygun olan pH 5,5 arınıcıların kullanılması gerekiyor.
Sabun biçimindeki arınıcılar, siyah noktaların oluşumunu çoğaldırır. Bu surattan jel kıvamındaki mahsuller kullanılmalıdır.
Kaşınan veya bunalan sivilceler ciltte kalıcı izler bırakabilir.
Yüzlerinde iltihaplı sivilce olan erkekler jilet yerine elektrikli tıraş aygıtı kullanmalıdır.
Akneli cilde, surat yıkandıktan hemen sonra ıslatıcı netlikle sürülmemelidir

Yafta siyah noktalar nasıl yok edilir bacaktaki siyah noktalar ebru şallı kuru ciltler için siyah noktalalar nasıl yokedilir siyah noktaları nasıl yokedebilirim ebru şallı siyah nokta kurtulma usulü ebru şanlı siyah noktalar siyah nokta nasıl yok edilir siyah noktalar ebru şallı sırttayağ bezesi nasıl bunalır bunalan siyah nokta izleri nasıl rehabilitasyon edilir bacakdaki siyah nokta dermatolojik usullerle siyah noktaların arınılması tenin altındaki sivilceyi nasıl yok edebiliriz bacaklarda siyah nokta Ebru Şallı Cilt Bakımı Tarifleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?