• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,12
 • ALTIN
  %0,48
 • BIST
  %1,77
Çatlak ve Kuru Dudaklara Çözümler

Çatlak ve Kuru Dudaklara Çözümler

Kış mevsiminin gelişiyle birlikte bay-kadın herkesin ortak meseleyi haline gelen dudak ve cilt kurulukları, akabinde çatlamalar ve perişan bir psikoloji.. Hepimizin aktüel ve ortak problemi haline gelen bu vaziyetin önüne geçebilmek ismine yaptığımız araştırmalar sonucunda pozitif bilgiler edindik ve kadinay.Net ailesi olarak sizlere sunuyoruz. Yalnızca kadınlardan ziyade herkes için verimli olabilecek bu araştırmanın dudaklarınızdaki çatlakların, […]

Kış mevsiminin gelişiyle birlikte bay-kadın herkesin ortak meseleyi haline gelen dudak ve cilt kurulukları, akabinde çatlamalar ve perişan bir psikoloji.. Hepimizin aktüel ve ortak problemi haline gelen bu vaziyetin önüne geçebilmek ismine yaptığımız araştırmalar sonucunda pozitif bilgiler edindik ve kadinay.Net ailesi olarak sizlere sunuyoruz. Yalnızca kadınlardan ziyade herkes için verimli olabilecek bu araştırmanın dudaklarınızdaki çatlakların, ruh vaziyetinizde rastgele bir çöküntü yaratmaması ismine pozitif neticeler getirmesi dileğiyle.. Www.Kadinay.Net Bayana Dair Merak Edilenden Çok Daha Aşırısı! Problemin çözümünden evvel çatlamaların sebeplerini bilerek neticeye sonra erişmeye çalışalım. Dudak çatlamalarına neden olan başlıca etmenler şunlardır: *Stres veya alışkanlıktan dolayı dudakları ısırma. *Dudakları fazla yalama. *Kurutma. *Fazla sıcak veya soğuk havaya maruz kalma. *Kuru cilt hastalıkları. *Vitamin yetersizliği. *İlaçların yan tesirleri. *Alerjik tepkinler ve makyaj ürünleri.
Önlemler: Islatıcı uydulayarak ve güneşten kaçınarak tedbir alabilirsiniz.Tatlandırılmamış kremler ile dudak yalama alışkanlığınızında önüne geçebilirsiniz.Gündüzleri uygulama olanağınız olmasa dahi geceleri belli ıslatıcı uygulayın. Ayrıca; dudaklarınızın üstündeki ölü tenleri arınmak için yumuşak bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Haftada bir kere uygulayabilir ve bu biçimde dudaklarınız daha canlı ve dolgun gözükebilir. Ancak dikkat etkeniz gereken sert bir sürtünme uygulamayıp dudak teninizin tahriş olmasını sağlamayın. Bol bol su için, öneri edilen ölçü; günde 8 bardak.
Tedavi ve Çözüm Kafur, mentol ve fenol kapsayan dudak ıslatıcıları kullanılması öneriliyor. Lezzetli aromalar kapsayan seçim edilmemelidir. Zeytinyağı uygulayın, tuzsuz tereyağı veya vazelinde kullanabilirsiniz. Gece uyguladığınız takdirde sabah olduğunda pozitif neticeyi sezeceksiniz. Dudaklarınız ceddildiği zaman dudak boyası uygulamaktan kaçının. Ceddilerek duyarlılaşan dudak deriniz makyaj malzemeleri ile bakteriyel enfeksiyon kapmak için fazla duyarlı hale kazanç. Eğerki bahsettiğimiz bu teklifler ile neticeye erişemezseniz kesinlikle bir hekime müracaat etin. Zira size kolay gibi gözüken bu vaziyet tıbbi bir müdehale gerektirebilir. Unutulmamalıdır ki dudaklar çok hassas bölgelerdir ve rahatlıkla enfeksiyon kapabilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?