• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %0,16
 • ALTIN
  %0,72
 • BIST
  %3,14
Deniz Tuzu Cilt Bakımında Verimlimidir ?

Deniz Tuzu Cilt Bakımında Verimlimidir ?

Deniz tuzu Selülitden sonda, şimdide cilt bakımında kullanılmakta. Deniz tuzu dediğimiz tuz hepimizin bildiği konutta peynir sularında, turşularda ve özellikle büyük yetenekli aşcıların yemeklerinde kullandığı Deniz Tuzudur. Deniz tuzunun diğer bir anlamıda Kaya Tuzu olarakda adlandırılır.. Deniz Tuzu ile Yüksek fiyatlar ödeyerek yaptıracağınız peeling ve SPA salonlarını bir tarafa vazgeçip deniz tuzundan hoş ve ferah […]

Deniz tuzu Selülitden sonda, şimdide cilt bakımında kullanılmakta. Deniz tuzu dediğimiz tuz hepimizin bildiği konutta peynir sularında, turşularda ve özellikle büyük yetenekli aşcıların yemeklerinde kullandığı Deniz Tuzudur. Deniz tuzunun diğer bir anlamıda Kaya Tuzu olarakda adlandırılır.. Deniz Tuzu ile Yüksek fiyatlar ödeyerek yaptıracağınız peeling ve SPA salonlarını bir tarafa vazgeçip deniz tuzundan hoş ve ferah bir bakım yapabilirsiniz.

Tuzların rakamsız bereketleri ve hoşluğa nasıl katkı sağladığını pek insan öğrenmiyor. Çok yoğun günlük yaşamda, konutta zaman ayırıp deniz tuzu kullanarak, maske ve beden karışımları yapmak azıcık güç gibi görünüyor. Ama azıcık hoş görünmeye zaman ayırın. Bunun için ölü deniz tuzu ya da kaya tuzu kullanabilirsiniz. Bu tuzlar magnezyum, potasyum, kalsiyum klorit, bromit, demir, manganez ve sülfür bakımından çok zengindirler. Cilt problemlerini çözme ve bedende birikmiş zehirli maddeleri atma gibi rakamsız bereketleri vardır. Deniz ve kaya tuzları ile bazı kolay hoşluk tariflerinden söz edeceğim size…
Deniz tuzu ile hem suratınızı hem de bedeninizi fırçalayabilirsiniz. Fırçadan sonra mat görüntü cildinizi terk edecek; sıkı bir yapı, ipeksi bir pürüzsüzlük sezeceksiniz. Bu fırçalamada emel yalnızca ölü ten hücrelerini üst cilt katmanından kaldırmak değil, aynı zamanda cildi beslemek, ıslatmak ve yatıştırmak gibi çok ehemmiyetli verimler söz mevzusu. İnsanlar büyük paralar vererek, bu surattan SPA salonlarına gidiyorlar. Ben, size bunun konutta yapılan yollarından söz edeceğim…
Uzak denizlerin içindeki hoşluk gizemlerini keşfederek değişik bir deri elde edebilirsiniz. Tuzun katıldığı özel maskelerle bedeni fırçalayınca, mükemmel bir rahatlık sezeceksiniz. Uzun bir günün ardından dinlenmek için bir yol mu arıyorsunuz? Banyo suyunuza bir avuç deniz tuzunu atın. Yanına lavanta ve kuru gül yaprakları da ilave edin. Tuzun deriyi canlandırıcı, temizletici eforunu bu suda 20 dakika kaldıktan sonra göreceksiniz.
Müthiş ve natürel bir cilt losyonu
Surat ve beden için kaya tuzu karışımlı özel bulamaçları da unutmamak gerekir. Misalin suratınız için yarım çorba kaşığı kaya tuzunun içine, bir çorba kaşığı bal karıştırırsanız müthiş bir cilt canlandırıcı malzemeye sahip olmuş olursunuz. Veya bal yerine yarım çorba kaşığı gül yağı ilave edip, suratınızda daha değişik bir tesir oluşturabilirsiniz. Bu karışımda evvel tuzun en minik parçalara kadar erimesini beklemelisiniz. Tuzlar peeling yapacak kadar minik kocamanlığa eriştikten sonra, malzemeyi suratınıza krem gibi uygulayın. Sonra orta sertlikte bir surat fırçası ile fırçalayın. Göz etrafınıza sürmeyin Bu operasyonu dairesel biçimlerle hakikatleştirin. Tuz-bal ikilisini bedeninize uyguladığınızda ise yeniden aynı biçimde fırçalayın bedenininizi. Ama beden için tuz ölçüyü bir dolu çorba kaşığı, bal ise üç kaşık olmalı. En sonunda evvel sıcak, sonra ılık su ile duş alın.
Zeytinyağlı deniz tuzu karışımı
1 çorba kaşığı deniz tuzu ve 3 çorba kaşığı zeytinyağını karıştırın. Hazırladığınız karışımı, dairesel hareketlerle bedeninize sürün. Topuklar, dirsek, diz gibi bölgelere daha fazla masaj yapın. 10-15 dakika bekleyin. Sonra ılık duş alın. Sabunla duş almak için 1 saat bekleyin. Bu operasyon minerallerle besliyor. Gözenekleri tıkayan ölü ten arınılıyor, cilt yumuşak ve pırıl pırıl oluyor.
Deniz tuzu güçlü anti-aging tesirinin yanı gizeme kan dolaşımını da süratlendirir, dokuların elastikiyetini sağlar ve lenf sistemini harekete geçirir. Mükemmel bir ferahlık ve gevşeme duygusu verir. Birer sağlık ve hoşluk ambarı olan bu karışımları 15 günde bir veya ayda bir uygulayabilirsiniz. Yalnız asıl ölü deniz veya kaya tuzu olmasına dikkat edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?