• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %-0,05
 • ALTIN
  %0,02
 • BIST
  %1,45
Yanık ve Yara İzlerine İz Giderici Yöntemle Müdahale

Yanık ve Yara İzlerine İz Giderici Yöntemle Müdahale

Yanık veya operasyon izleri, bildiğimiz zımpara kağıdıyla yok ediliyor. İşte tıp literatürüne girmeye hazırlanan ‘iz giderici’ yöntem… Amerika Birleşik Devletlerinde 20 bin dolara yapılan cilt atama dermabrasion harekâtını inşaat malzemeleri satan işyerlerinden 50 Ykr’ye aldığı zımpara kağıdıyla yaptığını söyleyen Dr. Emsen, tıp literatürüne girmeye hazırlanıyor. Dr. Emsen, “Sterilize edici Saydex solüsyonda 20 dakika bekleyen zımparayla, […]

Yanık veya operasyon izleri, bildiğimiz zımpara kağıdıyla yok ediliyor. İşte tıp literatürüne girmeye hazırlanan ‘iz giderici’ yöntem…
Amerika Birleşik Devletlerinde 20 bin dolara yapılan cilt atama dermabrasion harekâtını inşaat malzemeleri satan işyerlerinden 50 Ykr’ye aldığı zımpara kağıdıyla yaptığını söyleyen Dr. Emsen, tıp literatürüne girmeye hazırlanıyor.
Dr. Emsen, “Sterilize edici Saydex solüsyonda 20 dakika bekleyen zımparayla, saç kurutma cihazıyla kuruttuktan sonra hastanın yanmış veya operasyon sonrası makûs biçimde iyileşmiş yerleri kazınıyor. Daha sonra tekerrür zımparayla başka bir yerden alınan cilt, arınılan bölgeye naklediliyor. Gözenek aralığı sık olan zımpara sayesinde rehabilitasyon edilen bölge kısa müddette iyileşiyor. Böylece mevcut izler yok ediliyor” dedi.

Uzman Hekim İlteriş Murat Emsen, Kanada, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletlerinde estetik cerrahi kurslarına katıldı. Dr. Emsen, 19-26 Şubat 2007’de Amerika Birleşik Devletlerinin Tuscon kentinde bulunan Arizona Üniversitesi’ndeki ‘Çocuk ve yetişkinlerde surat estetik cerrahisi teknik ve yenilikleri’ konferansına konuşmacı olarak davet edildi.
‘Sterilize edilmiş zimpara kağıdı ile yanan ve operasyon edilmiş olan yerlerde iz giderici yöntem’ çalışması, Amerika Birleşik Devletlerindeki beynelmilel Aesthetic Plastic Surgery Estetik Plastik Cerrahi Dergisi’nde yayınlanacak olan Dr. Emsen, böylece tıp literatürüne girecek.
Yaptığı çalışmayla estetik cerrahiye değişik bir bakış getiren Dr. Emsen, şöyle konuştu:
“Zımparalama denilen yöntem, 1990’lı senelerin başında yanıklı hastaların yaralarını arınmak için kullanılmış. Ama kozmetik emelli olarak, özellikle yanıklı olmayan, operasyon sonrası oluşan izlerde kullanılmamış. Uygulama, zımpara kağıdındaki tahriş edici tesirlerden dolayı da vazgeçilmiş. Ancak yaptığım uygulamada, sterilize edilen ve çok değişik bir yöntemle ceddilen zımpara kağıdıyla sağlam alandan cilt alarak yara iyileşmesini sağlıyoruz. Her yaştaki hastalarda uyguladığımız yöntemde de çok zaferli olduk.
Rehabilitasyon edilecek noktaya parmakla, hiçbir alet veya cerrahi set açılmadan, yalnızca gazlı bez ve zımpara kağıdıyla müdahale yapılabiliyor. Hatta hastanın erişkin olması vaziyetinde bunlar bayağı büro koşullarında yerel anesteziyle yapılabilmektedir. Tek seansta tam ölü dokular atılarak, pak bir yüzey sağlamaktadır. Zımpara kağıdıyla yaptığımız rehabilitasyonda hastalarda hiçbir iz kalmadı.”

Yafta Uzman Hekim İlteriş Murat Emsen zımpara kağıdı ile yanan yerlere müdahale iz giderici yöntem operasyon sonrası oluşan izlere yapılan müdahale Zımpara kağıdıyla rehabilitasyon yara izleri yanıklara yapılan estetik müdahaleler operasyon izlerine kesin çözüm yara izlerinin kazınması

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?