• DOLAR
  %0,26
 • EURO
  %0,12
 • ALTIN
  %0,71
 • BIST
  %-0,49
Ciltde Oluşan İstenmiyen Leke Tedavileri

Ciltde Oluşan İstenmiyen Leke Tedavileri

Günümüzde Siz İstemesenizde Kendiliğinde Alana gelen kirler psigolojimizi bozmak için hiç bir mani teşkil etmeden günümüzü zehir edebiliyor, Tekliflerimizi sunmadan evvel Altta bulunan kirler için bilgilendirme mevzuları umarım merak ettiklerinizi gidermeye yarar.Ciltte alana gelen kirler, tenden daha sarih ve daha koyu olmak üzere iki biçimde görülen renk farklılıklarıdır. Kirlerin yaradılışı doğuştan olabildiği gibi çocukluk ve […]

Günümüzde Siz İstemesenizde Kendiliğinde Alana gelen kirler psigolojimizi bozmak için hiç bir mani teşkil etmeden günümüzü zehir edebiliyor, Tekliflerimizi sunmadan evvel Altta bulunan kirler için bilgilendirme mevzuları umarım merak ettiklerinizi gidermeye yarar.
Ciltte alana gelen kirler, tenden daha sarih ve daha koyu olmak üzere iki biçimde görülen renk farklılıklarıdır. Kirlerin yaradılışı doğuştan olabildiği gibi çocukluk ve gebelik yarıyılında geçirilen bir ekip sistemik rahatsızlıklar sırasında kullanılan ilaçlar sebebiyle de ortaya çıkabilir. Ayrıca uzun zaman güneşte kalmanın da kirleri çoğaldırdığı gözlemlenmiştir. Kirler genellikle surat bölgesinde çene, alın ve yanaklarda bedende ise sırt, göğüs ve el üstünde görülür.
Kirin Sebepleri Ve Çeşitleri * Genetik yatkınlık * Hormonal farklılıklar * Bazı sistemik hastalıklar * Enfeksiyonel hastalıklar mantar vb. * İlaç ve yanlış kozmetik kullanımı * Güneş
Cafe Au Laitafe Doğuştan veya erken çocukluk yarıyıllarında ortaya çıkan sütlü kahverengi olan kirlerdir.
Melasma Cloasma Gebelik sırasındaki hormonal başkalaşımlar ve doğum hakimiyet hapların kapsadığı hormonlar ciltteki melanin pigmentinin fazla imaline neden olabilir. Melanin pigmentindeki bu çoğalış en çok güneş gören çene, alın ve yanaklarda ebatları büyük kirler oluşturabilir. Genetik özellik taşıyan bu vaziyetler bazen yineleyen gebelik yarıyıllarında çoğalış gösterebilir.
Hiperpigmentasyon Tende melaninden ve melanin dışı etmenlerden kaynaklanan pigmentasyon çoğalışıyla ortaya çıkar.
Lentigo Erken yaşlarda özellikle ciddi güneş yanıklarından sonra veya yoğun olarak bronzlaşan cilt tiplerinde oluşan çilden daha geniş kahverengi kirlerdir. Senil lentigo ise ilerleyen yaşlarda genelde ellerin arka suratında güneş ışınlarına uzun zaman maruz kalmış ciltlerde oluşan kirlerdir. Renkleri sarih kahverenginden siyaha kadar değişen renklerdedir.
Foto alerjik tepkinler Ağızdan alınan ilaçlar veya bölgesel sürülen bazı kimyevi ilaçlar hiperpigmentasyona yol açabilirler. Bazen hafif kızarıklık veya alerjik tepkin seviyesinde iken, bazen daha ağır tepkinler sebebiyle bölgesel su toplamalarına ve kirlerin yaradılışına neden olabilirler.
Kronik güneş veya solaryum Uzun zaman güneşte kalma ve sık solaryum kullanımı neticesinde cilt kendini gözetmek emeli ile daha kalınlaşır ve melanin pigment yapımı çoğalır. Bu sebeple kir yaradılışında çoğalış görülür. Kirlerin yaradılış ve ilerlemesinde güneş çok ehemmiyetli bir etken olduğundan her şeyden evvel güneşin UV ışınlarından çok iyi korunmak gerekiyor. Varolan kirlerin ilerlememesi ve yeni kirlerin oluşmaması için yaz ve kış yarıyıllarında kesinlikle güneş gözeticisi kullanmak gerekmektedir.
Çil Efelid En çok yanak, alın ve çene kısmında görülen bu kirler sarih veya daha koyu kahverengi renkte olabilirler. Kalıtsal özelliği vardır. Bedenin her yerinde görülebilir. Ancak genellikle surat ve kol bölgesinde görülür. Bahar ve yaz mevsiminde çoğalış gösterirken, güneş olmayan mevsimlerde eksilme gösterirler.
Bedende alana gelen kirlerin ayrımını yapmak çok ehemmiyetlidir. İyi mizaçlı olarak nitelendirilen kirler lazer, peeling gibi usullerle rehabilitasyon edilirken, makûs mizaçlı olanlar ise cerrahi müdahalelerle alınmalıdır. Merkezimizde dermatologlarımız tarafından yapılan tetkiklerden sonra kirin çeşidine göre uygun rehabilitasyon usulleri belirlenmektedir.
Lekelerde Rehabilitasyon Çeşitleri;
Kimyevi peeling Kullandığımız peeling mahsulleri farklı konsantrasyonlarda % 25, 35, 50, 70 meyve asiti kapsar ve hekimlerimiz tarafından uygulanır. Kullandığımız mahsuller Glikolik asit Alfa Hidroksi Asit- AHA ve Glukonolakton Poli Hidroksi Asit- PHA dur. Cilt tipi, cilt rengi ve problemin yoğunluğuna göre seans rakamı ve seans aralıkları değişebilir. Genellikle haftada bir uygulama yapılır ve vasati olarak 5-10 seans arasında uygulanmalıdır. Yapılacak rehabilitasyonun kalitesine göre bölgeye sürülen solüsyonlar bazen bölgenin rengini açabilir bazen de atayıcı kalite taşıyabilir. Kimyevi peeling uygulamaları bireyin günlük etkinliklerini etkilemez. Kirin çeşidine göre tek başına uygulanabildiği gibi başka usuller ile beraber uygulanabilir.
Jetpeel ile Kir Rehabilitasyonu; Merkezimizde cilt yenileme operasyonlarında kullandığımız FDA onaylı, tescilli bir sistem olan Jetpeel aygıtını kir rehabilitasyonlarında faal olarak kullanmaktayız. Süpersonic jet akımlarla tamamiyle natürel elementler olan su ve havayı özel planlanmış başlıklarıyla cilde yollayan Jetpeel sistemi; yüzeysel-orta ve derin peeling yapabilme özelliğine sahiptir. Cilt yüzeyinde yıprandırma yaparak cilt görünümünü ve rengini kumpaslar. Mikrodermabrazyona aliminyum hidroksi kristalleri kullanılan peeling göre en ehemmiyetli avantajı iyileşme süresi kısa olması ve operasyon sırasında ve sonrasında ağrı olmamasıdır. Jetpeel ile kir rehabilitasyonu ayda bir uygulanır. Seans rakamı hekimimiz tarafından gereksinime bağlı olarak belirlenmektedir.
Lazerle kir rehabilitasyonu İhtiyarlamanın ve güneşin neden olduğu kirlerin lazer ile rehabilitasyonu bu cins problemlerin çözümünde en tesirli uygulamalardır. Merkezimizde kir rehabilitasyonlarında Fotona Erbium lazer ve Fotona QX lazer kullanılmaktadır. Ciltteki kolajen imalinde çoğalış olduğundan ciltte aynı anda gençleşme de sağlayabilirler. Genellikle yaş ile oluşan kirlerin giderilmesi için bir veya iki rehabilitasyon yeterli olmaktadır ancak daha koyu ve büyük kirler için seans rakamı çoğalabilir. Erbium lazer ciltteki kahverengi pigmentleri melanin hedef alır. Pigment lazerin enerjisini emer ve ten dokuları üzerinde dağılır ve bedenin kendi bağışıklık sistemi tarafından emilir.
Yapılan tüm kir rehabilitasyonu operasyonlarından sonra kesinlikle güneş gözeticisi kullanmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?