• DOLAR
  %0,18
 • EURO
  %0,20
 • ALTIN
  %-0,41
 • BIST
  %-1,21
Doğal Güzelliğinizi Koruyun

Doğal Güzelliğinizi Koruyun

Hoşluğunuzu gölgeleyen etkenlere farkında olmadan teslim misiniz? İşte hem hoş hem de bakımlı görünmek için yapmamanız gerekenler:Fazla cilt bakımı yapmayınSağlıklı ve hoş bir görünüm için kumpaslı olarak cilt bakımı yaptırmak ve ıslatıcı kullanmak tabii ki lüzumlu. Ancak fazlaya kaçmamak gerekiyor. Zira cildi fazla ölçüde arınmak cilt yüzeyini hırpalar ve tahriş eder. Bu tahrişte ciltteki sebum […]

Hoşluğunuzu gölgeleyen etkenlere farkında olmadan teslim misiniz? İşte hem hoş hem de bakımlı görünmek için yapmamanız gerekenler:
Fazla cilt bakımı yapmayın
Sağlıklı ve hoş bir görünüm için kumpaslı olarak cilt bakımı yaptırmak ve ıslatıcı kullanmak tabii ki lüzumlu. Ancak fazlaya kaçmamak gerekiyor. Zira cildi fazla ölçüde arınmak cilt yüzeyini hırpalar ve tahriş eder. Bu tahrişte ciltteki sebum seviyesini artırarak cildinizin daha çok yağlanmasına neden olur. Bu da iltihaplı sivilce ve sivilcelere davetiye çıkarır.
Telafisi: Şayet bu tip yanlış uygulamalardan dolayı cildinizde problemler oluşmaya başladıysa uyguladığınız cilt bakımlarını gözden geçirin. Bu işe kullandığınız mahsullerin içeriklerini araştırmakla başlayın. Cildinizin nelere alerjisi olduğunu bilin ve daha çok natürel mahsuller kullanmaya özen gösterin. Kremlerin cildinizi yorduğu zamanlarda boyun ve surat etrafınıza hafifletici surat maskeleri uygulayın.

Fazla içki almayın
Şayet içki almayı alışkanlık haline getirdiyseniz, öğrenmeniz gerekiyor ki, alkol aldığınızda kılcal damarlar genişleyerek ciltte pislenmelere neden olur. Ayrıca aralıksız alkol harcamak cildi nemsizleştirerek, hücre yenilenmesini de yavaşlatır. İçki bedeninize uzun vadede kalıcı hasarlar verir.
Telafisi: İçkiyi az ölçüde harcayın. Günlük su ölçüsünü artırmanız, C vitamini dayanağı yapmak ve Omega 3-6 yağı kapsayan hapları kullanmak içkinin neden olduğu hasarları gidermekte destekçi olur. İçkiyi fazla kaçırdığınız bir gecenin sabahında vücudunuzu alkolün hasarlarından gözetmek için de bu yardımları kapsayan birkaç günlük küre başlayabilirsiniz. İlk olarak küveti zehirli madde atıcı yağlarla doldurup vücudunuzu tazeleyin. Suratınıza temizletici maske uygulayın ve sonra tüm bedeninize ıslatıcı sürün.
Güneşten kaçın
Yapılan araştırmalara göre, cilt ihtiyarlamalarında yüzde 80 etrafsal etkenler tesirli. Bu etkenlerin en başında ise hasarlı güneş ışınları geliyor. Dermatologlar, UV ışınlarının şahsın Deoksirübo Nükleik Asidini dahi etkilediğini dikkat topluyor. Bu tesir, ihtiyarlama bulguları ve buruşukluklarla birleşince olduğundan daha yaşlı, mat ve bitkin cilt ortaya çıkıyor.
Telafisi: Koruma etmeni kapsamayan bir krem sürmeden güneşe çıkmayın. Yalnızca yaz aylarında değil, kışın dahi makyaj yapmadan evvel cildinize koruma etkenli bir ıslatıcı sürün. Ayrıca bugüne kadar maruz kaldığınız hasarları eksiltmek için buruşukları eksilten ve hücre yenilenmesini çoğaldıran krem ya da tabletler kullanın.
Kaşlarını çok inceltmeyin
Kadınların çoğu biçimini bozmadan yalnızca çıkan kaşlarını almaya muvaffak olamaz, hep daha aşırısı alınır. Bu da suratın biçimine gitmeyen incecik kaşlara sahip olunmasına neden olur. Oysa kaşlar, bir kadının surat simetrisini destekleyen en ehemmiyetli unsurlardandır. Yanılgısız bir suratınız dahi olsa yanlış biçim verilmiş ya da çok inceltilmiş kaşlar ifadenizi negatif güzergahta etkiler.
Telafisi: Öncelikle cımbızdan uzak durun. En az bir ay kaşlarınızın düzgün bir biçimde uzaması için bekleyin. Bu zamanı kısaltmak için kaşlarınıza badem ya da zeytinyağı da sürebilirsiniz. İnce kaştan kalın kaşa geçerken, kaşlarınızın makûs görünmesini yasaklamak için kaş kalemiyle boşlukları doldurabilirsiniz. Bu kadar zahmetle uzattığınız kaşları bozmamak için kaşlarınızı profesyonel ellere teslim edin.

Yafta Hoşluk Gizemleri hoş olmak için ne yapmalıyım hoşluk için bakım nasıl bakım yapmalıyım? hoşluğumu gözetmek için ne yapmalıyım? içkinin hasarlı tesirinden korunmak için ne yapmalıyım? cilde fazla bakım yapmak hasarlı mı? güneşin hasarları var mı? güneşin cilde hasarları nedir? güneşin hasarlı tesirinden korunmak için ne yapmalıyım? kaşlarımı nasıl kalınlaştırabilirim?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?