• DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,28
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %-1,35
Mükemmel bacaklara sahip olmanın yolları

Mükemmel bacaklara sahip olmanın yolları

Plajda formda görünmek isteyenler soluğu estetik cerrahlarda alıyor. Dr. Nazım Durak, yaz aylarında özellikle eğri bacaklarını düzenletmek isteyenlerin kendisine müracaat ettiğini söylüyor. Estetik cerrahideki ihtimaller hudut tanımıyor. Muhteşem bir surata kavuşmanın yanı gizeme yanılgısız bir beden için de pek çok uygulama yaptırmak olası. Dik göğüslere, diri kalçalara, dümdüz bir karına ve kolon gibi bacaklara kavuşmayı […]

Plajda formda görünmek isteyenler soluğu estetik cerrahlarda alıyor. Dr. Nazım Durak, yaz aylarında özellikle eğri bacaklarını düzenletmek isteyenlerin kendisine müracaat ettiğini söylüyor.
Estetik cerrahideki ihtimaller hudut tanımıyor. Muhteşem bir surata kavuşmanın yanı gizeme yanılgısız bir beden için de pek çok uygulama yaptırmak olası. Dik göğüslere, diri kalçalara, dümdüz bir karına ve kolon gibi bacaklara kavuşmayı kim istemez ki… Estetik cerrah Dr. Nazım Durak, tıptaki son büyümelerle tam bunların olası olduğunu söylüyor.
* Deniz sezonunun açıldığı şu günlerde hastalarınız size daha çok ne cins arzlarla geliyor?
Yazın tesiriyle ortaya çıkan bedendeki noksanlıklardan biri de eğri bacaklar. Kemiksel gelişimini bütün bitirmemiş olan bu hastalar için bizim çok hoş bacak takmalarımız var. Diz kapağının arttan giriyoruz ve yarım saatlik bir işlemle düzgün bir bacağa sahip oluyorlar. İki bacak arasındaki mesafe kayboluyor. Bu operasyon sayesinde senelerce etek dahi giymemiş olan kadınlar, plajda rahatlıkla hiçbir biçimde komplekse kapılmadan gezebiliyor. Farklı arzlarla gelen hastalar bizden son zamanlarda en kolay, en zahmetsiz, en ucuz yöntemi istiyorlar. Başka Bir Deyişle sabahleyin markete gider gibi bir estetik muayenehanesine gidip, birkaç operasyon yaptırıp akşam da eve hoş dönmek istiyorlar.
* Estetik cerrahinin bu kadar kolaya indirgenmesi doğru mu sizce?
Estetik cerrahinin albenisi Türkiye’de bir pastanın oluşmasına neden oldu. Ne Yazık Ki hakimiyetsiz, uzman olmayan insanlar tarafından çok rakamda uygulamalar yapılıyor. Özellikle birtakım dolgu maddeleriyle enjeksiyon stilindeki teşebbüslerde çoğalış sözkonusu. Bu kadar yaygın olması hiç doğru değil. Bu dolgu maddelerinin çok değişik çeşitleri geldi ülkemize. Bunlar yalnız Avrupa’da üretiliyor. FDA Amerikan Sağlık Teşkilatı bu maddeleri onaylamadı. Avrupa’dan Türkiye’ye giren bu maddeler hoşluk merkezlerinde uygulanıyor. Bu bir furyadır. Bir yarıyıl enjeksiyon silikonlar vardı. Yunanistan’dan firari getirilir ve kuaförlerde uygulanırdı. Şimdi bunları yaptıranlar, çıkarttırmak için büyük bir uğraş veriyor. Ama ne yazık ki dokuların içine girdiği için, bunları arınmak son derece güç. Bunlardan dolayı his kayıpları, alerjik tepkinler, çıbanlanmalar, iltihaplanmalar sözkonusu. Dolayısıyla şu andaki enjeksiyon uygulamalarının da ileride bu cins yan tesirleri çıkabilir. Bunların uzun vadeli sonuçlarını öğrenmiyoruz.

* Peki bu gidişatta yüzdeki buruşuklukları gidermek için en doğru yöntem hangisi?
Biz bu maddeler yerine bireylerin kendi dokularıyla doldurma harekâtı yapıyoruz. Özellikle ağız ve yanakların birleşme köşelerine rahatlıkla bu dokuları yerleştiriyoruz. En sağlıklı ve kalıcı olan bu. Yaşam boyu sizinle birlikte. Ancak natürel ihtiyarladığınızda 5-10 sene sonra ihtiyarlamanın derecesine göre sarkıklar alana gelecektir. İleri yaşlardaki meseleleri ancak surat germe operasyonlarıyla giderebiliyoruz. İnsanlar afaki yere surat germe operasyonlarından korkuyorlar. Oysaki artık son teknolojiyle bu da kolay bir operasyon haline geldi. Operasyondan birkaç sonra hasta evine gidebiliyor. Son derece konforlu bir harekât.
* Peki beden hoşluğuna müteveccih başka ne cins uygulamalar yapıyorsunuz?
Natürel ki göğüs operasyonları her zamanki gibi yoğun bir biçimde yapılmaya devam ediyor. Kısa zamanda iyileşebilen operasyonlar yapıyoruz. Yarım saatlik operasyondan bir hafta sonra rahatlıkla denize girilebiliyor. Sonra son zamanlarda yapılan operasyonlarımızda iz olmuyor, his kaybı olmuyor. Hastaların doğum yapması, süt vermesi bile olası.
* Erkekler de eşlerine destek çıkıyor mu?
Genelde erkekler başta ‘suni bir şeyle karşılaşacağım’ biçiminde kaygı taşıyorlar. Geçenlerde bir hastamın eşi karşı çıkmış. Ama kadın geldi ve yaptırdı. Operasyondan 20 gün sonra eşi beni aradı ve teşekkür etti. Eşleri göğüslerinde takma olduğunu öğrenmeyen çok rakamda hastam var. Ehemmiyetli olan o natürelliği tutmak.
* Yaz sezonunda sıkça müracaat etilen yöntemlerden biri de liposuction. Tehlikeli olduğu düşünülen bu yöntemle alakalı da sonradan çökmeler olduğuna dair de kaygılar var. Bunlar hala sözkonusu mu?
Bu yöntemle alakalı ne yazık ki hastalarımız hep korkutulmuştur. Oysa liposuction’da mesullük tamamen anesteziste aittir. Burada anestezistin tansiyonu düşürmesi alınan yağ oranlarıyla bedenin balansının bozulması hastanın yaşamını kasvete sokar. Ama zorunlu temkinler alınırsa çok verimli bir operasyondur. Karın bölgesi, basenler, bacak içleri gibi bölgelerdeki aşırılıklar ne yaparsanız yapın bir cinsli gitmez. Bu inatçı bölgelere yağ emme harekâtı reelleştirildiğinde son derece hoş bir netice alırsınız. Liposuction da sonradan çökmeler, çukurlar oluştuğu doğrudur ve tamamen hekim kusurudur. Tecrübesiz bir elde bir yerin çok fazla alınması çukurlaşmaya neden olur. Özellikle tetkik köşelerinde, bu işin uzmanı olmayan şahıslar tarafından yapılan uygulamalara rağbet etmemek gerekir. Liposuctionda iyi netice almak için hastanın teninin niteliği de çok ehemmiyetlidir. Teni rahatlamış olan bir kadın liposuction’dan fayda görmez. Burada kesinlikle toplama ve germe harekâtı da yapmak gerekli. Natürel burada teninin gevşek olduğunu ve başka harekâtlar da yapılacağını hastaya söylemek gerekir.

Yafta estetik bacak harekâtları yanılgısız bacak hayal değil bacak estetiği muhteşem bacaklar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?