• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,12
 • ALTIN
  %0,48
 • BIST
  %1,77
Estetik Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli

Estetik Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli

Bilincsizce yapılan estetik neticeyi can yanıyor ama rehabilitasyonu gerçekleşmiyor.Estetik operasyonlar bedendeki yanılgılı gördüğünüz yerlerin giderilmesinde takviye sağlıyor. Ancak yapılan estetik kusurları makûs neticelere neden olabiliyor. Estetikte en çok yapılan kusurları Prof. Erol Kışlaoğlu açıklıyor… 1-BURUN ESTETİĞİErol Kışlaoğlu, burun işlemlerinde tesadüfülen en büyük kusurun natürel olmayan, çok fazla kalkık, surata geçimsiz ve bakıldığında operasyonlu olduğu sarihçe […]

Bilincsizce yapılan estetik neticeyi can yanıyor ama rehabilitasyonu gerçekleşmiyor.Estetik operasyonlar bedendeki yanılgılı gördüğünüz yerlerin giderilmesinde takviye sağlıyor. Ancak yapılan estetik kusurları makûs neticelere neden olabiliyor. Estetikte en çok yapılan kusurları Prof. Erol Kışlaoğlu açıklıyor…

1-BURUN ESTETİĞİ
Erol Kışlaoğlu, burun işlemlerinde tesadüfülen en büyük kusurun natürel olmayan, çok fazla kalkık, surata geçimsiz ve bakıldığında operasyonlu olduğu sarihçe belirli olan burunlar olduğunu belirtiyor.
Bunun ehemmiyetli bir sebebinin de burun operasyonlarının bazen plastik cerrah olmayan doktorlar tarafından yapılması olduğunu vurgulayarak, bazı hekimlerin hava yolunu açarken burundan gereğinden fazla kemik ve kıkırdak aldığını ve sarihte kalan kemikleri yanaştırmadan işlemi sonlandırdığını açıkladı.
Eğri kısımları düzenlemek yerine çıkarıp aldıklarını söyleyen Kışlaoğlu, bu kusurun zaman içerisinde şahıs için büyük meseleler yaratabileceğini de sözlerine ilave etti.
Erol Kışlaoğlu ’na göre; burun operasyonlarında yapılan öbür bir kusur da, soluk alma problemi olan şahısların evvel soluk yolu açma başka bir deyişle septoplasti sonra da burun estetiği başka bir deyişle rinoplasti ameliyatı yaptırmaları. Oysa septoplasti sırasında kıkırdak doku alınıyor, sonraki operasyon için yeterli doku kalmıyor. Bu iki operasyona lüzumu olduğunu düşünenler ikisini de bir arada olmayı tasarlamalılar. Burun operasyonlarıyla alakalı oluşabilecek öbür bir mesele de sarih burun operasyonları sonrasında iki burun deliğinin arasında özellikle esmer derili şahıslarda iz kalması.
Hatalar: – Hiç natürel görünmeyen, fazla kalkık, suratla geçimli olmayan burunlar. – Fazla kıkırdak ve kemik alındığı için çok makûs bir görünüme sahip burunlar oluyor ki İleride bunları düzenlemek için kaburgadan kemik ya da kulaktan kıkırdak alınması gerekiyor. – Yanlış operasyonlar sonrası hasta soluk almakta zorlanabiliyor.
2-liposuction nasıl yapılır Erol Kışlaoğlu, liposuciton operasyonlarında yapılan en büyük kusurun hastayı zayıflatmak emeliyle gerekenden çok daha fazla yağ çekilmesi olduğunu belirtiyor. Kışlaoğlu ’na göre liposuction bir zayıflatma değil bir şekillendirme ameliyatı. Burada emel bedeni aşırılıklar sebebiyle biçim bozukluğu olan bölgelerini daha şekilli hale getirmek.
Fazla yağ çekilmesinin öncelikle hastanın sıhhati açısından büyük tehlike taşıdığını belirten Kışlaoğlu şu açıklamalarda bulundu; “Liposuciton operasyonun neticelerinde bazı biçim bozuklukları ve deformasyon oluşabiliyor. Tenin belli bir küçülebilme kapasitesi var ve bu kapasitenin üzerine çıkıldığında tende sarkıklıklar, çukurluklar alana geliyor.
Hatalar: – Liposuctionda en ehemmiyetli tehlike, yanlış operasyon sırasında veya sonrasında damarlarda pıhtı oluşarak akciğerlerde tromboemboliye neden olması. Bu öyle bir hataki şahsı vefata götürebiliyor. – Yeniden şuursuz bir cerrah eli ile düzgün olmayan, çukurlu görünümler ortaya çıkabiliyor. – Karın bölgesine yapılan yanlış liposuction operasyonları sebebiyle sarkmalar alana geliyor. – Özellikle yaşı ileri hastalarda, diz kapağının üzerinden yağ alma operasyonu doğru yapılmazsa buradaki ten dizin üzerine sarkabiliyor. – Doğru uygulanmadığı takdirde de ciddi yanıklara dahi neden olabiliyor.   3-GÖĞÜS ESTETİĞİ Erol Kışlaoğlu ’na göre göğüs geliştirme operasyonlarında en büyük mesele hastayla hekim arasında doğru bir bağlantının sağlanamaması ve göğüs miktarında ortak bir karara varılamaması. Bunun neticesinde hasta yeni miktarına alışamayabiliyor ya da başta sevse dahi sonra taşıyamıyor.
Göğüs geliştirme operasyonlarında da öbür estetik işlemlerde olduğu gibi en büyük mesele natürel olmayan neticeler. Çok büyük takmalar natürel neticeler vermiyor, ayrıca zorlanarak konduğu için bazı karmaşıklıklara da neden olabiliyor.

Hatalar: – Natürel olmayan, uzaktan bakıldığında sert iki küre gibi duran göğüsler. – İki göğüs arasında denksizlik, asimetrik görüntü. – Takmaların zamanla hastayı rahatsız edecek kadar büyük olması. – Zorlanarak konan takmaların karmaşıklıklara neden olması. Misalin; ender tesadüfülse de, kapsül kontraktürü olarak adlandırılan gidişatta takmanın etrafında beden sert bir zırh oluşturabiliyor.
4-DUDAK DOLGUNLAŞTIRMA Burun gibi dudakta suratın en dikkat çekici bölgesi olduğundan yapılacak en ufak bir yanılgı hemen belirli oluyor. Erol Kışlaoğlu, dudak dolgunlaştırmak emeliyle şahsın kendi dokusunun kullanılabileceği veya hyalüronik asit gibi natürel maddelerin de seçim edilebileceğini belirtti.
Hatalar: – Çok suni ve şiş görüntüler – Bedenle geçimli olmayan dolgu maddelerinin doğurduğu hem görünüm hem de sağlık açısından mesele yaratan komplikasyonlar.
5-SAÇ EKME Saç ekme kolay gibi görünse de hem hasta, hem de hekim açısından son derece ehemmiyetli ve dikkat isteyen bir harekât. Mikro implantasyon usulünde her bir saç kökü tek tek alınarak ekiliyor. Bu harekâtta sabır gösterilmez ya da deneyimli eller tarafından yapılmazsa bir hayli mesele çıkabiliyor.
Saçlar alın ve şakaklardaki girintilere sadık kalınmadan ekildiğinde, başın üst kısmında bir araya gelen saçlar çember biçiminde peruğa benzeyen bir görüntünün olmasına neden oluyor.
Hatalar: – Peruğa benzeyen natürel olmayan bir görüntü ortaya çıkabiliyor. – Saç köklerinin tek tek değil bir arada ekilmesinden dolayı bir kökten fışkıran onlarca teli gösterebiliriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?