• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %-0,12
 • ALTIN
  %-0,17
 • BIST
  %1,45
Estetik Ameliyatlarının Psikolojik Etkileri

Estetik Ameliyatlarının Psikolojik Etkileri

Fiziksel beceriksizliği sebebiyle cemiyet içerisinde kasvet yaşayan insanların operasyon olduktan sonra özgüvenleri çoğalıyor. Dr. İlteriş Murat Emsen, misal aldığı bireye göre estetik yaptıranların mutluluğu tuttuğunu söyledi. Dr. Emsen, erkeklerin en çok burun, bayanların ise başta burun olmak üzere göğüs küçültme ve karın gerdirme operasyonları yaptırdıklarını belirtti. Estetik için gelen bir hayli kadının şarkıcı Petek Dinçöz’ün […]

Fiziksel beceriksizliği sebebiyle cemiyet içerisinde kasvet yaşayan insanların operasyon olduktan sonra özgüvenleri çoğalıyor.
Dr. İlteriş Murat Emsen, misal aldığı bireye göre estetik yaptıranların mutluluğu tuttuğunu söyledi. Dr. Emsen, erkeklerin en çok burun, bayanların ise başta burun olmak üzere göğüs küçültme ve karın gerdirme operasyonları yaptırdıklarını belirtti.
Estetik için gelen bir hayli kadının şarkıcı Petek Dinçöz’ün burnu, Laetitia Casta’nın suratı, göğüsleri, Ebru Gündeş’in kaşları, Liz Taylor’un dudak ve elmacık kemiklerini misal aldığını anlatan Dr. İlteriş Murat Emsen, ”Misal aldığı bireye göre estetik yaptıranların mutluluğu bir kat daha çoğalıyor.

Erkekler ve bayanlar, görünen beden bölgelerine öncelik verdiği için, en çok burun estetiğine alaka gösteriyorlar. Muayenehaneye, estetik operasyon olmak için Erzurum’un yanı gizeme etraf şehirlerden de hastalar geliyor. Estetik operasyon olanların rakamı her geçen gün çoğalıyor” diye konuştu.
Estetik operasyonlarının niyeti bireyin fiziksel bozukluğunu düzenlemek olmadığını belirten Dr. Emsen, ”Fiziksel bozuklukların düzenlenmesi beraber, fertlerin psikolojik ve sosyal kasvetleri de iyileşiyor. Fiziksel beceriksizliği nedeniyle cemiyet içerisinde kasvet yaşayan insanların kendilerine, operasyon olduktan sonra özgüvenleri çoğalıyor. Böylece ilişkilerinde mesele yaşamıyorlar ya da meseleleri oranla daha da eksiliyor” diye açıklamalarda bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?