• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,12
 • ALTIN
  %0,48
 • BIST
  %1,77
Susam Yağının Cildi Yenileyip Beslediğini Biliyor Musunuz?

Susam Yağının Cildi Yenileyip Beslediğini Biliyor Musunuz?

Vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve lesitin açısından çok zengin olan susam yağı cilt ihtiyarlamasını engelliyor.Özellikle E, A ve B kompleks vitaminleri kapsayan susam yağı mineral olarak da demir ve kalsiyum bakımından hayli zengin. İçeriğinde sesamol, besamolin ve sesamin antioksidanları da barındırıyor.Ayrıca kapsadığı omega 9 oranı ve antioksidanlar sebebiyle ısıya, tere ve ışığa karşı dayanıklı; cilde sürülmesinden […]

Vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve lesitin açısından çok zengin olan susam yağı cilt ihtiyarlamasını engelliyor.
Özellikle E, A ve B kompleks vitaminleri kapsayan susam yağı mineral olarak da demir ve kalsiyum bakımından hayli zengin. İçeriğinde sesamol, besamolin ve sesamin antioksidanları da barındırıyor.
Ayrıca kapsadığı omega 9 oranı ve antioksidanlar sebebiyle ısıya, tere ve ışığa karşı dayanıklı; cilde sürülmesinden sonra güneş ışığı altında uzun vakit bozulmadan kalabiliyor.

İçindeki natürel lesitin ve antioksidan maddeler, yağın derinlere kadar emilmesini sağlıyor. Böylece cildin ihtiyarlaması engelleniyor.
Susam yağı; saç için de çok tesirli. Uzmanlar; doğrudan saç diplerine uygulanırsa saçları kuvvetlendirdiğini belirtiyor. İçeriğindeki kalsiyum sayesinde tırnakları da onarıyor. Harici kullanımda cilt meselelerini ve mantar enfeksiyonlarını yasaklamaya takviyeci olmaktadır. Kullanımı: Cilde masaj yapmak suretiyle uygulanabilir.

Yafta tırnak bakımı saç besleyen susam yağı saçlardaki kırıklar için ne yapabilirim cildin ihtiyarlamasını nasıl engelleyebilirim? mantarlar için ne yapabilirim? cilt meselelerinde muhteşem iksir

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?