• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %-0,03
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,77
Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir-Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer ?

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir-Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer ?

Boğazınız mı ağrıyor? En iyi gelecek yöntem burada… Boğaz ağrıdene sert şekerlerin iyi gelebileceği bildirildi.Fransız “Prescrire” tıp mecmuasında yayımlanan araştırmaya göre, sert şekerleri emerken tükürük bezleri harekete geçiyor, dolayısıyla yutkunma çoğalıyor, şekerlerin yanındaysa sıcak meşrubatlar içmek boğaz ağrısını gidermekte yeterli bir yöntem.Larenjit, farenjit, anjin gibi sık sık tesadüfülen boğazla alakalı hastalıkların birkaç gün içinde kendiliğindene […]

Boğazınız mı ağrıyor? En iyi gelecek yöntem burada… Boğaz ağrıdene sert şekerlerin iyi gelebileceği bildirildi.
Fransız “Prescrire” tıp mecmuasında yayımlanan araştırmaya göre, sert şekerleri emerken tükürük bezleri harekete geçiyor, dolayısıyla yutkunma çoğalıyor, şekerlerin yanındaysa sıcak meşrubatlar içmek boğaz ağrısını gidermekte yeterli bir yöntem.
Larenjit, farenjit, anjin gibi sık sık tesadüfülen boğazla alakalı hastalıkların birkaç gün içinde kendiliğindene geçtiğini ve ilaçlarla rehabilitasyon edilmesine gerek olmadığını belirten tahlilciler, olayların yüzde 90′ının virüse bağlı boğaz cerahati olduğunu, bunun da antibiyotikler, kortizonlu veya cerahat önleyici ilaçları kullanmayı gerektirmediğine dikkati çekti.

1150 birey üzerinde yapılan 4 araştırmanın neticelerine göre bilim adamları, pastiller, şuruplar ya da antimikrop, antiseptik kapsayan ilaçların, şeker, bal ya da sıcak meşrubatlarla mukayese etildiğinde elle yakalanır bereketi bulunmadığını vurguladı.
Araştırmaya katılanlardan gelişigüzel seçilen bir grup, 2-3 gün süresince ambroksol kapsayan pastilden günde en fazla 6 tane olmak üzere aldı, değişik grubaysa placebo sahte ilaç verildi. Araştırmaların sonunda, placebo pastillerin tesiri 2 erişkin hastadan birinde “iyi” ya da “çok iyi” olarak değerlendirildi. Bununla birlikte 12 yaşın üzerindeki gençlerde ambroksol kapsayan pastil ve placebo pastilin tesiri arasında fark görülmedi.
Tahlilciler, boğaz ağrısının yalnızca birkaç gün sürdüğünü, sıcak meşrubatların virüslerin artmasını hudutlandırdığını şekerlerinse tükürük bezlerini harekete geçirdiğini belirterek tekliflerde bulundu:
“Boğazınızın iki tarafı ağrıyorsa sert şekerlerden emin. Basmakalıpta bulgular 4-5 güne kadar geçecektir. Bu müddet zarfında hekiminize telefonla gidişatınız hakkında bilgi verebilirsiniz. Olayların yüzde 10′unda cerahat bakteri orijinlidir ve antibiyotikle rehabilitasyon edilmesi gerekir. Şayet bulgularınız aynı biçimde 5 günden uzun sürüyorsa ya da kulak ağrısı gibi yeni bir büyüme söz mevzusuysa hekime gidin.” [AA]

Yafta boğaz ağrıdene ne iyi kazanç boğaz ağrısı boğaz ağrısı nasıl geçer boğaz ağrısı için boğaz cerahatine ne iyi kazanç boğaz ağrıdene bogaz agrisi icin ne iyi kazanç boğaza ne iyi kazanç bogaz agr Bogaz cerahati nasıl geçer boğaz ağrıları boğaz ağrılarına ne iyi kazanç boğaz ağrıdene ne iyi kazanç nebatsal boğazda ağrı boğaz ve kulak ağrıdene ne iyi kazanç boğaz ağrısı için ne yapılır Ağrı kesen nebatlar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?