• DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,37
 • BIST
  %-1,07
Ebru ŞALLI’dan Cilt Bakım Tarifi

Ebru ŞALLI’dan Cilt Bakım Tarifi

Cilt pakliği nasıl yapılırNEDEN CİLT PAKLİĞİ… Bazılarına göre günlük cilt pakliğinin şehirle de yapılması yalnızca makyaj yapanlar için geçerli bir şarttır. Oysa; cilt pakliği, makyaj arınılmasıyla karıştırılmamalıdır. Hiç makyaj yapılmasa dahi cildinizin günlük pakliğe gereksinimi vardır. Üstelik makyaj, bazı şartlarda cildimizin maruz kaldığı etraf lekelerine karşı kalkan görevi de görür. Genç yaşlarda cilt pakliğinin ayrıca […]

Cilt pakliği nasıl yapılır
NEDEN CİLT PAKLİĞİ… Bazılarına göre günlük cilt pakliğinin şehirle de yapılması yalnızca makyaj yapanlar için geçerli bir şarttır. Oysa; cilt pakliği, makyaj arınılmasıyla karıştırılmamalıdır. Hiç makyaj yapılmasa dahi cildinizin günlük pakliğe gereksinimi vardır. Üstelik makyaj, bazı şartlarda cildimizin maruz kaldığı etraf lekelerine karşı kalkan görevi de görür. Genç yaşlarda cilt pakliğinin ayrıca ehemmiyeti var; lekelerle tıkanmış yağlı bir cilt iltihaplı sivilce ve gözeneklere davetiye çıkarır. İltihaplı Sivilceler izbırakır, açılmış gözenekler ise uzun zaman sıkıştırılamaz, zamanla daha da apaçıklaşırlar. İhtiyarladıkça pakliğin ehemmiyeti değişikleşir; lekelerin birikmesi cildin solgunluğuna ve özgür radikallerin atılımına mani teşkil eder.
Cilt lekeliliğine yol açan nedenler:
Cildin kendisinden kaynaklanan natürel nedenler: ter gibi, yağ salgılanması gibi… Etraftan kaynaklanan nedenler: Hava lekeliliği, muhtelif gazlar, sigara dumanı, toz toprak vs… Kullandığımız kozmetiklerin artığı makyaj harabeleri vs. Kirlenme tesirleri: Cildin yüzeyinde: Lekelerin birikmesi neticesinde cilt sıhhatli soluk alamaz, bu da cildin su ve gaz metamorfozunu maniler. Cildin en üst katmanı olan epiderma yeterince gözetici görevini yerine getiremez. Cildin alt katmanlarında: Cilt yüzeyinde biriken lekeler güneşin UV ışınları tesiriyle okside olarak özgür radikallerin ve zehirli maddelerin ciltten dışarı atılımını yasaklarlar. Üstelik derinlere giren zehirli maddeler cildin üst yüzeyine dağılarak hücre işlevlerini de bozarlar. İşte bu sebeple cildin kumpaslı olarak lekelerden temizletilerek arınılması gerekir. Bu paklik sayesinde cilt rahat soluk alacak, tıkanıklık olmayacağı için cilt pürüzsüz ve sıhhatli görünecektir.
PAKLİK YÖNTEMLERİ
Her cildin hoşlandığı mahsuller değişiktir. Hatta bazen yağlı bir cildin paklik maddesi olarak krem dokularını, kuru bir cildin ise şehirle de suyu hoşlandığına şahit olabiliriz. Bu durumda, cildi yııpratmadan istediği ve hoşlandığı pakliği yapmakta verim var.
Cilt tipiniz ve yaşınız ne olursa olsun rutin cilt bakımı yapmak cildiniz için hayati ehemmiyete sahiptir. Cilt bakımını sırasıyla uygulamalısınız. cildi tonikle arınmalı, kremle beslemeli ve ıslatmalısınız. Bunlar, cildinizi pak ve sıhhatli yakalamak için ehemmiyetlidir.
Cildin Düzgün Arınılmasının Ehemmiyeti
Düzgün olarak arınılmayan bir cilt asla sıhhatli olmaz. Rastgele bir cilt bakımı yaparken ilk evvel yapmamız gerek netlikle hoşça arınmaktır. Bunu alışkanlık haline getirmelisiniz. Suratınızı arındığınızda cilt yüzeyindeki fazla yağları, tendeki gözenekleri ve cilt üzerindeki tozu lekeyi temizlersiniz.
Cilt Arınma Tonikleri
Cilt pakliğinde kulanılan toniklerin en iyisi içkisiz olup markalı olanlarıdır. Cilt pakliği yaparken ne kadar devirirseniz yıkayın bir pamuğa döktüğünüz tonikle cildinizi sildiğinizde sapsarı bir leke katmanı görürsünüz. İşte bu ancak tonikle çıkmaktadır. Ayrıca cilt üzerinde kan dolaşımını süratlendirerek cildi canlı meblağ. Cilt yüzeyinin gergin ve bakımlı durmasını sağlar. Tendeki gözeneklerin içlerini arınarak cildin hava almasını sağlar.
Cilt Besleyici Krem ve Losyonlar
Cildinizin natürel ve bakımlı görünmesini sağlamak için kesinlikle losyon kullanmalısınız. Losyonlar cildinizi gençleştirir, onu gergin ve bakımlı kılar. Bu sebeple besleyici bir losyon veya krem kullanmak ehemmiyetlidir. Masaj yaparak süreceğiniz losyon cildinizi canlandırarak, surat adalelerinizi çalıştırır. Bu sayede daha diri ve canlı bir cilde sahip olursunuz.
Cilt Islatıcısı Kullanmak
Cildi ıslatmak cilt bakımının en ehemmiyetli kısmıdır. Gerçi yalnızca cilt bakımı yaparken değil her zaman ıslatma kısmına dikkat etmeliyiz. Nem cildin yaşam kaynağıdır. Cilt nem gereksinimini sudan alır. Bol su içerek cildinizin nem dengesine gözetebilirsiniz. Bunun dışında bir ıslatıcı kullandığınızda direk bu ıslatıcı cilde nüfuz etmez. Sıkı bir filme sarılmış gibi gözenekler arasında oynarlar. Dışardan içeri, içerdende dışarı nem kaybını önlerler. Islatıcı krem yada losyonların kullanılabileceği en doğru zaman banyo sonrası cildin yumuşadığı zamandır. Islatıcılar en iyi banyo sonrası emilirler.
1-Genel surat pakliğinde kullanılan maskelerden peeling etkisen sahip olanlar, bu sayede ölü hücreleri ortadan kaldırarak, derinlemesine paklik sağlıyor.
2-Suratınızı tazikli su ile yıkayın. Bu biçimde yapılacak duş, büroların yol açtığı cilt stresinizi eksiltir.
3-Artık cilt bakım mahsullerinde de tesadüfebildiğimiz C vitamini, kan dolaşımını ve kolajen imalini hareketlendirdiğinden, bu tip mahsulleri seçim edin.
4-Ayaklarınız parmak uçları, suratınıza sinyal yollar. Alnınızda oluşacak buruşuklukları önlemek için ayak parmaklarınız üst kısmına kumpaslı aralıklarla sertçe bastırın.
5-Cildinizi ıslatın. Yeni çıkan bir çok ıslatıcı gün boyu tesire sahip. Proteinli ve nebat özlü olanlar ise cildi faal hale getirip üzerinde gözetici bir katman oluşturmasını sağlıyor.
6-Suratınızı haftada iki kere kremleyerek 5 dakikalık masaj uygulayın. Bunun için, parmaklarınızı kullanarak oval hareketlerle çeneden yanaklara, alnın ortasından dışa doğru, burun yanlarından alnın ortasına doğru inip çıkarak masaj yapın. Ağzınızın etrafını, yukarıya doğru hareketlerle ovun.
7-Gece saat 1 ’den evvel hoşluk uykusuna uyumayı bakımsızlık etmeyin. Vücudumuz özellikle ilk uyku saatlerinden gece yarısına doğru sihrime hormonları üretir. Bu hormonlar ise hücre yenilenmesini hareketlendirir.
8-Kremlerin içindeki enzimlerin faydalarını öğreniyor musunuz? Biyo teknolojik usuller taklit edilerek üretilen küçük protein molekülleri, ileri yaşta, insanların cildindeki dolaşım sistemini faal hale getirip ciltleri gözetici hücreleri güçlendirir.
9-Koku kompresleri cilt ve duyuları canlandırır. Dörder damla limon ve selvi ağacı özünü ve iki damla ardıç yağını, iki litre kaynar su içine koyun. Özel surat havlunuzu bu karışımın içine batırın ve suratınıza ölçün.
10-E vitaminin bulunduğu kremler hücrelerin gerilimini eksiltir. Ultroviyole ışınlarının, atık gazların, nikotinin oluşturduğu saldırgan özgür radikaller cildin zamanından evvel ihtiyarlamasına neden olur. E vitamin cildi bu hasarlı etmenlerden gözetip nemlendirir.
11-Yanaklarınız tenini gerginleştirmek için jimnastik yapmalısınız. Bunun için ağzınızı kapatın, yanaklarınızı içeri doğru sürükledikten sonra, ellerinizin takviyeyi ile yavaş yavaş gerin.
12-Patates masajı cildi tazeler ve dinlendirir. Öncelikle ham patates dilimlerini 10 dakika buzdolabında bekletin. Cilt pakliğinizi yaptıktan sonra, soğumuş patates dilimleriyle suratınıza masaj yapın. 15 dakika süresince patatesi, suyunun cildinize tesir etmesini bekledikten sonra suratınızı yıkayın.
13-Duru, yumuşak bir deri için AHA komplekslerine müracaat etmek bir lüzumluluk. Bu adla tanınan meyve asitleri, cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlarken, tahriş de etmiyor. Ayrıca besleyici yağlar da içeriyor.
14-Kolajen katmanını harekete geçirecek bir meşrubat hazırlamaya ne dersiniz? Bunun için 250 gr domates, 2 şeftli, kabuğu ceddilmiş yarım limon ve bir havucu katı meyve presine koyun, bir damla zeytinyağı ve bir ölçü iyot tuzu ilave edin ve karıştırın.
15-”Şikaku” baskısı herhalde bir haylinizin yabancı olduğu bir kelime. Bu kolay egzersiz gergin surat adalelerini yumuşatmaya yarıyor. Söz mevzusu baskının uygulanacağı enerji merkezi, gözbebeğinin hizasında, gözaltlarındaki kemikler üzerindedir. Bu bölgeye, en az 5 saniye zamanınca, parmaklarınızla bastırın.
16-Hoşluk kapsülleri cildi tamıyla beslemese de, işlevini içeriden yürüten bir hücre yenileyicisi olarak görev yapıyor. Vitaminler, nemlediriciler ve natürel maskelerle cildin elastikliğini sağlayabilirsiniz.
17-Oksijen maskesi, bir çeşit expres lifting görevi görür. Bu uygulamayla, hücrelerin oksijen alımı 10 dakika içinde yoğunlaşır. Netice olarak, cilt olabildiğince taze ve sıhhatli bir görünüme kavuşur.
18-Lipozom maskeleri besleyicidir. Aynı zamanda, cildin alt katmanlarına da nüfuz ettiklerinden, tesirlerini uzun vadede gösterirler.
19-Turuncu ışık, hücreleri canlandırır, mavi oksijen alımını artırır, sarı cildi ölü hücrelerden temizletir ve yeşil kuproza karşı tesirlidir. Renkli ışık rehabilitasyonunu ancak hoşluk merkezlerinde bulabilirsiniz.
20-Ampuller ve yenileyici kapsüllerle yapılacak yoğun bir kür, kışı sert şartlarına karşı cildin mukavemetli olmasını sağlayacaktır. 4 hafta süresince suratınızı kremlemeden evvel sürün.

Yafta Cilt Bakımı siyah noktalar cilt pakliği nasıl yapılmalı ebru şallı Cilt Kirleri cilt pakliği nasıl yapılır surat pakliği nasıl yapılır konutta cilt pakliği nasıl yapılır surat masajı nasıl yapılır video suratın canlı görünmesi için surat pakliği nasıl yapılmalıdır surat pakliği nasıl yapılmalı soluk alamayan cildim var cilt bakiminin canli yapilisi Yaftalar: ahmet maranki cilt pakliği nebatsal cilt pakliği konutta cilt pakliği suna dumankaya cilt pakliği yağlı cilt pakliği

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?