• DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,37
 • BIST
  %-1,07
Dolgu Maddeleri Nelerdir Hangi Bölüme Uygulanır

Dolgu Maddeleri Nelerdir Hangi Bölüme Uygulanır

Dolgu Maddeleri Nelerdir Hangi Kısma Uygulanır Merak Ettiğiniz Herşeyi Bilebilirsiniz… Yaşın ilerlemesi ile beraber büyüyen buruşukluk ve istenmeyen çizgilerden kurtulmak ve suratı şekillendirmek ve şekillendirmek için yapılan tıbbi usullerin birisi da dolgu maddeleridir.Bu tıp uygulamalarda esasen cildin yapısında bulunan yalnız zamanla eksilen ve beden tarafından natürel olarak kabul edilen dolgu maddeleri cilt altına enjekte edilir. […]

Dolgu Maddeleri Nelerdir Hangi Kısma Uygulanır Merak Ettiğiniz Herşeyi Bilebilirsiniz…
Yaşın ilerlemesi ile beraber büyüyen buruşukluk ve istenmeyen çizgilerden kurtulmak ve suratı şekillendirmek ve şekillendirmek için yapılan tıbbi usullerin birisi da dolgu maddeleridir.Bu tıp uygulamalarda esasen cildin yapısında bulunan yalnız zamanla eksilen ve beden tarafından natürel olarak kabul edilen dolgu maddeleri cilt altına enjekte edilir.
Her şeyden evvel dolgu yağ enjeksiyonu yapılacak olan bölgeler,buruşukluklar,çukurlar,zamanla hacim eksilmesi görülen noktalar göz önüne yakalanarak surata en çok gidilebilecek biçim ve şekil seçilir ve rehabilitasyon tasarılaması bu güzergahta olur. doktorun teknik bilgi ve eğitimi yanı gizeme estetik anlayış ve zevki de bir araya gelince harikulade ve hatasız neticeler ortaya çıkar.
Dolgu maddelerin avantajları Dolgu madde enjeksiyonları son derece pratiktir uygulamalar vasati 15-30 dakika gibi kısa müddetlerde gerçekleşir.Uygulamalar ağrılı olmadığından yerel ve ya genel anestezi gerektirmez ancak hasta istediği takdirde uygulamadan evvel yerel anestezik kremler kullanılabilir Bireyin sosyal hayatını ve işe gitmesini etkilemez,öğle arası tatillerde dahi yapılabilir İşlem yapıldığı anda hemen netice verir ve neticeyi görmek için beklemek gerekmez uygulamadan sonra her hangi bir özel bakıma gereksinim yok.
Dolgu maddeleri en çok hangi bölgelerde seçim edilir? – Nazolabial çizgiler Burundan dudak yan taraflarına uzanan Çizgiler – Dudak kenarlarından alta inen çizgiler Marionette Çizgiler – Dudak üstündeki mimik çizgiler Perioral Çizgiler – Derin sivilce ve yara izleri – Dudak dolgunlaştırma – Elmacık kemiği ve yanak
Dolgu madde çeşitleri Geçmiş zamanlardan bu güne kadar değişik özellikleri olan dolgu maddeleri üretilmekte,bunlar genel olarak kollajen ve kollajen türevleri,sentetik maddeler,operasyon dikiş ipliklerinde kullanılan vicryl,en çok kullanılan hyalüronik asit ve hastanın kendi bedeninden alınan yağlar diye sınıflandırılabilir.Genel olarak maddelerin kalıcılık süresi,suratın natürel ifadesini gözetmesi,bedenle geçim içersinde olması ve surat ve bedende alerjik tepkine neden olmaması göz önüne yakalanması gereken temel özelliklerdir.
Yağ enjeksiyonu Liposuction operasyonlarında ,bedenden alınan yağ,ince iğne kullanılarak surat bölgesindeki buruşukluk ve çukurları enjekte etme temeline dayanır.
Oldukça yaygın olarak kullanılan bu usulün pozitif netice verebilmesi için uygulayan uzman doktorun tekniği ve deneyimi çok önemlidir.Surata verilen yağ ,bireyin kendi dokusu olduğu için alerjik tepkin yapmaz ve operasyondan evvel test gerekmez.Zamanla beraber yağ eriyebildiğinden işlem vasati 6-12 ayda bir yinelenmelidir.
En çok sorulan sualler
Dolgu madde uygulamaları ne kadar sürer? Tek seansta vasati 15-30 dakika sürer,kullanılan dolgunun kaliteyi ve bireyin cilt yapısına göre tesir vasati 6-12 ay devam eder.
Ağrı yapar mı? Bireye rahatsız edecek bir ağrı ve ya acı yapmaz,istenilirse uygulamadan 3o-60 dakika evvel uyuşturucu krem sürülebilir.
Suratımın ifadesi değişir mi? Estetik uygulamalarımızda natürel görüntüden yana olduğumuzdan ,bireyin surat ifadesini değiştirecek rastgele bir uygulama yapılmaz.ancak hasta kendi isteği ile çok natürel olmayan görüntü seçim edebilir
İşe gitmeme etkileyecek her hangi bir gidişat olur mu? Sosyal hayatınızı ve işe gitmenizi her hangi bir biçimde etkilenmez.
En çok hangi dolgu maddeler seçim edilir? Buruşuklukların derinlik ve gidişatına göre değişir,restylane,parlane,juvederm,teosyal,new fill…..
DOLGU İLE BURUŞUKLUK REHABİLİTASYONU VE DUDAK KALINLAŞTIRMA
Muayenehanemizde dolgu maddesi olarak bedenimiz bağ dokusunun temel maddelerinden olan hyaluronik asit kullanılmaktadır. Kalıcı dolgu maddelerini, yüksek karmaşıklık oranları sebebiyle seçim etmiyoruz. Kalıcı şekillendirme için hastamızın kendi bedeninden kolayca alabildiğimiz yağ ve dermis dokularını kullanmaktayız.
Bu dokular hastanın kendine ait olduğu için doku geçim problemi yaşanmaz. Hyaluronik asit ince iğnelerle enjekte edilir. Uygulama çok kolaydır ve hasta hemen bayağı hayatına döner.
Uygulama sonrası 4-6 ay kadar kalıcı olur ve bu müddetin sonunda yinelemek gerekir. Bu maddeler tenin hemen içine enjekte edilir. Dudak kenarlarını dikleştirmek ve apaçıklaştırmak için kullanılırlar. Buruşukluk rehabilitasyonu içinde kullanılmaktadır. 4-6 içinde bedenden eritilerek atılır. Başka Bir Deyişle tesiri geçicidir ve her 6 ayda bir yaptırmak gerekir. Hyaluronik asit mahsullerinin en iyi öğrenileni restylane dır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?