• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %0,17
 • ALTIN
  %1,00
 • BIST
  %3,14
Çene Estetiği Operasyonu

Çene Estetiği Operasyonu

Çene Cerrahisi Çene ucu olağandan ufak veya büyük olabilir. Her iki deformite de aşikar estetik kasvete yol açar.Çene ucunu değerlendirirken ehemmiyetli olan nokta alt ve üst çenedeki dişlerin birbiriyle olan ilişkisinin bayağı olup olmadığının belirlenmesidir.Sadece çene ucuna yapılacak olan teşebbüslerde dişsel ilişkinin başka bir deyişle ısırımın bayağı mümkün gerekmektedir.Genioplasti operasyonları çene ucunun görünümünü değiştirmeye dönük […]

Çene Cerrahisi Çene ucu olağandan ufak veya büyük olabilir. Her iki deformite de aşikar estetik kasvete yol açar.
Çene ucunu değerlendirirken ehemmiyetli olan nokta alt ve üst çenedeki dişlerin birbiriyle olan ilişkisinin bayağı olup olmadığının belirlenmesidir.
Sadece çene ucuna yapılacak olan teşebbüslerde dişsel ilişkinin başka bir deyişle ısırımın bayağı mümkün gerekmektedir.
Genioplasti operasyonları çene ucunun görünümünü değiştirmeye dönük ameliyatlardır.
Bu operasyonlar ile çene ucunun büyüklüğü ve uzunluğu artırılabilir veya eksiltilebilir. başka bir deyişle, çene ucu estetik normlara uygun biçimde yine şekillendirilebilir.
Çene ucunun olağandan büyük olması bireyin surat harmonisini negatif tesirler ve kaba bir görünüme neden olur. yapılacak işlemle çene ucu estetik normlara uygun olacak biçimde küçültülebilir. Netice olarak, daha tabii ve hoş bir surat yapısı ortaya çıkar.
Çene ucunun olağandan ufak olması vaziyetine daha sık tesadüfülür. Şahıs aynı zamanda kemerli bir buruna sahipse deformite daha da aşikar olmaktadır ve “Kuş suratı Bird face” olarak adlandırılan gidişat ortaya çıkmaktadır.
Ülkemizde çene ucunu geliştirmek emeliyle silikon, medpor ve titanyum gibi sentetik materyallerin kullanımı oldukça sık müracaat etilen usullerdendir. Kullanılan sentetik materyallerin altta kalan kemik dokusunu eritmesi, yer değiştirmesi ve enfeksiyon gibi tehlikeleri bulunmaktadır.
Aynı zamanda sentetik materyal kullanılarak yapılan müdahalelerde “gıdı” olarak adlandırılan çene altı yumuşak doku sarkmalarında rastgele bir düzelme oluşmamaktadır. Bu cins meseleler muayenehanemizde çene ucundaki kemik dokunun öne doğru ilerletilmesi ile çözümlenmektedir.
Çene Cerrahisi ÖncesiÇene Cerrahisi Sonrası
Bu teknikle yapılan operasyonlarda gıdı ve boyun bölgesinde de estetik olarak pozitif farklılıklar ortaya çıkmaktadır.
Aynı zamanda, surat iskeletinin değişik meselelerinde olduğu gibi bireyin kendi kemik dokusunu kullanarak yapılan operasyonlar en emin olanlardır. Genioplasti operasyonları genel anestezi altında bütün teşekküllü sağlık kurumunda gerçekleştirilir.
Operasyon süresi vasati 45 dk-1 saattir. Operasyon tamamen ağız içinden yapılır ve yüzde rastgele bir iz oluşmaz. Hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. Operasyon sonrası ağrı çok azdır ve ağızdan alınan ağrı kesicilerle ortadan kaldırılabilir. Cerrahiye bağlı olaşacak şişlikler 5-7 gün içerisinde tamamen kaybolur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?