• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,13
 • ALTIN
  %0,16
 • BIST
  %-1,86
Bitkisel Yağlarla Doğal Bronzluk

Bitkisel Yağlarla Doğal Bronzluk

Yaza girdiğimiz şu günlerde bronzlaşma fikrini usundan geçirmeyen yoktur herhalde. Ama hoşluk tutkunları için aynı zamanda en kritik kelime! Yaza girdiğimiz şu günlerde bronzlaşma fikrini usundan geçirmeyen yoktur herhalde. Ama hoşluk tutkunları için aynı zamanda en kritik kelime! Bir kere genç kalma iddiasında olan herkes, güneşle olan ilişkisinde çok dikkatli olmalı. Zira derimizde o kadar […]

Yaza girdiğimiz şu günlerde bronzlaşma fikrini usundan geçirmeyen yoktur herhalde. Ama hoşluk tutkunları için aynı zamanda en kritik kelime!
Yaza girdiğimiz şu günlerde bronzlaşma fikrini usundan geçirmeyen yoktur herhalde. Ama hoşluk tutkunları için aynı zamanda en kritik kelime! Bir kere genç kalma iddiasında olan herkes, güneşle olan ilişkisinde çok dikkatli olmalı. Zira derimizde o kadar negatifliklere neden oluyor ki… Güneşin tehlikeyi yalnızca “erken ihtiyarlatma” değil, bir çok probleme neden olabiliyor. Cildi sertleştiren ve buruşuklukların daha derin hale gelmesine neden olan ultraviyole ışınları hoşluğa en büyük darbeyi vuruyor. Doğal Ürün Uzmanı Volkan Kurt, hem güneşin hasarlı tesirleri ve de nebatsal kalıcı bronzlaşma hakkında özel bilgiler veriyor.

Kaç yaşında olursa olsun her kadının idealinde yazın kahverengimsi bir deri ve güneş ışığı ile rengi açılmış saçlar uyur. Tamam “çikolota renkli hoşluğun” sürükleyicilik kattığı doğru ama tehlikelerini hesaba katmak gerekli. Öncelikle şunu unutmayalım. Direk olarak güneşin altında kavrulmak yapılacak en büyük yanılgı. Kendinizi güneşe korunmasız teslim ettiğinizde, cilt ilk evvel gerilir. O canlı görüntüsü yok olur. Aniden bir sürü kir belirir.
Bir de herşeyi bir iki günde elde etmek isteyen tipler var: “Hemen hoşlaşayım, hemen kirlerim yok olsun, buruşukluklarım hemen gitsin” gibi kısa vakitte niyete erişmek isteyenler, deniz kıyısında da daha ilk gün, “bugün çikolota rengim olacak” diye güneşin altına serilirler. İşte en risklisi bu. Bronz ve ışıltılı bir vücuda hemen kavuşmalayım diye bir sericilik içine girerseniz sıhhatinizden ve güzelliğinzden netlikle olursunuz. Ne kadar tez bronzlaşma elde ederseniz o kadar çok hasarla karşılaşırsınız.
Güneşderi korunmadan, onun karşısına çıkılmamasını öneriyorum ilk koşul olarak. Ayrıca güneş kremi sürmeden güneşlenmeyi netlikle düşünmüyorsunuz değil mi? Zira millet arasında yaygın olan ”amele yanığı” gibi görünmenizi istemeyiz. Kırmızı bir ciltle görünmek güzel olmasa gerek… Bundan için cilt tipinize göre ıslatıcılar kullanabilirsiniz. Yüksek koruma etmenli yağlar ile güneşlenebilirsiniz. Güneşlenmeden sonra losyon kullanabilirsiniz. Artık hangisi size göreyse onu kesinlikle uygulayın.
Tabi alınacak çok rakamda başka ihtiyatlar var: Bronzlaşırken olmazsa olmaz kaidelerini umursamama etmeyin. Öncelikle zaman kavramı ehemmiyetli. 15 ya da 30 dakikadan fazla güneşin altında uyumamanız gerekir. Saat 11.00 ile 16.00 arası güneşte kalmamanız faydanızadır. Yaz süresince güneş gözlüğünüzü ve şapkanızı yanınızdan asla ayırmayın. Natürel tehlike kolay bronzlaşan esmer derililer için daha az. Sarih renk derililer bu kaidelere harfi harfine yerine getirmeli. Öteki taraftan, bronz deri tutkunları bir yanlış daha yapıyor: Koruma krem ya da losyon sürüp, akşama kadar güneşin altında kalıyor. Unutmayın dünyanın en teçhizatlı uzmanları tarafından üretilmiş bir krem dahi sizi Ultraviyole ışınlarından saatlerce gözetemez. Siz hem gözetici sürün ama yeniden de güneşin altında çok fazla kalmayın. Bir de yazın güneşlenme sonrası duş alırken, suyun ısısı da ehemmiyetli. Sıcak su kullanmayın sakın. Ilık suyu seçim edin.
Güneşin hasarlarından gözeten yiyecekler Şimdi güneşin hasarlarını kavrattık ama yiyecek ağırlıklı çözümlerden de söz etmek gerekli. Yazın güneşin tahribatından, ihtiyarlatıcı tesirinden korunmak için gıdalarınızı da ona göre seçmelisiniz. Güneşin hasarlarına karşı “betakaroten” gözetici görevi üstlenir. B5 ve C vitaminli yiyecekler de verimlidir. Domates, dereotu, kavun, ıspanak, kayısı, maydanoz, yeşil biber ve asma yaprağı bol bol kullanmanız gereken yiyecekler arasında. Tipik yaz sebzesi domates de yazın sık harcanması gereken yiyecekler içinde olmalı. Yiyecek bedeli bir yana, domates yiyenlerin bronzluğunu daha uzun zaman gözettiği kollanmış. Güneş cildi erken ihtiyarlattığı için, içinde antioksidan bulunan kivi ve çilek de harcanacak meyvelerden yalnızca ikisi. Salatalık sarımsak, böğürtlen, şeftali ve kiraz da yaz için ehemmiyetli yiyecekler. Natürel bunların yanında yoğurt, taze olmak kaydıyla tavuk ve balık etini de umursamama etmeyin.
Nebatsal bronzlaşma Hoşluk ve bakımla alakalı nasıl doğal devalar varsa bronzlaşma ile alakalı da doğal alternatifler söz mevzusu. Ancak nebatsal bronzlaşmayı güneşderi korunmak için değil, yalnızca doğal çikolata bir deriye kavuşmak için uygulamalasınız. Güneşderi koruma etmenli başka bir krem veya losyonu ayrıca bedeninize uygulamalısınız. Zira güneşin, tuzlu suyun ve rüzgarın ciltteki hırpalayıcı ve ihtiyarlatıcı tesirine karşı savaşmak için koruma bazlı ürün koşul.
Bazı doğal yağların karışımı ile elde edilen doğal bronz deri, yaz süresince kolay kolay vücudunuzu terketmez. En ehemmiyetli özelliği bu. Nebatsal bronzlaşma, sanki saatlerce güneş altında uyumuş gibi bronz bir deri sağlıyor. Hem güneşderi kaçayım, hem de çikolata renkli vakam diyorsanız nebatsal bronzlaşma bütün size göre. Bunun için kakao yağı, havuç yağı, kayısı yağı, buğday yağı, susam yağı ve badem yağı kullanılıyor. Ancak yöntemi ehemmiyetli. Zira karışımın içine konacak ölçüler ehemmiyet taşıyor. Bir de nebatsal bronzlaştırıcı karışımı denize gittiğiniz ilk gün değil, birkaç gün 4 veya 5 gün sonra uygulamalısınız. Bu yağlar yalnızca şahane bir doğal bronzluk sağlar. İlk bir kaç gün deniz kıyısında koruma etmeni yüksek güneş yağı ile güneşlendikten sonra elde edeceğiniz nebatsal bronzlaşma yağını kullandığınızda KALICI bronzluğu elde edersiniz. Herbalium’da doğal bronzlaşma sağlayan ürünleri bulmanız her zaman olasıdır..
Güneşle alakalı söylenecek daha çok şey var ama yerimiz hudutlu. Mesela güneş yanıkları herkesin yaka silktiği bir başka mevzu. “Deniz kazaları” da diyebiliriz buna. Size bunun için doğal bir meyve maskesi de vermek istiyorum: Bir avuç taze çileği iyice ezin. Güneşderi yanmış cildinize suyunu sürün. “20 dakika veya yarım saat kalsın.. Ilık su ile yıkayın ve kağıt havlu ile çok hafif bastırarak ıslaklığı alın.
Doğal bronzlaşma, doğal bakım, hoşluk ve nebatsal kalıcı zayıflama ile alakalı telefon ve maillerinizi cevaplamaya her zaman hazırım..
Gençlik ve hoşluk dileklerimle..
Volkan Kurt Herbalium [email protected]

Yafta bronzlaşmanın yolları bronzlaşmanın usulleri yaza bronz bir deriyle başlamak için bronz deriye nasıl sahip olabilirim? çikolata gibi görünmek için ne yapılabilir? güneşlenirken nelere dikkat edilmeli bronzlaşmanın doğal yolları nelerdir bronzlaşmak için doğal usuller

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?