• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,12
 • ALTIN
  %0,48
 • BIST
  %1,77
Boyun germe Estetik ameliyatı

Boyun germe Estetik ameliyatı

BOYUN GERME OPERASYONU Estetik boyun germe harekâtları tek başına olduğu gibi estetik surat germe operasyonu ile beraber de uygulanır. Estetikyüz germe operasyonunda operasyon kesisi kulak arttan saçlı tene doğru uzatılır. Boyun cildi ve adaleleri ufalayarak yukarıya doğru gerdirilir. Aşırılık ten kesilerek çıkarılır ve tekerrür yerine dikilir. Boyundaki buruşukluklar ve sarkma giderilir, çene açısı keskinleştirilir, gergin […]

BOYUN GERME OPERASYONU
Estetik boyun germe harekâtları tek başına olduğu gibi estetik surat germe operasyonu ile beraber de uygulanır. Estetikyüz germe operasyonunda operasyon kesisi kulak arttan saçlı tene doğru uzatılır. Boyun cildi ve adaleleri ufalayarak yukarıya doğru gerdirilir. Aşırılık ten kesilerek çıkarılır ve tekerrür yerine dikilir. Boyundaki buruşukluklar ve sarkma giderilir, çene açısı keskinleştirilir, gergin ve estetik bir boyun görünümü sağlar. Boyun germeameliyatıkesisi, kulak artta kaldığı için, dışarıdan bakıldığında görünür bir iz kalmaz. Çenenin alt kısmında yağlanma, boyun adalelerinde hafifleme ve bunlara bağlı sarkma olduğunda gıdı bölgesini de ayrıca düzenlemek gerek. Buradaki yağlar ya liposuction ile emilerek çıkarılır, ya da çene ucunun hemen gerisinden 3 cm kesilerek gıdı gölgesine girilir ve yağlar kesilerek çıkarılır. Yağların çıkarılmasından sonra rahatlamış olan boyun adaleleri ortaya doğru yanaştırılarak birbirine dikilir. Böylece adaleler sıkılaşmış olur ve yağlar da alındığı için sarkmadan eser kalmaz. Boyun ile çene estetik olarak birbirinden ayrı olarak görünür hale kazanç.
Son zamanlarda estetik boyun germe operasyonları için özel olarak planlanmış dokuları asıcı materyaller de kullanıma girmiştir. Bu malzemeler, operasyon kesilerinin içinden sokularak yerleştirilir, üzerinde bulunan dikensi çıkıntılar sayesinde dokuları meblağ, yukarıya doğru çekilerek değişmezlendiğinde üzerinde taşıdığı boyun dokularını yukarıyada asılı olarak meblağlar. Böylece sarkmalar da düzelmiş olur. Ancak bu yöntem gıdı altında yağ birikimi de olan hastalar için tek başına uygulandığında yeterli olmaz.
Boyun germe estetiği operasyonları uygun ekipmana sahip bir sağlık kurumunda genel anestezi altında yapılır. Operasyon takribî 1,5-2 saat sürer. Boyun cildinin altında kan birikimini önlemek emeliyle dren yerleştirilir. Estetikboyungerme operasyonundan sonra ödem ve morluklardan kurtulduğunuzda boyun bölgenizde sansasyonel bir düzelme kollayacaksınız. Çene ile boynunuzun birbiriyle birleşmiş görünümü da ortadan kalkacaktır.
SIK SORULAN SUALLER ? İhtiyarlamayla beraber boyunda oluşan metamorfozlar nelerdir? İhtiyarlamayla beraber boyun teni hafifler ve sarkar. Tenin altındaki adale dokusu da aynı farklılığa uğradığından boyunda enine ve boyuna katlantılar oluşabilir. Çeneyle boyun arasındaki açı, gençlikte daha diktir. Yaşla beraber bu açı genişler. Şayet çene altına yağ birikimi de olduysa bu açı daha da genişler ve gerdan oluşur.
Gerdan yaradılışı yalnızca yaşla mı ortaya çıkar? Koşul değil. Bazı şahıslarda genç yaşta da çene ve boyun arası açı geniştir. Bu tamamen yapısal bir gidişattır. Yaşı ileri olan bazı insanlarda da boyunda yaşlılık bulguları olmasına karşın gerdan görünmez.
Boyun operasyonlarının surat gençleştirmedeki ehemmiyeti nedir? Surat, boyun üzerinde yükselen bir yapıdır. Estetik bir tamlık için beraber değerlendirilmesi gerekir. Her vaziyette olmasa dahi çoğu zaman beraber müdahale, alınacak neticeyi daha anlamlı kılar. Ancak, oranla daha genç yaşta, reel meseleyi gerdan bölgesinde olan hastalara, yalnızca bu bölgeye müdahale ile de galibiyetli netice elde edilebilir.
Gerdan düzenlenmesi için yapılabilecek operasyonlar nelerdir? Çeneyle boyun arasındaki açıyı dikleştirmek için genelde iki yöntemden biri seçilir. Bu bölgede yağ birikimi fazlaysa liposuction yapılabilir. Bir diğer yöntem de çenenin hemen altından yapılan 3,4 cm.lik bir kesiyle söz mevzusu yağların sarih yöntemle alınmasıdır. Şayet boyundaki adalelerde hafifleme varsa bu yöntemle adalelere de müdahale ederek gerginleştirmek de olası olur.
Boyun germe operasyonu nasıl yapılır? Bu operasyon hakikatinde surat germe operasyonunun devamı kalitesindedir. Yerel veya genel anestezi seçim edilebilir. Beraber yapıldıkları takdirde ek kesi gerekmez. Kulak önünden başlayan, kulak memesinin hemen altından kulak arda kıvrılan ve oradan da saçlı tenin içine doğru ilerleyen bir kesi yapılır. Cilt altındaki adale dokusu gerginleştirilir, cilt gerdirilerek aşırısı çıkarılır ve yine şekillendirilir. Aynı seansta, şayet lüzumluysa çene altı kesisiyle gerdan bölgesine müdahale etmek de olasıdır. Ancak, oranla daha genç yaşta, reel meseleyi gerdan bölgesinde olan hastalara, yalnızca bu bölgeye müdahale ile de galibiyetli netice elde edilebilir.
Operasyon sonrası iyileşme yarıyılı nasıldır? Genelde aynı gün eve çıkabilirsiniz. Şiddetli ağrı pek beklenmez, hatta operasyonun özelliğinden dolayı başlangıçta birkaç hafta vakitle operasyon bölgesinde his kaybı olur. İlk birkaç gün içinde şişlik ve morarma basmakalıptır. Bu şikâyetleri en azda yakalamak için özel sargılar ve soğuk uygulaması verimlidir. Genelde iki gün sonra banyo yapılabilir. İlk 5-6 gün içinde şişlik ve morarmalar oldukça geriler, ancak tamamen geçmesi 3 hafta kadar sürebilir. Dikişler 5-7. günlerde alınır ve bu müddet içinde işinize dönebilirsiniz.
Operasyon neticeyi oluşabilecek istenmeyen gidişatlar nelerdir? Operasyon alanında kanama görülebilir. Şayet iyileşmeyi bozacak kadar kanama olursa biriken kanı boşaltmak için müdahale gerekebilir. Enfeksiyon enderdir. Dikiş hatlarında iyileşme gecikmesi ve doku kaybı olursa yara izleri keskin hale gelebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?