• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,00
 • ALTIN
  %0,04
 • BIST
  %0,68
Zeytin Yağı Cilt Bakımı

Zeytin Yağı Cilt Bakımı

Çoğumuz öğrenmeyiz belkide bereketli yurdumuzun nadide nimetlerinden zeytinyağının sofralarımıza lezzet olmanın dışında cilt sıhhatimize şifa olduğunu. Zeytinyağı dünya üzerinde Akdeniz Bölgesinde yetişen zeytinden elde edilir. Dünyada çok emelli ve yaygın olarak kullanılan zeytinyağının insan cildi için de çok muhtelif bereketleri var. Hoşluk, cilt bakımı, sağlık gibi kavramları aşırısıyla önem veren bedelli okurlarımız, zeytin yağına sadece […]

Çoğumuz öğrenmeyiz belkide bereketli yurdumuzun nadide nimetlerinden zeytinyağının sofralarımıza lezzet olmanın dışında cilt sıhhatimize şifa olduğunu. Zeytinyağı dünya üzerinde Akdeniz Bölgesinde yetişen zeytinden elde edilir. Dünyada çok emelli ve yaygın olarak kullanılan zeytinyağının insan cildi için de çok muhtelif bereketleri var. Hoşluk, cilt bakımı, sağlık gibi kavramları aşırısıyla önem veren bedelli okurlarımız, zeytin yağına sadece mutfakta gereksinim dinlemeyeceklerini unutmasınlar!.. Www.Kadinay.Net Bayana Dair Herşey!.. Cilt Bakımında Zeytinyağının Bereketleri Zeytinyağı besleyicidir ve onu bir hayli ten hastalıkları rehabilitasyonunda müthiş bir çözüm haline getiren anti-oksidatif özelliklere sahiptir. Hemen hemen her cilt tipi için uygundur. Dolayısıyla kararsız etmeden kullanabilirsiniz. Haberimizin devamında zeytinyağının cilt bakımı hususunda ne gibi bereketleri olduğunu ve hangi düzeyler katedilerek neticeye erişildiğini hep birlikte öğrenelim.
Cilt Bakımı İçin Zeytinyağı Nasıl Kullanılır
1. Cilt Arınma İçin Zeytinyağı Tıpkı makyaj arınmada olduğu gibi cildinizi arınmak için de zeytin yağını kullanabilirsiniz. Şayet ki elinizdeki hakiki sızma zeytinyağı ise cildinizi arınmak için avucunuza bir çay kaşığı kadar alıp dairesel hareketlerle ve parmak uçlarınızla cildinize bir dakika vakit ile masaj yapın.
2. Makyaj Arınma İçin Zeytinyağı Göz makyajınızı veya suya dayanıklı rimelinizi çıkarma harekâtını çok az pamuk ve zeytinyağı ile basitçe halledebilirsiniz. Zeytin yağı bilimsel olarak en natürel makyaj çıkarıcı olarak bilinir.
3. Islatıcı Emelli Zeytinyağı Zeytin yağı içinde müthiş ıslatıcı maddeler vardır. Bu surattan zeytinyağı öğrenilen en natürel ıslatıcıdır. Her tip cildi ıslatmak için kullanılabilir. Misalin boyun bölgesine birkaç damla uygulayarak masaj yaptığınızda boynunuzun daha esnek ve elastik olduğunu fark edeceksiniz. Kırılgan ve narin tırnaklar için tesirli çözüm olarak tırnak etlerine uygulanabilir. Küvetin içine bir çay kaşığı zeytinyağı ilave ederek cildinizin nemli kalmasını sağlayabilirsiniz.
4. İhtiyarlama Karşıtı Zeytinyağı Zeytin yağı ihtiyarlama karşıtı maddeler bakımından müthiş bir nimet. Hepimiz zeytinyağının E Vitamini ve öbür antioksidanlar bakımından çok zengin olduğunu öğreniyoruz. E Vitamini beden üzerinde özgürce gezen mikroplara karşı gayrette çok tesirlidir. İhtiyarlayan cildinize direk olarak uygulayabilirsiniz. Bu zararlı cilt hücrelerini tamir ederek daha genç bir görünüm kazandıracaktır.
5. Yağlı Ciltler İçin Zeytinyağı Zeytinyağı cildi derinlemesine pakler ve cildin natürel yağ yapımını dengelemeye dayanakçı olur. Yağlı cilde sahipseniz zeytinyağı ile cildinize masaj yapıp sonrasında ılık su ile durulayabilirsiniz. Sivilceler, kirler, kist ve siyah nokta gibi cilt problemlerinde zeytinyağı size dayanakçı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?