• DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,28
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %-1,35
En İyi Biçimde Cilt Nasıl Arınılır ?

En İyi Biçimde Cilt Nasıl Arınılır ?

Cilt arınma teklifleri Cilt Nasıl TemizlenirTüm Ciltler İçin Yoğurtlu Ballı Arınma Kremi: 3 çorba kaşığı balı ısıtarak eritin. 16 çorba kaşığı yoğurt ve 5 çorba kaşığı mürver çiçeğiniaktarlarda bulabilirsiniz hafif ateşte yarım saat kaynatın. Beş saat beklettikten sonra süzün. İçine balı ilave edin ve iyice karıştırıp bir kavanoz veya şişeye koyun. İyice karıştırıp şişeye doldurun. […]

Cilt arınma teklifleri
Cilt Nasıl TemizlenirTüm Ciltler İçin Yoğurtlu Ballı Arınma Kremi: 3 çorba kaşığı balı ısıtarak eritin. 16 çorba kaşığı yoğurt ve 5 çorba kaşığı mürver çiçeğiniaktarlarda bulabilirsiniz hafif ateşte yarım saat kaynatın. Beş saat beklettikten sonra süzün. İçine balı ilave edin ve iyice karıştırıp bir kavanoz veya şişeye koyun. İyice karıştırıp şişeye doldurun. Bu kreme daldırdığınız bir parça pamukla suratınızı arının.
Kuru cilt: Uyumadan evvel yağı alınmış süte daldırdığınız pamukla suratınızı silin ve 15 dakika bekleyin. Daha sonra ılık suya daldırılmış pamukla suratınızı silin ve kurulayın. Sonra kremle masaj yapın.
Yağlı Cilt: Şayet cildiniz yağlıysa günde iki kez alttaki gibi arının.Bir kaba sıcak su koyun.İçine bir avuç kadar kuru papatya dağılın. 5 dakika bekletip süzün. Sonra ufak ve yumuşak bir havluyu bu suya daldırarak iyice nemlendirip sıkın ve suratınıza kompres yapın. Aynı harekâtı 5 dakika devam ettirin. Daha sonra suratınızı gülsuyuna daldırılmış pamukla silin. Anekdot: En iyi gül suyunu elde etmek için bir şişe veya kavanozun içine aldığı kadar gül yaprağı doldurun ve üstüne arıtılmış su katıp ağzını kapatın. 15 gün sonra natürel gül suyunuz hazır.
Banal Cilt: Bir avuç üzümün suyunu sıkın ve bu suya daldırdığınız pamukla cildinizi iyice silin. 15 dakika bekledikten sonra suratınızı ılık suyla yıkayıp kurulayın. Çok tesirli bir cilt arınma usulüdür. İki kadeh yağmur suyuna 10-15 damla gliserin koyun ve karıştırın. Bu su ile suratınızı iyice yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın Ufak bir kaba koyduğunuz suya yumuşak bir traş fırçasını daldırıp surat sabunuyla iyice köpürtün ve suratınızı hoşça fırçalayın. Daha sonra yumuşak bir havluyla suratınızı kurulayın.
Anekdot: Cilt pakliği için içki ve kolonya netlikle kullanmayın. Zira içki ve kolonya cildin seri kırışmasına neden olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?