• DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %0,38
 • ALTIN
  %0,39
 • BIST
  %-1,07
Kusursuz Makyaj İçin Altın Öneriler

Kusursuz Makyaj İçin Altın Öneriler

Aynaya baktığınızda usunuza gelen bir sürü keşke mi var? Hiç kaygılanmayın, her sualin olduğu gibi bunun da takati var.Pigmen kirlerini kapatmak…Önce hafif bir temizletme yapın. Cilt tonunuza çok yakın bir kapatıcıyı kirlerin üzerine hafifçe vurarak uygulayın. Bu operasyonu kirler rahatlayana dek uygulayın. Kapatıcıyı uygularken kirlerin hududunu keskinleştirmemek için çevresine doğru azıcık taşırın. Fondöteninizi sürüp, pudralanın.Cildinizde […]

Aynaya baktığınızda usunuza gelen bir sürü keşke mi var? Hiç kaygılanmayın, her sualin olduğu gibi bunun da takati var.
Pigmen kirlerini kapatmak…
Önce hafif bir temizletme yapın. Cilt tonunuza çok yakın bir kapatıcıyı kirlerin üzerine hafifçe vurarak uygulayın. Bu operasyonu kirler rahatlayana dek uygulayın. Kapatıcıyı uygularken kirlerin hududunu keskinleştirmemek için çevresine doğru azıcık taşırın. Fondöteninizi sürüp, pudralanın.
Cildinizde kızarıklık ve sivilce varsa… Yeşil renkte bir kapatıcıyı kızarıklık veya sivilcelerin üzerine hafifçe yayarak sürün.
Kırışıklıkları saklamak… Cilt tonunuzdan 1-1,5 ton sarih bir kapatıcıyı buruşukluk süresince sürün. Kapatıcıyı parmağınızla veya bir fırçayla yayıp derinize yedirin. Fondöteninizi ve pudranızı uygulayın.

Burnunuz uzunsa… Burun ucunuza koyu renk fondöten uygulayın. Fondöteniniz kompakt fondöten olursa ve nemli süngerle uygularsanız çok daha iyi netice alırsınız. Fondöteni hudut yapmayacak biçimde iyice yedirdikten sonra minik değişlerle pudralayın.
Burnunuz genişse… Gölge ve ışığı kullanın: burnunuzun üzerine burun kemiğiniz süresince daha sarih tonda; burun kanatlarınıza ise daha koyu tonda fondöten sürün. Parmağınızla fondöteni iyice yayın ve 2 ton arasındaki hudutları yedirip yok edin, mat bir pudrayla pudralanın.
Çeneniz çok minik ve içeri doğruysa… Çenenize dudak altınıza kadar sarih renk bir fondöten sürün. Bu çenenizin hacmini artıracaktır. Koyu ve parlak renkte dudak boyasılar kullanmayın, göz makyajınıza önemseyin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?