• DOLAR
  %0,18
 • EURO
  %0,20
 • ALTIN
  %-0,41
 • BIST
  %-1,21
Anti Agingle Yaşlanmayı Yavaşlandırın

Anti Agingle Yaşlanmayı Yavaşlandırın

Cildiniz en ehemmiyetli elbisenizdir. Çocukluk döneminizde cildiniz bir çiçek gibi taptazedir. 20’li ve 30’lu yaşların sonlarına doğru yavaş yavaş suyunu kaybetmeye başlar, buruşukluklar, iltihaplı sivilce, ciltte sarkmalar görülmeye başlar. Bu sebeple aralıksız bakıma lüzum dinler. Natürel mekanizma güneş ışınları, lekelilik, duygusal gidişat, arada sırada yaşanan uykusuzluk gibi duyarlı stres etkenlerinden etkilenir. Bu etmenler özellikle alın […]

Cildiniz en ehemmiyetli elbisenizdir. Çocukluk döneminizde cildiniz bir çiçek gibi taptazedir. 20’li ve 30’lu yaşların sonlarına doğru yavaş yavaş suyunu kaybetmeye başlar, buruşukluklar, iltihaplı sivilce, ciltte sarkmalar görülmeye başlar. Bu sebeple aralıksız bakıma lüzum dinler.
Natürel mekanizma güneş ışınları, lekelilik, duygusal gidişat, arada sırada yaşanan uykusuzluk gibi duyarlı stres etkenlerinden etkilenir. Bu etmenler özellikle alın ve yanaklardaki çizgilerin yaradılışını takviyeler. Duygusal gidişatta bir kağıdın sabredip açılması gibi deformasyona katkıda bulunur. “Yaş ilerliyor, ihtiyarlamak en natürel gidişat..” diye düşünerek cildinizi bakımsızlık etmeyin. Cilt hoşluğunu etkilen son etken ise genetik… Bu sebeple annenize veya büyükannenizin cildine bakarak sizi bekleyen tehlikeleri değerlendirebilirsiniz.
Günümüzde tüm bu negatif etmenlere karşın cildinizi gözetmenize sağlayacak bir hayli anti-aging ürünleri bulunuyor. Cilt anti-aging uygulamaları, genç ve hoş kalma düşlerinizin hakikat olmasını sağlıyor. Şimdi cildinizi iyileştirme zamanı!
Yanaklar ve alındaki buruşuklukları eksiltmek
Mesele: Kollajen ve elastin protein liflerinin eksilmesi, alın ve yanaklardaki buruşuklukları eksiltir. Yaşa bağlı eksilen lif proteinlerini desteklemek ve güneşin ultraviyole ışınlarından korunmak için cildi beslemek gerekir. Ayrıca, zamanla cilt kendini yenileme ve koruma özelliğini yitirir. Tebessümme, suratını ekşitme gibi her türlü duygu ifadesi bu sebeple zamanla buruşukluğa dönüşür.
Çözüm: Buruşukluklarla savaşmada güneş gözetici krem kullanımı mevzusunda bir hayli uzman aynı fikirde. Çoğu cilt bakımı ürünü en az 15 SPF kapsar. Cilt uzmanları 30 SPF kapsaması gerektiğini belirtirken, ehemmiyetli olan ürünşöhret kollajenle desteklenmiş ıslatıcı olarak yönteme edilmesi ve yenilenmesidir.
Daha parlak cilde sahip olmak
Mesele: Mat ve pürüzlü cilt için başka anti aging ürünleri de kullanmak gerekir. Sebebi, güneş ışınlarından uzun zaman korunmama ve pürüze neden olan cilt meseleleridir.
Çözüm: Cildinize canlılık kazandırmak için öncelikle asit kapsayan exfoliant , glikolik ile cildin arınılması gerekir. Glikolik glycolic en ideal olanıdır ve bir çok cilt bakım ürünnamda bulunur. Aldığınız ürünşöhret antioksidan özelliği bakımından zengin olup olmadığına dikkat edin. Bu cildinizin kahverengi benekleri eksilterek cildinizin daha parıltılı olmasını sağlar.
Islatıcı ile desteklemek
Mesele: Sıkı ciltler kuru gözükür makûs bir görünüme neden olur. Kabahatli; cildin nem yakalama marifetinin eksilmesi ve dış tesirlere karşı duyarlı olmasıdır. Yaşa bağlı olarak ciltte hatta yağlı ciltlerde dahi cilt kuruluğu yaradılışı kollanabilir.
Çözüm: Duyarlı arınıcı özelliğe sahip bir ürün cildinizin nemini gözetmenize destekçi olabilir. Su kapsayan, yumuşatıcı ve besleyici serumlar, nem bakımından zengin kremler kuru ciltler için ehemmiyetli alternatifler olabilir.
Dudak etrafı bakımı
Mesele: Suratınızdaki gibi dudak etrafınızda kollajen ve elastin kaybeder. Dudak etrafı cildi çok ince ve kırılgan olduğu için erken yarıyılda buruşukluklar görmeye başlayabilirsiniz. Şayet sigara içiyorsanız buruşukluklarınız daha aşırılaşır.
Çözüm: Dudak etrafınızı gözetmek için kollajen, peptides kapsayan destekleyici ürünleri inceleyin. Bu mevzuda verimli ürünlerin tesirlerini birkaç hafta sonra görmeye başlayabilirsiniz. Dudak Boyası tercihinde dudaklarınızın daha dikkat çekici görünmesi için çilek, böğürtlen, ahududu renklerini seçim edebilirsiniz.
Göz etrafı bakımı
Göz etrafı da en fazla kırışan alanlardan biridir… Çoğu kadının yaşını malesef göz etrafındaki buruşukluklar ele veriyor. Suratınız için kullandığınız anti-aging ürünlerini göz etrafınız için de kullanabilirsiniz. Ancak göz etrafını tahriş eden ürünler olmadığından emin olun. Bunun yanı gizeme göz altı morlukları da giderilebilir. Nezaret morluklarının yaradılışında yaşam stili ehemmiyetli bir etmen. Misalin fazla stres, kanın göz altlarında daha çok bir araya gelmesine ve mor olarak görünmesine neden olur. Yaşa bağlı olarak oluşan göz altı morlukları cilt altı tenini kalınlaştıran göz etrafı kremleri ile giderilebilir.
Şiş gözler, tipik olarak su aşırısının göstergesi olabilir veya göz altında yağ aşırısı olmasından da kaynaklanabilir. Göz altı şişliklerini gidermek için şişlik giderici jel ürünleri kullanabilirsiniz ancak ıslatıcı kapsayan ağır kremlerden uzak durun. Yeşil çay gibi yumuşatıcı tesiri olan antioksidanları da kullanabilirsiniz. Göz altı şişliklerine dikkat toplayacak keskin makyaj ürünlerini kullanmayın, şişliği kamufle edecek sarih renkli ürünler kullanabilirsiniz.

Yafta Anti Agingle İhtiyarlamayı Yavaşlandırın anti aging nedir ? anti aging le doku eskimelerine son anti aging rehabilitasyonu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?